Gönderen Konu: Lastik  (Okunma sayısı 24560 defa)

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Lastik
« Yanıtla #14 : 24 Eylül 2007, 11:08:28 »
demekki adamlar dönem dönem ihale açıyor ve uygun teklifi verenden alıyorlar lastikleri :)

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 24 Eylül 2007, 12:32:20 »
benim s2000 de de michelin vardı bence michelin en iisi...

Çevrimdışı teo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 24 Eylül 2007, 13:17:41 »

Bu kesinlikle oyledir zaten de mutlaka en ucuzunu almiyordur. Sonucta VW musterisine satmis oluyor. lastikte sorun olsa banane ben baskasindan aldim diyecek hali yok ya. o yuzden en azindan minimum kriterlerini karsilayacak lastiklerin en ucuzunu aliyorlardir.

demekki adamlar dönem dönem ihale açıyor ve uygun teklifi verenden alıyorlar lastikleri :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Eylül 2007, 13:22:11 »
gökhan abi senin bahsettigin bi site vardı yemekte anlatıyordun arabayı koyup jantlar filan oynuyormussun
mete abide dedi koy siteye sabaha kadar oynar millet dedi... hatırlarsın

link bekliyoruz...
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı teo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 24 Eylül 2007, 23:24:05 »
yok yok onu bilerek koymadim. cunku dun baska bir sey farkettim. onu baska bir arkadasa koyduracagim.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 29 Eylül 2007, 02:30:20 »
Arkadaslar degistireceksem B390 yerine Michelin alip kafami rahat tutmam onerildi. Lastikten anlayan bir arkadasim tarafindan. ne dersiniz?

Abi sana tavsiyem kesinlikle continental premium contact2 olur.
Ben 2001 passatta daha once bunun premium contact ini kullaniyordum.yaklasik 3000 km once yine lastik alacak oldum hepsini inceledim yine en guzel secimin conti olduguna inaniyorum ve onu aldik.
Tabi bu premium contact2.
Bence 4/4 luk bir lastik.

Turanza er300 yeni kasa passat tdi lerde kullaniliyor.Dayimin aracinda bu lastikler var.Continental e gore daha sert bir yapiya sahip.Her ne kadar yol tutusta daha iyi ozellikler versede malum yeni kasa passatlar ve golflerin suspansiyonlari sert oldugu icin konfor dusuyor.ustune birde bu lastikler kullanilinca daha kotu bir hal almis...
Dayimda aracin lastikleri eskiyince hemen contonental premium contact2 alacak.
Kesinlikle tavsiyemdir...

Hosca kalin.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 29 Eylül 2007, 02:33:13 »
haa fiyattan bahsetmeyi unutmusum:
205/55/15 ebatlarinda tanesini 180 ytl ye aldik.
Internette de bu fiyatlarda istersen arastirma yapabilirsiniz.
Bence fiyatini gore guzel bir lastik.

Haa bir de dunlop yeni bir lastik cikarmis.Adini unuttum ama kullananlar cok memnun.Ozellikle performansli kullanim icin cok uygun.Fiyati da 230 civarinda.Biraz tuzlu yani.

Michelin alacaksaniz kesinlikle yetkili bayisinden alinmali.Bu lastik birden fazla ulkede uretiliyor ve hepsinin kalitesi bir degil.Bazilari hemen eskiyor ve capaklanma yapiyor.Yani onune gelen yerden alinmamali.Michelin de kesinlikle yetkili bayi sart ona gore degerlendirme yapmanizi tavsiye ediyorum...

Çevrimdışı teo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Eylül 2007, 03:30:30 »

Michelin Energy E3A'ya karar verecegim sanirim. Ancak bu yetkili servis olayi enteresan...Bu bilgi icin tesekkur ederim. Ornegin lastix.com'da 137 YTL iken bayisi 155 YTL dedi bana kendi ebadimdaki lastik icin. gercek satis fiyati olarak.

Bir de kisa girerken, aldiklarim Alpin mi olsun acaba? diye de dusundum...

Haa bir de dunlop yeni bir lastik cikarmis.Adini unuttum ama kullananlar cok memnun.Ozellikle performansli kullanim icin cok uygun.Fiyati da 230 civarinda.Biraz tuzlu yani.

Michelin alacaksaniz kesinlikle yetkili bayisinden alinmali.Bu lastik birden fazla ulkede uretiliyor ve hepsinin kalitesi bir degil.Bazilari hemen eskiyor ve capaklanma yapiyor.Yani onune gelen yerden alinmamali.Michelin de kesinlikle yetkili bayi sart ona gore degerlendirme yapmanizi tavsiye ediyorum...

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Eylül 2007, 03:37:21 »
yok yok onu bilerek koymadim. cunku dun baska bir sey farkettim. onu baska bir arkadasa koyduracagim.

Aslinda farketmezdi abi yav sen eklesen ne cikar ki :)
Neyse gonuller bir olsun ben ekleyeyim o zaman:

Bahsedilen site linki:
Alu kola - ELEKTRONY - litá kola, pneumatiky, pneu, gumy, alu disky

Bu siteye girerek en ust sol tarafta "moje auto je" seceneginden ve onun altindaki secenekten aracinizin marka ve modelini belirleyiniz.(cok genis bir arsiv var sitede.eski-yeni neredeyse her arac var).daha sonra hemen altindaki secenekten jant boyutunu seciniz.(15"-16"-17"...)
en sonunda ise aracinizin fotograflari cikiyor.ordan fotonun uzerine tiklayaniz.
sonra araciniz ve jant modelleri cikiyor.jantin ustune tiklayarak aracinizda nasil durdugunu gorebilirsiniz.

Saygilar...

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 29 Eylül 2007, 03:47:20 »
Onarım Modu

buraya da konu actim cunku bu topigi herkes takip etmeyebilir ya da arayanlar ulasamayabilir...

Gorusmek uzere...

Çevrimdışı teo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 03 Ekim 2007, 22:31:46 »

Baktigim Michelin bayisinden sordum. Su anda Turkiye'de satilan Energy E3A'lar Italya ve Ispanya'da uretiliyormus. Bu arada bana verilen fiyat 155 YTL taksitli, pesin olarak da 150 YTL. Lastix.com'da ise taksitli 162 YTL'ye geliyor. O zaman gider bayisinden taktirarak alirim. neden internetten alayim ki?

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 05 Ekim 2007, 03:00:13 »
Baktigim Michelin bayisinden sordum. Su anda Turkiye'de satilan Energy E3A'lar Italya ve Ispanya'da uretiliyormus. Bu arada bana verilen fiyat 155 YTL taksitli, pesin olarak da 150 YTL. Lastix.com'da ise taksitli 162 YTL'ye geliyor. O zaman gider bayisinden taktirarak alirim. neden internetten alayim ki?

Evet abi dedigim gibi birden fazla fabrikada uretiliyor.
Eger baktiginiz yer yetkili saticiysa sorun yok alabilirsiniz.Fakat yetkili olmasina dikket edin lutfen.
Internetteki fiyatlar daima yuksek oluyor.sadece lastik konusunda degil elektornik ve diger seylerde de yuksek oluyor.Gorebildigim kadariyla sadece kitap konusunda daha ucuz oluyor ve benim gibi kucuk sehirde oturanlar icin her kitabi bulmak mumkun olmayan yerler icin internetteki kitap siteleri bulunmaz bir nimet :)
Hayirlisi olur insallah.Sonucta cok farketmez ama ben halen continental premium contact2 yonunde israrliyim.Almasaniz bile incelemenizi tavsiye ederim.

Hosca kalin.

Çevrimdışı teo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 07 Ekim 2007, 02:17:02 »

katkilarin icin tesekkurler; kesinlikle bakacagim...  gun bazinda aciliyeti yok sonucta...

Evet abi dedigim gibi birden fazla fabrikada uretiliyor.
Eger baktiginiz yer yetkili saticiysa sorun yok alabilirsiniz.Fakat yetkili olmasina dikket edin lutfen.
Internetteki fiyatlar daima yuksek oluyor.sadece lastik konusunda degil elektornik ve diger seylerde de yuksek oluyor.Gorebildigim kadariyla sadece kitap konusunda daha ucuz oluyor ve benim gibi kucuk sehirde oturanlar icin her kitabi bulmak mumkun olmayan yerler icin internetteki kitap siteleri bulunmaz bir nimet :)
Hayirlisi olur insallah.Sonucta cok farketmez ama ben halen continental premium contact2 yonunde israrliyim.Almasaniz bile incelemenizi tavsiye ederim.

Hosca kalin.

Çevrimdışı lunaworks

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 13 Ekim 2007, 19:11:39 »
Continental kullanıyorum ama sanırım hiç sevmedim.
Sevmememin geçerli mazeretleri yok aslında.
Tamamen psikolojik.

Param olduğunda jantlarımı ve lastiklerimi değiştireceğim.
lastik olarak ise michelin Pilot almayı dşünüyorum ama bu lastik arası aldığım yerdeki bir arkadaşım tarafından önerildi.
Golf Bir Arabadır.