Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: KLİMA REZALETİ.!!!  (Okunma sayısı 70451 defa)

Ynt: KLİMA REZALETİ.!!!
« Yanıtla #56 : 11 Ekim 2012, 14:11:53 »
benim aracımında kliması bozuldu yetkili servis 3500 tl masraf çıkardı kompresörler bozulunca yapısından dolayı boruların içine ve radyatörlere çapak dağıtıyomuş biz kompresörü değiştirdik 1 hafta sonra o çapaklar tekrar komoresöre gitmiş gene bozuldu yapan usta benim verdiğimde çalışıyodu dedi üstlenmedi suçu sonra araştırdım sistemin yıkanıp radyatörde kurutucu denilen bi filtre varmış onun değişmesi gerekiyomuş bu yıkama olayıda gaz makinasıyla yapılıyomuş 4 saat sistemi yıkayıp filtresinin degişmesi gerekiyomuş araştırdım servisten ayrılan usta buldum servisteki makinanın aynısından varmış ustada sistemi yıkadı filitresini değiştirdi gazını yağını bastı yetkili serviste bu işlemi yapıyo 3500 tl alıyo dedi usta 1500 tl ye yaptı garantisinide verdi şuan çok memnunum ustadan yaptırmak isterseniz öneririm iyi ustalar (vastek 03122787335)

Ynt: KLİMA REZALETİ.!!!
« Yanıtla #57 : 11 Ekim 2012, 14:16:21 »
klimanızı açarken aracın rolanti konumunda olmasına dikkat 5-6000 devirde açtığınızda duran klima kompresörü aniden o devre çıkıyo ve nasıl olursa olsun kompresörü bozuyo buna herkez dikkat etsin tüm araçlarda bu böyleymiş klima kapalıyken kompresör boşa dönüyomuş aniden yüksek devirde açılınca patlatma olasılıgı çok yüksekmiş