Gönderen Konu: lütfen fikirlerinizi bekliyorum  (Okunma sayısı 5223 defa)

Çevrimdışı dtbaran

• Profili Görüntüle
lütfen fikirlerinizi bekliyorum
« : 26 Mart 2011, 01:21:15 »
merhaba arkadaşlar bende 2007 fsı triptonik var aracım özellikle sabahları ve soğuk havalarda çukura girince arabanın altından tahminimce ön tekerlerin ordan yada amörtisörlerden böyle gıcırdama sesi geliyor bir rot balans servisine gösterdim ön düzen hiçbirşey bulamadı gayet iyi dedi araba daha 33000 km de.
sese çok takılan bir insan değilim ama bu ses beni deli ediyor.
sanki geçen yaz bu ses hiç yoktu gibime geliyor birde geçen ramazan bir kaza yaptım ön tampon sol çamurluk bir de jantım değişti acaba ondan mı oldu bilemiyorum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
saygılarımla

Çevrimdışı dtbaran

• Profili Görüntüle
Ynt: lütfen fikirlerinizi bekliyorum
« Yanıtla #1 : 27 Mart 2011, 23:06:36 »
yokmu arakadaşlar fikri olan
saygılarımla

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2011, 23:12:21 »
Kışın o tarz seslere bakma. Buz her yere giriyor sese neden olbiliyor gölge yerlerde uzun sre çözülmeden kalıyor veya suya dönüşsede buharlaşamıyor gece tekrar buzluyor.

Yazın yine geliyorsa 1. tabla burç ve fişeklerine baktır, sonra rotillere. Octavia Febi marka 1e 1 uyar alıp taktırablirsin
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı dtbaran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Mart 2011, 23:16:13 »
teşşekürler cevabın için bu octabia febi marka dediğin nedir acaba
saygılarımla

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Mart 2011, 00:16:05 »
Burç ve fişek markası, Skoda ile Vw birbirine uyar. Vw tabla burcunu orj. olarak bulamazsın. octavia uyuyor olması lazım. Havalar biraz daha ısınsın ses geçmezse müdahale edersin.

Çevrimdışı dtbaran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Mart 2011, 00:21:43 »
teşekkürler
saygılarımla

Çevrimdışı dtbaran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2011, 23:12:16 »
onur kardeşim baktırdım usta aşağı yukarı senin  dediklerini söyledi kışın ve sudan olur dedi. bu arada senin meslek neydi takip ediyomda her konuda bilgin var maşşallah merak ettimde  :)
saygılarımla

Çevrimdışı Cemdil

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 7 1.6 TDI Comfortline (manuel)
« Yanıtla #7 : 05 Temmuz 2011, 10:57:31 »
arkadaşım merhaba .ben  samsundan mehmet tosun canik imkb anadolu lisesinde edebiyat öğretmeniyim .bende de golf5 1.g 102hp var.arabanda büyük ihtimalle rotillerde bir sorun var .yağına bi baktır.onlara bakarken tabla burclarına da bir baksınlar.aşınma falan olabilir.30000.de bi arabada başka bir sorun olmaz..büyütecek bir sorun değil...saygılar..
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2011, 01:17:32 Gönderen: Cemdil »
Cemdil

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Temmuz 2011, 22:09:34 »
onur kardeşim baktırdım usta aşağı yukarı senin  dediklerini söyledi kışın ve sudan olur dedi. bu arada senin meslek neydi takip ediyomda her konuda bilgin var maşşallah merak ettimde  :)

Öğretmenim. Endüstriyel Tekonoloji  mezunuyum. Endüstrinin her dalı hakkında teknolojiyi ufakta olsa gördük. Bor u elimizde inceledik, motoru liğme liğme ettik.

Ama sana söylediklerim, deneyimle alakalı, her konu hakkında birşey bilince bana sormadan tv almıyor çevremdekilerin bazıları, o sayede mecburi deneyim sağlıyoruz :)
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2011, 22:10:19 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı Serhat4Motion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Temmuz 2011, 05:27:47 »
 gicirti sesini diyorsun anladigim kadariyla   cok basit  .
sanirim diyorum lutfen yanli$ anla$lmasin Turkcesini net bilemedigimden yani, sanirim salincak hani $u rotlar var orada kaucuk plastikler var rota dingilin uzerinden dogru gelen bi demir  borumsu bi parcayi  saran serçe parmak boyu  ve geni$ligi kadar kaucuk var onun ici cürüyor catliyor yipraniyor...ben stabil demiri diyorum.neyse
 hatta dikkat edersen yagi$li havalarda sesi keser cunki yagsizdir islanir sesi keser ama kuruyunca yine yapar cunki yipranmi$tir... sadece bu kaucuk degisecek cok ucuz olmasi gerekiyor!!!
 ve onu takan usta takmadan once  yaglayipta takmali yaglamazsa en kisa zamanda yine yipranacak o... bu arada ki$in tuzlanan yollarda onu eskitiyor.

« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2011, 05:52:32 Gönderen: Serhat4Motion »

Çevrimdışı Serhat4Motion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Temmuz 2011, 05:49:23 »
kusura bakma zor buldum anlatmak istedigimi ismini bilmedigimden .resmini koyuyorum ama bu senin aracininki degil okadar detaya giremedim ararken.
fakat ben bu zimbirtiyi degistim yaglattim sorun gitti...

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı dtbaran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Temmuz 2011, 20:19:48 »
çok teşekkür ederim uğraşıp resim bile koymuşssun emeğine sağlık
saygılarımla

Çevrimdışı dtbaran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Ocak 2012, 23:24:11 »
merhaba arkdaşlar ben baktırdım denge viraj lastiği diyorlarmış o parçaya ama senin araba yeni dediler bunlarda komple değişmesi gerekiyormuş dediler oda çok pahalı böyle kullanacağız artık
saygılarımla