Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: GOLF GOAL danışma  (Okunma sayısı 20562 defa)

GOLF GOAL danışma
« : 18 Şubat 2010, 13:29:43 »
Arkadaşlar vw li olma serüvenim 2 yıl önce polo sevdası ile başladı ama olmadı. Foruma da çok yazmıştım o zamanlar.
şimdi golfle serüveni tamamlamak istiyorum. sorum şudur:
-Golf Goal 2007 1.6 FSİ 115 beygir  otomatik 6 vites Bir araç almayı düşünüyorum. Alacağım araçta sunroof ve direksiyon arkasında kulakcıklar yok. Bu araba hakkında bilgi istiyorum sizlerin derin fikirlerinden yararlanmak istiyorum
ilk önce bu araçta DSG şanzuman var mıdır? Yani GOAL lerde farklı şanzumanlar kullanılıyor mu (otomatikler için)
Bu araçta 6 vites: DSG var mı demektir bu ?
Birde bu araç ile ilgili görüşleri olan arkadaşlar neler der ? (Yakıt tüketimi gidişi falan forum da okudum)
Teşekkürler

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: GOLF GOAL danışma
« Yanıtla #1 : 18 Şubat 2010, 15:52:13 »
Golf 5lerde Dsg ler 7ileri . Yağ oranı az olduğu için  TSİ de sorun yaşıyanlar oldu. DSG çok güzel şanzuman ama şimdilik 6ileri (dizellerde) daha sorunsuz görünüyor. Gerçi FSİ 155nm onda Dsg7 sıkıntı yaratmayabilir, tahammül sınırı 240Nm. Neden FSİ madem LPG takılma güçlüğüne katlanacaksın(gerçi prins TSİ/ FSİ/TFSİ için %100 Sıvı LPG sistemi üretmiş LPG başlığında okuyablirsin) 200nm torka sahip Tsi de düşüneblirsin.

Goal ün yorumunu arkadaşlara bırakıyrum ama Golfün basic(trend)inde bile güvenlik elemanları full dür.
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2010, 15:54:38 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2010, 16:14:27 »
o zaman bu arabadaki şanzuman DSG değil mi? o zaman nedir bu şansumanın adı ve özellikleri? ve önerir misiniz? Tüketim-performans-tatmin derecesi nedir??
Kalsik bir soru ya bozulursa??? İlk defa otomatik şanzuman alacam da heyecanımı bağışlayın :(
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2010, 16:15:19 Gönderen: bunk »

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2010, 17:41:27 »
otomatik sanzuman bozulursa = maliyet maliyet maliyet bu malıyetleri sıfır olarak düşünebilirsin

eger bakımlı bir araç ise sizin kullanmanıza tabi olarak uzun süre kullanılır ama bakımsızsa çok sıkıntı açabilir neden otomatik sanzıman tercih ediyorsunuz, ist veya ank oturmuyor ve sıkısık trafikte seyir etmiyorsanız gerek bile yok yakıtıda fazla olur
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2010, 18:02:20 »
Büyükşehirde oturmuyorum ama yılda en az 15.000 yol yapıyorum. Genelde uzun yol yapıyorum. Çanakkale - Kayseri - Erzurum hattı çalışıyom.

« Yanıtla #5 : 18 Şubat 2010, 19:04:40 »
mükemmel kullanım valla. :D   Durum böyleyse manuel vites almak daha mantıklı gibi geliyor bana tabi karar sizin.

« Yanıtla #6 : 18 Şubat 2010, 21:58:58 »
ille de hayallarimi süsleyen Golf olsun diyorum. Şimdi de tanıdıktan denk geldi kaçırılmayacak golf..
 ama işte otomatik vites bu da.
 bi bu düşündürüyor beni.
kafam buna takılıyor sadece...

« Yanıtla #7 : 19 Şubat 2010, 16:18:33 »
Araç triptronik imiş. otomatik triptronik farkı var mıdır?

« Yanıtla #8 : 19 Şubat 2010, 19:46:07 »
bence tam otomatik  , triptronikten daha iyi. Triptronik manuel olarak da kullanılabiliyor.Bunda debriyaj otomatik olduğu için vites kolunu ileri geri hareket ettirerek vitesi değiştirebilsiniz. Bu güzel ama bu şanzımanın problem çıkardığını duydum. Tam otomatik en iyisi bence. Ama tam otomatik seçeneği var mı bilmiyorum :(

« Yanıtla #9 : 20 Şubat 2010, 13:56:53 »
o zaman bu arabadaki şanzuman DSG değil mi? o zaman nedir bu şansumanın adı ve özellikleri? ve önerir misiniz? Tüketim-performans-tatmin derecesi nedir??
Kalsik bir soru ya bozulursa??? İlk defa otomatik şanzuman alacam da heyecanımı bağışlayın :(
Şanzıman Aisin tf60sn. Vw kodu 09G. http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_291_d1.pdf

« Yanıtla #10 : 20 Şubat 2010, 16:56:22 »
arkadaşlar 2004 fsi midline golf 82000 km dde araç gri renkte herhangi bir sorunu yuoktur fiyatı sizce kaç yapar

« Yanıtla #11 : 21 Şubat 2010, 11:08:04 »
2004 fsi golf 23.000 den fazla veririsen kazıklanırsın

« Yanıtla #12 : 28 Şubat 2010, 13:43:50 »
Arkadaşlar, aracı alamadım maalesef. Çok istedim ama nasip değilmiş. Benim içime sinmedi pek, içi ve kaportası. İçime sinen fiyat verdim sahibinin içine sinmedi. Hasılı efsaneye bir adım yaklaşmışken olmadı. Golf arayışlarım devam edecek tabii...
Bana bu konuda yardımcı olan arkadaşlara ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum, hepinize kazasız belasız sürüşler.