Gönderen Konu: klima orta ızgaranın az üflemesi  (Okunma sayısı 4619 defa)

Çevrimdışı emreg84

• Profili Görüntüle
klima orta ızgaranın az üflemesi
« : 26 Ekim 2011, 09:00:37 »
s.a.
aracım 2004 golf v comfortline
teybin üst kısmındaki ızgaradan yazın klima açtığımda ve şimdi kalorifer açtığımdada çok az üflüyor
sağ ve sol ızgaralar gayet iyi, bu ortadan az hava gelmesinin sebebi ne olabilir? kendim söküp temizleyebilecğim bişeymidir yoksa servisemi öpülcez gerçi pekte bi zararı yok elletmesemde olur,
birde geçen akşam ben hiç müdahale etmeden kalorifer sıcak üflemeye başladı hafiften, ekrana baktım dedim yanlışlıklamı biyere dokundum acaba ama hayır hiçbir ışık yanmıyordu klima üzerinde ilginç geldi klimayı açtım biraz sonra kapadım düzeldi

Çevrimdışı brkpm

• Profili Görüntüle
Ynt: klima orta ızgaranın az üflemesi
« Yanıtla #1 : 26 Ekim 2011, 23:39:31 »
camın orda konsolun ortasında ekstra bı hava cıkısı var ön cam buqusunu daha cabuk cozmek için onu kapattıqınız zaman ortadakı kanallardan daha cok ufler.ikinci dediğiniz de belki motorun sıcaklıqını vermıstır ıcerı ama tam bilmiyorum.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: klima orta ızgaranın az üflemesi
« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2011, 09:57:27 »
camın orda konsolun ortasında ekstra bı hava cıkısı var ön cam buqusunu daha cabuk cozmek için onu kapattıqınız zaman ortadakı kanallardan daha cok ufler.ikinci dediğiniz de belki motorun sıcaklıqını vermıstır ıcerı ama tam bilmiyorum.
+1
ayrıca ortadaki 4lü tuşların 2sini açarsanız ayak ve bahsettiğiniz ızgaralardan daha fazla ısı gelir. Autoda kendi ayarlar buğuda çözer içeriyi de  ısıtır ama teyp üstünden fazla ısı üflemez.

2. zamanla beli olur. Kışın  klimatronikte kapaklar tam kapanamıyor. tık tık seslerde geliyor bazen onunla alakalı olabilir.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di