Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: KLİMA REZALETİ.!!!  (Okunma sayısı 70453 defa)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: KLİMA REZALETİ.!!!
« Yanıtla #28 : 17 Temmuz 2008, 14:16:16 »
2 kere garantisi varken,3. kerede garanti dışındayken bozulmuştu nizamım :)

lazım lazım  ;D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı 16

« Yanıtla #29 : 02 Eylül 2008, 21:51:06 »
1,5 milyarı doğuş oto mu çıkardı?

« Yanıtla #30 : 21 Eylül 2008, 11:51:19 »
benim klima garanti bittikten 20 gün sonra bozuldu . vw iyi niyet garantisinden değiştiler.

« Yanıtla #31 : 28 Nisan 2009, 15:59:06 »
Bu da kronik VW hatalarından birisi ne yazık ki, 99 Passat'ımızda aynı sorun oldu.

Yüksek devirlerde açma kapama zararlı, ben yeni kompresör takılırken bakmıştım, kompresörün makarası dönmekte olan kayışa mekanik olarak temas ettiriliyor biz klimayı açtığımızda...Yüksek devirlerde olan bu işleme nedense dayanmıyor VW kompresörleri veya onların makaraları...(Makara bozulsa bile kompresörü komple değiştirmek gerekiyordu...)

Ben anlayamıyorum bu hatayı, eminimki bir Mercedes'te bir BMW'da bu tip hatalar olmaz olamaz...
Golf IV

« Yanıtla #32 : 29 Nisan 2009, 21:42:00 »
bızımkı 2000 passat bızde bole bı problem cıkmadı iş cıkmaz şuan canavar gıbı sanrım yeı modellerde bu sorun daha fazla eskılerde pek olmuyo

« Yanıtla #33 : 03 Mayıs 2009, 19:59:31 »
Slm arkadaşlar bende de 2004 fsi var ve yaklaşık bir aydır arabamın on konsoldan tıkır tıkır ses geliyor klima olaylarını okuyunca kıllandım ama klima calısıyor servıslerden nefret ettıgım ıcın gıdıp sormak da ıstemıyorum ne olabılırkı sızce ? tesekkurler.... oncelerı az gelıo du o ses bu aralar cogaldı...

« Yanıtla #34 : 18 Mayıs 2009, 09:25:20 »
Hakikaten arkadaşlar, VW gibi kalite bir markaya böyle sık rastlanan sıradan hale gelen arızalar yakışmıyor.
Benim 99 Golfde de geçen sene klima arıza yaptı, götürdüm ustama gazı azalmış tamamladı, sorun halloldu. Haftasonu açtım klimayı, yine soğutmamaya başladı, bakalım bu sefer sorun ne, inşallah yine gazı bitmiştir, kompresör bozulduysa yandık bu yaz valla :(

« Yanıtla #35 : 20 Mayıs 2009, 13:36:05 »
ucuz atlattım...
pazartesi götürdüm gösterdim ustama allahtan ne gaz ne de kompresör sorunu, akü üstünde bulunan sigorta erimiş, onu değiştirince düzeldi.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #36 : 25 Mayıs 2009, 23:24:57 »
Böyle basit birşey için milyarları çekmiş olmasınlar???

Arabamı ilk aldığımda tuhaf bi salınım sürtme sesi gibi birşey geliyordu. Lpg de klima ayarı yapsın diye birine götürmüştüm boşta klima açıkken 5000 devir filan yaptı ses anormal şekilde arttı. Kayseride oto klima işlerine bakan bir yere götürdüm kompresör bilyası yapıyormuş. Kitler kompresörü bozar dedi.
Bilya değişti "60tl" mi öyle birşey tuttu 2senedir ve 50.000 kmdir biniyorum istediğim zaman açıp kapatıyorum klimayı sadece arada gaz+yağ bastırmak gerekiyor oda normal bakım.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 1sea

• tüm dostlara slm
« Yanıtla #37 : 04 Haziran 2009, 23:13:35 »
 :D Arkdaş aynı proplemle bende karsilastım özelde yaptırdım termostat değişti  pistonlar degiştirdi gaz hepsi 250 tl aldi  şu an bir yıldır kullanıyor çok memnunum Yuksek devire  bende actim 170 vardı yaprakların 2 tanesini kırıldı Bandırmada deiğiştirdim takarken yaprak muafazasını ters takmış bu seferde termostatı bozmuş gelişi guzel yerde soktürme klimayı bağlama apartı varmı tamir yaparken sor.(ordu Çağlayan elektrik bu iş için bir numara)
ASLAN BESLEYEN YEMİNİ HASAP ETMEZ

« Yanıtla #38 : 29 Haziran 2009, 19:05:30 »
arkadaşlar, bizim 30.000km deki 2006 modelde de aynı rezalet çıktı. sorun filtrede veya gazında falan da değil. sanırım kompresör değişecekmiş. epeyi masraf çıkaracak desenize.  :( en uygun fiyata nerede halledebiliriz acaba?..  :-\

« Yanıtla #39 : 17 Temmuz 2009, 16:21:37 »
benim de 2006 model golf 1,6 fsi bir aracım var. bu arabanın 2008 yılında kliması bozuldu ve yetkili servise gittim. bana kullanıcı hatası olduğunu söylediler. acayip yüksek bir rakama bu arızayı gidereceklerini söylediler, kompresör değişmesi filan 1.800 lirayı buluyordu. daha ssonra piyasada bir çok klimacıya gittim ve onlarda bana minimum 1400 liraya kadar fiyat veridler. Daha sonra Erten mekanik diye klima işiyle uğraşan bir firmaya gittim. Türkiyedeki ilk ve en deneyimli klimacı bunlar. arabanın klima kompresörünü ve radyatörünü söküp bana arızalı olduklarını gösterdiler ve 1000 liraya ikisini yenileyip aracımın tüm klimasını temizledikten sonra bana benim yanımda ölçümlerini yapğıp aracımı teslim ettiler. eğer klima ile ,ilgili sorunu olan varsa hiç bir yere karılştırmadan doğruca erten mekanik'e gitsin bu adamlar hem yedek parça ithalatı yapıyor hemde servisten çok daha ucuza kl,manızı tamir ediyorlar

« Yanıtla #40 : 21 Temmuz 2009, 10:32:04 »
Konu epey eski, fakat klima ile ilgili sıkıntılar bitmediği için bende birkaç şey eklemek istiyorum. İlk sayfada bizim vw ile tanışmamızı sağlayan sıfır km aldığımız 2001 tdi lacivert passatımız hakkında yorum yapmışım zaten  :) O aracı kuzenim halen kullanıyor ve halen daha çeşitli sorunları bulunmakta  :)
Benim şimdiki kullandığım 2004 passatla klima sorunu çektim. Passat bölümünde bir konu mevcut. Detay vermeyeceğim, merak edenler ordan bakabilir.
Diyeceğim şu ki, klima kompresörü kolay kolay bozulan bir parça değil. Biliyorsunuz yetkili servis bozulan parça tamiri yapmıyor ve yenisi ile değiştiriyor. Birçok kişinin serviste klima kompresörü değişecek diye insanlardan binlerce lira ücret talep eden yetkili servisler, aslında kompresör yerine içindeki keçeyi değiştirmeyi düşünmüyorlar mı bilmiyorum... Sizi uyarmak istediğim konu da bu. 50 lira gibi bir rakamla kompresörün içindeki keçe değişimi sağlanarak klima kompresöründeki problem çözülebilir. Tabi kompresör tamamen deforme olmadıysa... Eğer başınıza böyle birşey gelirse öncelikle kompresörün içindeki keçeye baktırmakta yarar var. Aklınızda olsun...

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #41 : 10 Eylül 2009, 00:52:22 »
arkadaşlar, bizim 30.000km deki 2006 modelde de aynı rezalet çıktı. sorun filtrede veya gazında falan da değil. sanırım kompresör değişecekmiş. epeyi masraf çıkaracak desenize.  :( en uygun fiyata nerede halledebiliriz acaba?..  :-\

dışarda tamirat var Halil Arkada 50ye hallettim diyor. Ben 60tl siz hala niye illa Komresörü değiştiriyorsunuz iyi bir klimacıya söktürün baksın muhtemelen basit birşeydir. 30.000 km deki araç. Yazık değil mi. Burayı okuyana kadar defalarca 150 160dayken açtım kapattım klımayı birşey olmadı şimdi bende tırsar oldum
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2009, 00:53:26 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di