Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: mk5 bozuldu...  (Okunma sayısı 4663 defa)

mk5 bozuldu...
« : 13 Eylül 2007, 00:26:23 »
arkadaşlar bugün sahibi olduğumuz diğer 5 kasa golf durup dururken bozuldu!araç marş basıor ama çalışmıo.önce yokuş aşşağı inerken bi stop etti,sonra sağa çekip çalıştırdım.bu arada araba tiptronic şanzıman.ilk gözüme çarpan rölanti düşüklüğü oldu.biraz daha devam ettim bu şekilde.ama bu seferde tam yokuş çıkarken kaldı ve bi daha çalışmadı :-[ hemen çekici çağırdım ve araç şu an serviste.yarın bakılacak.benzin pompası ya da gaz kelebeğinden şüpheleniorum.sizce ne olabilir?başına benzer olay gelen varmı?

Ynt: mk5 bozuldu...
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2007, 00:45:41 »
Selam. Bizim Colt araçlarda da oluyor o sorun. Colt'ların AMT (AllShift)'lerinde yani triptoronic şanzımana sahip araçlarının hepsinde oluyor. Hatta daha geçen aksam yolda stop etmiş bir araç. Bizim ustalardan biriyle gittik, aracın beyinindeki arıza kodları bilgisayar yardımıyla hemen sıfırlandı ve tekrar proglamlandı. Araç tekrardan kaldığı yerden yoladevam etti ama aradan 15 dk. geçmedi tekrar yolda kaldı. Sonra çekici ile servise getirdiler aracı. Serviste birkaç parça değişti,sanırım debriyaj ile ilgili birsıkıntı çıkarmıştı. Ayrıca yeniden programlama yapıldı. Yani triptronic şanzımanlarda olan bir sorun.

« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2007, 01:05:38 »
bakalım bugün serviste araba yarın akşam alıcaz.onlarda ya yazılımda ya da pompada sorun var diolar ama gidince yarın öğrenecez neyinin olduunu...gözünü sevdiğimin mk1 i.ne kadar çok teknoloji,o kadar sorun ve para...mekanik olan hiç birşey kolay kolay bozulmuo :t

« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2007, 08:33:56 »
Tabi
gözünü sevdiğimin mk1 i.ne kadar çok teknoloji,o kadar sorun ve para...mekanik olan hiç birşey kolay kolay bozulmuo :t
.

Tabi ya.Elektronik sistemler sık sık arıza veriyor, zorlanmaya gelmiyorlar. Arıza verdiler mi, mutlaka bir yerlerinde birşeylerin değişmesi gerektiği de çıkıyor maaalesef  :(