Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Katalizör  (Okunma sayısı 38687 defa)

Katalizör
« : 20 Ağustos 2007, 14:49:40 »
Arkadaşlar öncelikle herkese Merhaba;
    2004 Model Golf FSI Comfortlıne aracım için ön ve arka KATALİZÖR arıyorum.Yetkili servise giittim motor güncelleme dahil 7.418.YTL ücret istediler.rakam çok fazla geldiği için çıkma 2.el katalizör arıyorum.yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
Ynt: Katalizör
« Yanıtla #1 : 20 Ağustos 2007, 15:27:15 »
2.el bulacağın katalizörün durumunu nasıl bileceksin.

3 senelik arabanın katalizörünü niye değiştiriyorusun?

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #2 : 20 Ağustos 2007, 15:39:00 »
ben fiyatı doğrumu görüyorum :o benim arabayı verip üstünede para verip 2kat alalım olmazsa ;D

« Yanıtla #3 : 20 Ağustos 2007, 15:43:54 »
2.el bulacağın katalizörün durumunu nasıl bileceksin.

3 senelik arabanın katalizörünü niye değiştiriyorusun?
Tolga doğru söylüor 3 yıllık arabanın katalizatörü neden değiştiriyorsun?

« Yanıtla #4 : 20 Ağustos 2007, 18:25:34 »
Tolga doğru söylüor 3 yıllık arabanın katalizatörü neden değiştiriyorsun?
                                                                                                                                                                  valla araba  hiç durmuyorki  3 senelik ama şu an 157.000.km.de  ön katalizör arıza yapınca içindeki parçalar arka katalizörü de bozmuş tabi bu servisin bana söylediği değişmesi gerektiğini söylediler.fiyat doğrudur 7.418. ön ve arka katalizör 4.600.ytl civarı motor güncelleme 2.250.ytl kdv işcilik falan toplam bu fiyat çıkarılmış hatta elimde expertiz raporu var.
     özel servise gittim katalizörü 2 el çıkma garantili bulabileceğimi söylediler.hatta ankarada birkaç firma ile görüştüm 650.ytl civarında garanti de veriyor fakat bulduğumuz ön katalizörler  3 müşürlü, bizim 2004 modellerde ön katalizörde çift arkada  tek müşür olduğu için uymadı.   

Çevrimdışı VWR

• Polo on Full Throttle...
« Yanıtla #5 : 20 Ağustos 2007, 20:22:47 »
bu fiyatlar aslinda sadece katalizor degil....katolizoru iceren ve belli borulari da icerir belki bu fiyat orta sustucuruya kadar olan parcalar bile olabilir....
Anlayana Sivrisinek Saz; Anlamayana Davul, Zurna Az...

« Yanıtla #6 : 28 Ağustos 2007, 18:36:19 »
 arkadaşlar tekrar merhaba.
       Katalizör sorunumu nihayet hallettik. http://www.sabriegzoz.com adresindeki arkadaş bu işte bence uzman araç üzerindeki katalizörleri kendisine gönderdim 1 günde tamiratını yaparak bana geri gönderdi.şu anda hiç bir problem kalmadı 1 aydır sönmeyen arıza lambası artık yanmaz oldu ayrıca servisin verdiği fiyatın yanında da çok ekonomik.böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar yukarıda vermiş olduğum adresten irtibat kurabilirler.

« Yanıtla #7 : 30 Eylül 2007, 13:14:54 »
selam Ulaş,
katalizör arızasını nasıl tespit ettin,hangi arıza lambası yandı? bildiğim kadarı ile katalizörün dolması,dağılması,vs. bir anda ortaya çıkan bir durum değil.katalizörü söktün,Bursa'ya mı gönderdin...Seni n söylediğin durumun aynısı benim arkadaşın başına da gelmiş,servisler ya da egzoscular katalizörü sökmek ve satmak adına binbir türlü yalanlar uyduruyormuş.Aracın bir süre sonra gaz yemeyecek,kesip alalım,sensörleri yanıltırız arıza lamban yanmaz,çekişin artar gibi...sen temizlettirdin mi,yoksa değiştir din mi hocam?

« Yanıtla #8 : 02 Ekim 2007, 14:17:33 »
selam Ulaş,
katalizör arızasını nasıl tespit ettin,hangi arıza lambası yandı? bildiğim kadarı ile katalizörün dolması,dağılması,vs. bir anda ortaya çıkan bir durum değil.katalizörü söktün,Bursa'ya mı gönderdin...Seni n söylediğin durumun aynısı benim arkadaşın başına da gelmiş,servisler ya da egzoscular katalizörü sökmek ve satmak adına binbir türlü yalanlar uyduruyormuş.Aracın bir süre sonra gaz yemeyecek,kesip alalım,sensörleri yanıltırız arıza lamban yanmaz,çekişin artar gibi...sen temizlettirdin mi,yoksa değiştir din mi hocam?

Mrb.ozguref
    Arkadaşım öncelikle araçta arıza lambası yanmaya başladı test cihazında katalizör arızası gösteriyordu.bunun yanında zaten araba düşük hızda giderken eksozdan şıkırtlar gelmeye başlamıştı,ben de çok araştırdım arkadaşına söylenenler bana da söylendi yok katalizörü tamamen iptal edelim çekişi artar falan diye servise gidiyorum fiyatlar çok yüksek.daha sonra bu adresini yazdığım arkadaşı internette katalizörle ilgili raştırma yaparken buldum.saolsun ilgilendi.eksozu tamamen kendisine gönderdim sadece katalizör kısımlarını kesip yeni katalizör takmış arka ve ön olmak üzere eksoz borularım eski eksoz borularıydı.şu anda bu şekilde kullanıyorum.herhangi bir problem yok.valla 7.400.ytl yerine 1.500.ytl ile problemi halletmiş oldum.

« Yanıtla #9 : 22 Eylül 2008, 17:19:29 »
bende vaarrr yepyeni duruyo arabayı alaınca hemen sökmüştüm
ReKLaMa GeReK YoK .. .

Çevrimdışı teo

« Yanıtla #10 : 30 Eylül 2008, 00:20:14 »

1) ariza lambasi cok golf'te. hangi ariza lambasi yaniyordu?

2) test cihazinda katalizator arizasi yazdigin gozlerinizde gordunuz mu yoksa bu servisin size bildirimi mi sadece?

Mrb.ozguref
    Arkadaşım öncelikle araçta arıza lambası yanmaya başladı test cihazında katalizör arızası gösteriyordu.bunun yanında zaten araba düşük hızda giderken eksozdan şıkırtlar gelmeye başlamıştı,ben de çok araştırdım arkadaşına söylenenler bana da söylendi yok katalizörü tamamen iptal edelim çekişi artar falan diye servise gidiyorum fiyatlar çok yüksek.daha sonra bu adresini yazdığım arkadaşı internette katalizörle ilgili raştırma yaparken buldum.saolsun ilgilendi.eksozu tamamen kendisine gönderdim sadece katalizör kısımlarını kesip yeni katalizör takmış arka ve ön olmak üzere eksoz borularım eski eksoz borularıydı.şu anda bu şekilde kullanıyorum.herhangi bir problem yok.valla 7.400.ytl yerine 1.500.ytl ile problemi halletmiş oldum.

« Yanıtla #11 : 04 Kasım 2008, 11:27:56 »
Merhaba bende aranıza yeni katıldım.Yaklaşık 2 hafta önce 2004 golf 5 1,6 fsi motor ikinci el bir golf aldım.(69000 km)Benim sorunum aldıktan bir süre sonra benzin aldım ve musluk şeklinde arıza lambası sürekli yanmaya başladı.Bunun üzerine servise götürmeye karar verdim ve servise giderken yolda lamba söndü.(araçta herhangibi bir ses, performans kaybı yok)daha sonra serviste hatayı sildiklerini ve bir ton başka şeyler soylediler.Servisten cıktıktan 2 gun sonra yıne lamba yandı ve tekrar servise gittiğimde arızanın eksoz gazı alıcısında olduğunu soylediler.Ama başka yerde de cıkabilir belki geniş kapsamlı bakabiliriz diye yine bir ton laf soylediler.Benim kafa daha fazla karıştı.Çünkü bu servis yeni bir servis değil Ankaranın göbeğinde tecrübeli bir servis, bana oda olabilir buda olabilir gibi laflar söylüyorlar.Forumun diğer bölümlerinde fren müşüründe kaynaklanabilir diye bir şeyler okudum, iş yerinden arkadaşlarda katalizörden kaynaklanabilir diye bir şeyler söyledi.Boch car servistede yakıttan dediler katalizörü temizlersek gecer diye bir şeyler dediler.Sizin görüşlerinizide öğrenmek isterim .Akıl akıldan üstündür.

« Yanıtla #12 : 05 Kasım 2008, 17:16:57 »
Fikrini paylaşmak isteyen golf sahipleri yokmu??? ::)

Çevrimdışı teo

« Yanıtla #13 : 16 Kasım 2008, 09:34:57 »

bende de ayni lamba 5-6 bin devir arasi yaniyordu. dogus oto maslak'ta tum olasiliklar denendi. o lambanin yanmasina sebep olacak her parca (katalizor de dahil olmak uzere) gunlerce tek tek degistirilerek yol testine cikildi. hic bir degisim sonrasinda duzelme olmadi. bunun uzerine dogus otomotiv gebze'den iki teknik uzman geldi. once araci teste cikardilar sonra da susturucu degisimini onerdiler. once arka sonra da on susturucu degisti. ve arac normale dondu (bende sadece lamba yanmiyordu. arac 140 km/h hizi gecmiyordu ve cekis cok kotuydu) fatura toplami 1 milyar oldu bu arada. ben servisten gordugum ilgiyi gorunce eger soylediginiz dogruysa pek ilgilenmemisler sizle gibi geldi bana. neden oldugunu bilemiyorlarsa tek tek deneyecekler. baska yolu yok. bu sorumluluk onlarin. ozel servise gotururseniz tum parcalari bulamayacaklari icin (ki resmi serviste bile ben bekledim denemeler arasinda bazen) denemeleri yapamazlar. bu sorunda resmi servisten sasmayin. resmi servisler arasinda da, kafanizin rahat etmesi acisindan dogus'un yedek parca bolumu buyuk olan bir servisine gidin. sonucta gerekirse katalizor bile degismesi gerekebilyior ve bir katalizor fiyati ortalama 2.5 milyar oldugundan gebze'deki otomotiv stoklarindan stoklarina katalizor cekmek istemiyorlar. bunun icin de kendi stoklarindan deneyebilmeleri lazim boyle bir seyi. bu da ancak buyuk yedek parca stoklu servislerde mumkun. (ki o bile garanti degil)

Merhaba bende aranıza yeni katıldım.Yaklaşık 2 hafta önce 2004 golf 5 1,6 fsi motor ikinci el bir golf aldım.(69000 km)Benim sorunum aldıktan bir süre sonra benzin aldım ve musluk şeklinde arıza lambası sürekli yanmaya başladı.Bunun üzerine servise götürmeye karar verdim ve servise giderken yolda lamba söndü.(araçta herhangibi bir ses, performans kaybı yok)daha sonra serviste hatayı sildiklerini ve bir ton başka şeyler soylediler.Servisten cıktıktan 2 gun sonra yıne lamba yandı ve tekrar servise gittiğimde arızanın eksoz gazı alıcısında olduğunu soylediler.Ama başka yerde de cıkabilir belki geniş kapsamlı bakabiliriz diye yine bir ton laf soylediler.Benim kafa daha fazla karıştı.Çünkü bu servis yeni bir servis değil Ankaranın göbeğinde tecrübeli bir servis, bana oda olabilir buda olabilir gibi laflar söylüyorlar.Forumun diğer bölümlerinde fren müşüründe kaynaklanabilir diye bir şeyler okudum, iş yerinden arkadaşlarda katalizörden kaynaklanabilir diye bir şeyler söyledi.Boch car servistede yakıttan dediler katalizörü temizlersek gecer diye bir şeyler dediler.Sizin görüşlerinizide öğrenmek isterim .Akıl akıldan üstündür.