Gönderen Konu: lastik değiştirme ? yardım  (Okunma sayısı 6644 defa)

Çevrimdışı hanımeli

• Profili Görüntüle
lastik değiştirme ? yardım
« : 17 Şubat 2011, 11:36:32 »
arkadaşlar merhaba eylül ayında 2004 model golfV 1.6 MIDLINE bi araç almıştım fakat arka lastikleri adam hiç değiştirmemiş ve geçnlerde baktım yarılmış bnde değiştircem arkya 2 tane yeni lastik alacam veya 4 nüde değiştircem lastik 4 mevsim düşünüyorum hani bi baynında ne kadr bilgisi olur bu konuda siz düşünün :) bu forumda sizlerden çok şeyler öğreniyorum tşkr ederim yine fikir alışverişnde bulunmak istiyorum şimdiden tşkr ederim ne almalıyım ne marka almalıyım 4 mevsim istiyorum veya sürat lastikleri alsam daha güzel gösteryor arabayı ama yazın kışın fark edermi bilmiyorum en iiside 4 mevsim olması heralde MICHELIN en iisi diyorlar ltfen acil önerilerinize yardımlarınıza ihtiyacım var tşkr ederim sizlere :)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Ynt: lastik değiştirme ? yardım
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2011, 11:47:00 »
Aslında ülkemizde dört mevsim diye satılan lastikler yaz lastikleri.
Gerçek Dört mevsim lastikler karlı\buzlu yollarda da kullanılabiliyorlar.

Sizin yaz lastiği seçmeniz gerekir. Marka\model bu iş uzar gider. Çok yorum olacaktır.
Beğendiğiniz\güvendiğiniz bir marka'nın ekonomik veya ekonomiğin bir üst kalitesi bir lastiği tercih edebilirsiniz.
Michelin, Goodyear, Dunlop, Lassa, Pirelli, Bridgestone, Continental, Fulda, Kumho firmaları çok konuşulan markalar.

Buradan: Tire Research : Tire Survey Results
Lastikler ile ilgili kullanıcıların bildirdiği geri bildirimlere göre de lastik seçebilirsiniz.

Ama en ideali güvendiğiniz bir markaya ait lastiği almaktır.

Tercihen tanışık olduğunuz bir yerden alın, sorun olursa sorun çıkarmasınlar. Bu çok daha önemli.
2011 üretimi lastik alın tercihen.
Lastiklerin yanında yıl ve hafta bilgisi vardır. 201052 gibi
2010 yılının son haftası üretilmiş demektir bu.
Bu da çok önemli.

Bunlar dışında marka\model istemediğiniz kadar yorumu forumda bulabilirsiniz.

not: Şahsen Michelin'den vazgeçmem. :D
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı hanımeli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2011, 12:33:27 »
koray bey tşkr ederim peki mıchelinde önerebileceğinz tavsiye edeceğiniz model warmı ? bnde hep mıchelın duyuyorum sanırım bugun gidip alacağım :) ama kararsızım ne nasıl alsam diye ?

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2011, 17:11:49 »
öndekilerin durumu iyse önleri arkaya,yenileri öne alın ;)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #4 : 17 Şubat 2011, 17:13:34 »
Tam tersi önerilir her zaman.
Yeniler önde olduğu zaman önler yol tutar, frenlemede arkalar kayar ve aracın yoldan çıkması kolaylaşır.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #5 : 19 Şubat 2011, 16:38:48 »
Lastik markası olarak şiddetle continental ve michelin öneriyorum. Ama dört mevsim altatmacasına kanmayın.. Bence en güzeli yazın; yaz Lastiği, havalar +7 derecenin altına düştüğünde ise (kar veya yağmur yağsın veya yağmasın) Kış lastiği.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı aliak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Şubat 2011, 16:50:57 »
ben bridgestone turanza dörtmevsim kullanıyorum ve çok memnunum.tavsiye ederim.yol tutuşu falan harika. bizzat kendim virajlara süratli girerek  denedim.en ufak kayma yoldan çıkma falan olmadı.çukurlara falan düştüğüm zamanda hiç arabada abartılı bir sarsılma hissetmiyorum.tabiki mıchelın kadar olamaz ama hem kaliteli hemde bütçeye uygun bir marka.ben tavsiye ediyorum pişman olmazsınız.