Gönderen Konu: klima problemi  (Okunma sayısı 5622 defa)

Çevrimdışı aaa

• Profili Görüntüle
klima problemi
« : 23 Eylül 2012, 17:14:12 »
Arkadaşlar yeni aldığım golf 5 in klima motoru arızalı çıktı (şansızlık) ve 900 tl ye yenisini taktırdım. araba hareket halindeyken klima kapalı olsa bile peteklerden hissedilir şekilde soğuk hava veriyordu. geçenlerde soğutmama problemi yüzünden ustaya gittim. gazı bitmiş kaçağı ararken klima motorunun kapalıyken bile çalıştığını fark etti. klima motorunun üst kısmında bir parça var onun değişmesi gerektiğini söyledi,düzelmezzse motorun değişmesi gerektiğini söyledi. ertesi gün klima motorunu taktırdığım kişiye gittim adama anlattım. adam bana normal bir durum dışardaki havayı verir dedi, yok dışardaki havadan soğuk üflüyor dememe rağmen adam geçiştirdi gitti kontrol bile etmedi. şimdi arkadaşlar ben hangisine inanayım? sizin araçlarda hareket halinde klima kapalıyken hafifce soğuk hava üflüyor mu? böyle binmeye devam etsem klima motoru bir süre sonra tekrar bozulur mu? yakıta çok etki ediyor mudur ki?  
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2012, 17:20:36 Gönderen: aaa »
Savaşı zenginler başlatır fakat fakirler ölür

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: klima problemi
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2012, 23:29:51 »
klima düğmesi ya AC(2007 sonrası) yada ECON(2004-2006). ECON ışığı sönükse klima çalışır. AC ışığı Yanıksa Klima çalışır.
Önce düğmeden kapalı olduğundan emin ol.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı aaa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2012, 07:00:44 »
econ işığı yanmıyor ama 0 da oluyor düğme. dediğinize dikat edeyim econ ışığı yanar durumdada soğuk hava üflerse 3. bir ustaya daha götüreceğim

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Eylül 2012, 00:16:59 »
ECon ışığı açıkken 23derece dene ılık oda sıcaklığı üflemeli. Gün sıcağında temometre 26-27ise biraz sıcak üfler. Bide yokuş çıkarken  2200d/d gibi econ ışığını söndür çekiş düşüyorsa kompresör devreye giriyor değişmiyorsa hep devrede demek
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2012, 00:17:25 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı seamadankara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2012, 15:59:47 »
Merhaba aynı dert benimde başımda var klima üflemesi çok iyi fakat soğutmuyor, klimacıya gittim gazını yeniledi kaçak yok dedi olsa cihaz uyarı verir vs dedi sonra orda durduğu yerde biraz soğuttu sonra soğutmadı, ilk açtığınızda hafif serinlik veriyor soğutacakmış gibi sonra soüutmuyor aynı öyle kalıyor , polen filtresini de teğiştirdik sorun aynı sizce ne yapmalıyım ?

Çevrimdışı aaa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Ekim 2012, 20:04:40 »
hocam sizin arabanın arızası farklı gibi zira benim araçtaki kaçak bulundu siboptan kaçırıyormuş değiştirdiler, gaz bastılar düzeldi şimdi soğutuyor ama klima kapalıykende hissedilir derecede soğuk hava üflemeye devam ediyor yani sürekli çalışıyor dedi ustanın biri. econ tuşuna basıyorum aynı şekilde. ama klimayı açınca rolanti devri yükseliyor. ben anlamadım hangi usta yanılıyor fırsat bulunca 3. bir klimacıya gösterip emin olacağım. umarım kısa sürede sorunu çözersiniz

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Ekim 2012, 22:22:31 »
resimdeki araç sizinse Golf4 Başlığı oraya açarsanız bilgi daha çabuk gelir. 3.klimacı bence daha mantıklı

Çevrimdışı emrecan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2012, 12:54:47 »
s.a. arkadaşlar aracının kliması sürekli çalışıp çalışmadığını rolantideyken anlık yakıt tüketiminden anlayabilirsin yada net olsun dersen aracını çalıştır motor kaputunu aç klima borusuna dokun klima çalışırkan kalın boru dondurucu soğuklukta olur hissedemezsen klimayı aç tekrardokun soğursa eğer normal çalışıyo demektir sürekli soğuk alıyosan eger klima kompresörü nün üzerindeki valf sürekli açık kalıyo demektir