Gönderen Konu: lastik sorunu  (Okunma sayısı 6422 defa)

Çevrimdışı Cemdil

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 7 1.6 TDI Comfortline (manuel)
lastik sorunu
« : 08 Ağustos 2011, 21:09:46 »
 Arkadaşlar 18 gün önce samsun Bayrak Otomotivden   4 adet continental premium contact 2 lastik aldım.Alırken Fransız malı michelin lastik bulamadığım için Alman malı continentali tercih ettiğimi söyledim ve lastiklerin Alman malı olması hususunu özellikle belirttim. Dün bir arkadaş bunlar Romanya malı deyince önce inanmadım ama lastiklerin dışında değil de iç yanak kısmında made in Romania yazıyordu. Bugün  otomotive gittiğimde gözden kaçmış olduğunu belirttiler.Güvenip lastikler takılırken bakmamıştım.Bu durum beni çok rahatsız etti doğrusu.Arkadaşla ordaki lastikleri incelediğimizde Made in Germany yazan lastiklerin olduğunu ve bunun lastiğin dış kısmında yazılı olduğunu gördük. Made in Romania yazanlarda yazı özellikle lastiğin iç kısmına yazılmış...

bir sürü safsata . gözden kaçmış özür dileriz.ayıbımızı örtelim diyen yok.konu öylece kapandı..Bayrak Otomotiv yetkilisinden hatalarını giderip lastikleri değiştirtmesini beklerdim.Romanya malı Almanya malı çok önemli değil ama söylenen ne ise o takılmalı bence.elinde yoksa da yok diyeceksin arkadaş.millet işine bakacak...alman malı michelin taktırmadığıma bin pişmanım...ben insanlık edip güvendim.lastikler takılırken gidip bakmadım.Bu konu beni huzursuz ettiği için paylaşmak istedim.Dikkatli olun...
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2011, 00:51:42 Gönderen: Cemdil »
Cemdil

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: lastik sorunu
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2011, 12:59:48 »
lasitiklerin durumu nedir? Gidişinde bir gariplikmi hissettiniz? Belki kalite farkı yoktur..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Ağustos 2011, 13:00:08 »
Bayrak otomotivi de kınıyorum bu arada.. >:(
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2011, 18:37:28 »
ben  arada çok bir fark olacağını sanmam  ama   tabi güven meselesi  güvenilir insan değilller demekki
Büyük imza...

Çevrimdışı Cemdil

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2011, 19:54:54 »
110 -120 km.de çok az bir titreme oluyor gibiydi.Bugün sanayide rot -balansa gittim.Balanslar  bozuk çıktı.Ayrıca sağ ön lastikte atlama var dediler.lastiğin düzelmesi ihtimalinin olmadığı söylendi..değiştirilmesi gerektiği söylendi.Tekrar  Bayrak Otomotive gittim. Jantta bir yamukluk var mı yok mu bakıldı.Jantlar orjinal vw 16 inç atlanta jant.neyse ki sağlam çıktı bizim jant.lastik söküldü tekrar takıldı.bazen yer tutamıyormuş lastik...bilemiyorum.araba ile giderken atlama pek hissedilmiyor ama balansta bariz şekilde görülüyor.15 -20 gün sonra tekrar balansa gideceğim lastikte yine atlama çıkarsa bakalım ne yapacağız...
Cemdil

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2011, 23:28:37 »
lastiği diğer tarafla değiştiriler yine denerler sıfırı ili değiştirmezler yenisi ile değişse bile tek değiştirir hepsini değil
Büyük imza...

Çevrimdışı Cemdil

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2011, 01:32:22 »
Bir şey içine sinmedi mi illa bir arıza çıkıyor.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2011, 17:59:28 Gönderen: Cemdil »
Cemdil

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2011, 17:21:51 »
conti iyidir, yapmayın lütfen..

Çevrimdışı Cemdil

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Ağustos 2011, 18:03:15 »
 Doğru söylüyorsunuz Hasan arkadaşım.Conti iyi lastik .Başta yaşadığım terslik işte.Contiyi kaçınçom önermişti .iki yıldır sorunsuz kullanıyor.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2011, 18:08:19 Gönderen: Cemdil »
Cemdil