Gönderen Konu: Motordan Gelen Cırıltı  (Okunma sayısı 15082 defa)

Çevrimdışı ercan_ege

• HAYALİM GOLF
    • Profili Görüntüle
Motordan Gelen Cırıltı
« : 15 Şubat 2011, 17:36:51 »
Selamınaleyküm arkadaşlar... Siteye yeni üye oldum.öncelikle herkeze saygılar.2 ay önce kadar 2006 model 33binde tiptronik vites golf comfotline 1,6 fsi motor araba aldım.araç sahibi sürekli opet ten benzin aldığını ve sorun yaşamadığını söyledi.bende buna dayanarak anadolu yakasında yedpa ticaret merkezi yanındaki opetten full depo benzin aldım.ogün bugündür aracın motorundan her vites değiştirdiğinde 2 bin devire gelince cırıltı gibi bi ses gelmekte. ilk aldığımda opetten o benzini alana kadar öyle bir sorunum yoktu.gelen bu sesler üzerine arabayı özel servise götürdüm aldığım yakıtın solventinin fazla olabileceğini petrol ofisi yada shellden benzin almam gerektiğini söylediler.opetten aldığım benzin bitince petrol ofisinden deneme amaçlı 50 liralık benzin aldım. ve şuan ses epey azaldı.hatta o sesi çıkarabilmek için aracı zorlamam gerekiyoki ses çıksın.şimdi bu işin piri arkadaşlara sorum şu; piyasada satılan bor power, double up gibi enjektör temizleyici yağlardan kullansammı? birde carbon clean diye bi sistem varmış. volkswagen erel (maltepe) serviste bu sistemi yapıyomuş acaba carbon clean mı yaptırsam? bir başka özel serviste bi rivayete göre avans vurduğunu söyledi...açıkçası ne anlama geldiğinide bilmiyorum.bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. saygılar şimdiden teşekkürler
ErcanEGE
VOLKSWAGEN BİR AYRICALIKTIR.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: MOTORDAN GELEN CIRILTI
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2011, 17:45:25 »
o ses zincir sesi genelde geliyormus o ses galiba yataklarında sorun oluyor yada zincir değişiyorlar 
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ercan_ege

• HAYALİM GOLF
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Şubat 2011, 18:10:09 »
sayın nizam bey yani anladığım kadarıyla bütün fsi zincirli golflerde bu oluyomuymuş üstadım
ErcanEGE

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2011, 20:30:58 »
Depo kapağınızda ron98 yazıyordur muhtemelen. Fsi nin yada türkiyenin kusuru Fsi nin 98oktan istemesi ve türkiyede olmayışı.Duyduklarıı söylüyorum,  Kimi Po 95oktan ile o sesi gideriyor, Kimi 97oktanla bence ışık yandktan sonra bunları dene. Avans sesinden bahsediliyor muhtemeen o ses. Bildiğin benzinlikten şaşama ş.arasından benzin alma.
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2011, 20:33:28 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Şubat 2011, 20:50:29 »
Depo kapağınızda ron98 yazıyordur muhtemelen. Fsi nin yada türkiyenin kusuru Fsi nin 98oktan istemesi ve türkiyede olmayışı.Duyduklarıı söylüyorum,  Kimi Po 95oktan ile o sesi gideriyor, Kimi 97oktanla bence ışık yandktan sonra bunları dene. Avans sesinden bahsediliyor muhtemeen o ses. Bildiğin benzinlikten şaşama ş.arasından benzin alma.
:tamamdir

arkadaşım hayırlı uğurlu olsun aracın kazasız belasız güle güle kullan

avans sesi muhtemelen 95 veya 98 oktan arasındaki farkın aracındaki tepkimesi
onur unda dediği gibi bildiğin istasyondan şaşma sesi azaltan yerden aldığın şekilde aracından bu sesi kesmeye bak
 katkı veya carbon clean bu işte bir işine yaramaz aracını bozma oynatma herkes başka bir şey der daha beter ederler söylemedi deme
oktan sayısı yakıtın kendi kendine tutuşma oranını azaltır 95 98 arasındaki fark budur
kolay gelsin
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2011, 21:53:02 »
bor filan koyma bence onlar enjektör temizleyici değil yağ katkısı
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı ercan_ege

• HAYALİM GOLF
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Şubat 2011, 11:44:45 »
Değerli arkadaşlar bilgilerinizden dolayı çok teşekkür ederim. İşte bişeyleri bilmemek bu kadar kötü. Neyseki sizler gibi iyi değerli kar amacı gütmeyen insanlar var. Allah razı olsun. Piyasa artık öyle hale gelmişki millet olmayan arızayı bile çıkarıp para almak için can atıyo. Kimi avans diyo kimi yakıt diyo kimi fsi zinciri diyo. Ama bana göre benzinden kaynaklı çünkü ses azalmaya başladı benzini değiştirince. Tekrar teşekkür ediyorum maverick kardeşime saygılar...
ErcanEGE

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Şubat 2011, 16:15:04 »
saygılar bizden
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı aliak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Şubat 2011, 17:40:43 »
slm arkadaşım benimde 2005 model manuel 1.6 fsı mıdlıne golfüm var.aynı sorun benimde başıma geldi.arabamı ankarada bayan doktordan aldım.tabiri caizse hem motor hemde dış kaporta yönünden vitrinlik bir araba.kendim emniyet mensubu olduğum için arabamı görev yaptığım yere getirdim.görevli olduğum bölge kaçak benzinin bol olduğu biryer.ilçede sadece 1 tane resmi benzin istasyonu var.(ismini vermek istemiyorum).türkiyenin heryerinde isim yapmış bir marka olduğu ve başka bir şansım olmadığı için depomu burda 95 oktan fulledim.10 km falan gittikten sonra vites değişirken motor cırıltı yapmaya başladı.hemen geri döndüm ve 250 km mesafedeki volkswagen servisine gittim.arabayı bilgisayara bağladık ve hiçbir aksamda sorun olmadığını tespit ettik.sadece depomdaki benzinin kaçak benzin olduğu ve buna bağlı olarak zincirden ses geldiğini söylediler.hemen depodaki benzini boşalttım bir miktarda numune örnek aldım.servisin tavsiye ettiği başka bir istasyondan benzin aldım ve ogün bugündür bidaha asla motordan cırıltı sesi falan çıkmadı.senin anlıyacağın arkadaşım o cırıltı sesi benzinden kaynaklanıyor.unutmadan yanıma örnek olarak aldığım benzini elimizde bulunan ulusal marker cihazında test ettim ve gerçekten servisin söylediği gibi kaçak benzin çıktı.sonuç olarak hem arabama benzini koyan pompacıyı hemde istasyonun sorumlusu olan şahsı bir güzel dövdüm.ayrıca mahkemeye verdim ve şuanda istasyona mühür vurdular.umarım seni azda olsa aydınlatmışımdır arkadaşım...saygılar...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #9 : 20 Şubat 2011, 18:42:15 »
Dövme işi fazla olmuşta :) mahkeme iyi olmuş eline sağlık. Valla sahtekarlık hatsafhada memleket ne oldu ya...
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı ercan_ege

• HAYALİM GOLF
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 21 Şubat 2011, 09:42:26 »
Ali abi öncelikle ellerine sağlık :) verdiğin bilgiye teşekkür ederim. bende benzini değiştirdim şuan bi sıkıntı yok gibi ama o kaçak yada kötü benzin diyelim neyse onun motora zarar vereceğinden korkuyorum. ileride buna bağlı bi sıkıntı çıkarmı diye endişeliyim. aracın bu arızayı vermesine sebep olanda cem yılmazın reklamlarında oynadığı benzin şirketi...biraz araştırma yaptım bunun benzin şirketiyle alakalı olmadığını tamamıyle benzin istasyonuyla  ilgili olduğunu söylediler.yani yapılan bu ayıp bireyselmiş.keşke bende akıl edip bi numune alsaydım.şuan aldığım benzin istasyonuda bu aracın performans aracı olduğunu ve 97 oktan istediğini söyledi.şimdi 97 oktan aldım bi sıkıntı yok.yardımlarınızdan dolayı tekrar tekrar teşekkür ederim. aliak , 06onur  saygılar...
ErcanEGE

Çevrimdışı aliak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Şubat 2011, 16:26:39 »
öncelikle onur arkadaşıma cvp vermek istiyorum.golf benim hayallerimin arabası ve ben arabamı sınırlarımı zorlayarak aldım.sırtımda 40 kg çanta elimde silahla dağ taş gezerken döktüğüm alın terimle helal parayla aldım.ben arabamı haram ve kolay  para peşinde koşan ekmeğini yediği bu ülkeye 1 kuruş vergi vermeyen emeğe saygısı olmayan kişiliksizlere kurban etmem.hesabını sorarım.canımı yakanın canını yakarım arkadaşım.ercan kardeş daha öncede söylediğim gibi senin arabanın motorunda hiçbir sorun yok.bu ses tamamen benzinden kaynaklı.farklı farklı yerlerden benzin alıp aynı sesi duyman kafanı karıştırmasın.ilerde sorun yaparmı evet yapar.ama kısa vadede sorun çıkarmaz.belki uzun yıllar sonra.çünkü bununda araştırmasını yaptım.ben hala 95 oktan kullanıyorum ama ses falan yok.tamamen kesildi.aynı seninki gibi 1 den 6 ya kadar olan bütün viteslerde 2000  devir civarında ses çıkarıyordu benzini değiştikten sonra ses tamamen kesildi.bakımlarını ihmal etmediğim için servisten yakın zamanda da  motor hakkında olumsuz bir rapor çıkmadı.motorda sorun olsaydı söylerlerdi.daha öncede söyledikleri gibi ses zincirden çıkıyormuş.sen en temiz ve en doğru benzin istasyonunu bulana kadar devam et kardeş.ben sana bu konuda yardımcı olacam söz veriyorum.ayrıca cem yılmazın reklam çektiği benzin istasyonu...........................................kardeş uzak dur!!!

Çevrimdışı ercan_ege

• HAYALİM GOLF
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Şubat 2011, 09:55:36 »
abi aracını ne zaman aldın bilmiyorum allah hayırlı uğurlu etsin kazasız belasız kullanmak nasip etsin. abi dediğin gibi bu terbiyesizler yüzünden belki ailemizin rızkından feragat edip aldığımız araçlar zarar görüyo.2 ay önce aldım arabayı o kadar hevesle aldımki hayallerim gerçek oldu. aldığımda böyle bi sorun yoktu. ondan sonra içine etti o lanet benzin istasyonu bide pinpirikli biri olunca inan gitmediğim yer kalmadı.ama tabi hepsi kar amacı güttükleri için kendilerince çeşitli arızlar çıkarıyolar niyetleri iyi yada kötü onu bilemem...bu konuda gelişmeleri yazmaya devam edicem belki başka arkadaşlarda böyle bi sıkıntı yaşar onlara bilgi mahiyetinde olur. peki bu araçlara 95 oktanmı gider 97 mi? 95 az gelir 97 diyolar ama ondada kararsızım... değerli bilgi ve tecrübelerinizi benimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim aliak, 06onur, maverick teşekkürler
ErcanEGE

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
Ynt: Motordan Gelen Cırıltı
« Yanıtla #13 : 23 Şubat 2011, 14:42:58 »
sayın ercan ege
aracınızın depo kapağında ya da kullanma klavuzunda yazması lazımdır kullanılacak yakıtın standartı diye
şimdi sizin araç fsi araç yani yakıt hava karışımı dışarıda hazırlanıp içeri çekilp sıkıştırılmıyor
yakıt doğrudan yanma odasına püskürtülüyor buji ateşliyor işte bu noktada oktan devreye giriyor yani düşük oktanlı yakıt bu sıkıştırma sırasında ısınan hava sonucunda kendi kendine tutuşmasın diye yüksek oktan tavsiye ediliyor
oktan yakıtın kendi kendine tutuşma noktasını yükseltir setan kendi kendine tutuşmasını sağlar ne kadar yüksek setan o kadar düşük oktan demek yani
dizellerle hemen hemen aynı sistemmiş gibi gözüksede sistemde buji ateşleme yapana kadar yakıtın kendi kendine yenmaması lazım geliyor çünkü ateşleme zamanı elektronik olarak ayarlanıyor
sizin istemeden almış olduğunuz düşük oktanlı yakıt ateşlemenin kendi kendine bir nevi dizelmiş gibi olması sonucıunda avans vuruntusu diye tabir edilen şeyin olmasına sebep olmuş
sorun değil kafanıza takmayın siz de aliak da
aracınızda hala düşük oktanlı benzin varsa yüksek oktanlı benzin ilave edin üstüne
bir de oktan yükseltici katkılar var ama bunları kafanıza göre koymanız yanlış olur bilen birine sorayım derseniz vw yetkili servisine sorun
dürüstlük kalmamış sizinde bildiğiniz gibi kime malını sorsak onun malından daha iyisi yok diyecek neredeyse  :)
aracı nasıl aldığınızı siz bilirsiniz sizin baktığınız gibi bakmazlar
ne oto yıkamalar ne pasta cilacılar ne ustalar ne de yetkili servisler ne de aksesuarcılar
yetkili servis bunu yaparsa benzinlik neler yapmaz ki iyileri tenzih ediyorum
Debriyaj Takılması

kazasız belasız güle güle kıullanın araçlarınızı
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2011, 14:45:32 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR