Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: MP3 player/Apple iPod baglantisi  (Okunma sayısı 8880 defa)

Çevrimdışı teo

MP3 player/Apple iPod baglantisi
« : 12 Eylül 2007, 07:12:43 »
Arkadaslar,

Mk5'lerdeki CD calarli muzik sistemine, resmi aksesuar olan bir aparatla Apple iPod baglanabiliyormus. Bu konu hakkinda bilgisi olan var mii acaba? Apple iPod'a ozel midir bu cihaz yoksa genel tasinabilir mp3 calarlar icin de  kullanilabilir mi?

Ynt: MP3 player/Apple iPod baglantisi
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2007, 19:49:21 »
Valla bende deli gibi araştırıyorum..Geçenlerde serviste bu işlerden anlayan bir arkadaş buldum..15 gün önce audi ye mp3 player çıkışı yapmış..300 ytl ye mal oldu dedi...Uyum konusuna gelince Apple İ pod ile piyasadaki birçok mp3 player aynı çıkışı kullanıyorki bu çıkış standart kulaklık çıkışıdır..Format aynı olacağından aracın çıkışından harici bir aux çıkışı oluşturuyorlar..Orjinal parça olduğu içinde pahalı oluyor..Ben aracıma kalite bir ses sistemi yapıyorum..Hazırlıklara başladım..Amfiden aracın teybinden başka alabilirsem bir çıkışta mp3 player için alıcaz...
BODRUM...

« Yanıtla #2 : 23 Eylül 2007, 19:44:17 »
aşağıdaki linke bakabilirsiniz  :tamamdir :tamamdir

Onarım Modu

Çevrimdışı teo

« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2007, 00:43:42 »
O mesaji ve cevaplarini tamamen okumustum zaten, tesekkur ederim. benim sorum oldukca spesifikti.

aşağıdaki linke bakabilirsiniz  :tamamdir :tamamdir

Onarım Modu

« Yanıtla #4 : 24 Eylül 2007, 00:49:53 »
Arkadaslar tum mp3 playerlarla uyumlu derken, ses çıkış söketleri olarak 3 kanallı dünya standartı olan bir kural vardır erkek jaklarda,bazı çin mallarında ise bu kanallar sadece kendi urunleri ile kullanılsın diye dünya standartı göz önüne alınmadan universal olmayan işler yapılıyor, Kaliteli ve bilindik markalarda standart garanti olucaktır.

Apple İpod Universal bir cihazdır.

« Yanıtla #5 : 24 Eylül 2007, 00:52:15 »
erkek jaklarda,bazı çin mallarında ise bu kanallar sadece kendi urunleri ile kullanılsın diye dünya standartı göz önüne alınmadan universal olmayan işler yapılıyor

Ondan sonra da bozuldu mu, ara ki parça bulasın, bulsan bile dünya kadar para istiyorlar  :(

« Yanıtla #6 : 24 Eylül 2007, 01:03:03 »
Ondan sonra da bozuldu mu, ara ki parça bulasın, bulsan bile dünya kadar para istiyorlar  :(

Merak etme  İbrahim kardeşim bu tür markaların zaten yedek parça anlayışıda olmuyor,olsa bile almak istediğinde aldığın ürünün tam aksesuarlısıyla aynı bedele geliyor, yarı yolda kaldığında devamı gelmeyen ürünlerdende pek fayda beklememek gerekiyor.

« Yanıtla #7 : 24 Eylül 2007, 01:29:03 »
Merak etme  İbrahim kardeşim bu tür markaların zaten yedek parça anlayışıda olmuyor,olsa bile almak istediğinde aldığın ürünün tam aksesuarlısıyla aynı bedele geliyor, yarı yolda kaldığında devamı gelmeyen ürünlerdende pek fayda beklememek gerekiyor.
Aynen öyle kardeşim. O yüzden alacağımız ürünlerde, aslında markaya da önem vermeliyiz. Cebimizden biraz fazla para çıkabilir ama buna değer diye düşünüyorum.

« Yanıtla #8 : 25 Eylül 2007, 23:09:09 »
ipod bağlantıları ile ilgili de araştımalarım olmuştu. şöyle söyleyeyim, ipod ses çıkışı sadece 3.5 mm lik stereo soketle değil, aynı zamanda alt tarafında olan dock konnektör vasıtası ile de devreye bağlanır. teyp üzerinden şarkı, playlist seçimi, ipod un açma kapama işlemini yapan modellerin çok büyük çoğunluğu,ipod'a dock konnektör vasıtası ile bağlanır. Yani ipod sadece universal bağlantı ile bağlanmaz..
Bu tip modellerde stereo soket bulunmayabilir (internette stereo soket olan modelleri de gördüm, olmayanları da), almadan önce kontrol ettirmenizde fayda var..Sonuçta verdiğiniz para az değil, 250-300 YTL den bahsediyorsunuz..

Şunu da söyleyeyim, servislerde bu söylediğiniz ürünler cidden fahiş fiyatla satılıyor.Bir kaç mesaj yukarıda ben yaptığım benzer bir ürünün bu forumdaki sayfasına link vermiştim. Bana 35 YTL civarında maliyeti olmuştu bu uygulamanın. Toplu yapımda çok daha uyguna patlar, emin olun servislerde satılan ürünle arasında pek bir farkta yoktur.(Servislerdekinin görselliği daha iyi tabii  :) ). Sonuçta güven olmayabilir, bozulursa ne yapıcam falan diye de düşünebilirsiniz ve haklısınız da..Ancak  internetten falan da araştırabilirsiniz,bu işle uğraşan iyi firmaların ürünlerini bile servislerden çok daha uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Çevrimdışı teo

« Yanıtla #9 : 27 Eylül 2007, 01:11:13 »
ayrintili aciklamaniz icin tesekkur ederim.