Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: **Katalatik Konvektör Arıza Lambası**  (Okunma sayısı 12207 defa)

Çevrimdışı aydın26

• Herkes Sever Biz Taparız !!
**Katalatik Konvektör Arıza Lambası**
« : 02 Haziran 2009, 22:55:12 »
Merhaba;

2005 Golf conforline sahbiyim aracımın katalatik konvektör lambası yanıyor serviste 3 kere söndürttüm daha sonra tekrar yandı.Bazen kendi sönüyor bazen kendi yanıyor dikkat ettiğim nokta benzinim bitmeye yakın yanıyor.Serviste fan ve fren mişüründe arıza olduğu söylediler 75.000 bakımını yaptırdım lamba 10 gün sonra tekrar yandı benzinim bitmesine yakın ama aracımın performansı çok iyi sizce neden yanıyor olabilir ileride büyük arızalara sebebiyet verebilir mi?Konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ediyorum.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
Ynt: **Katalatik Konvektör Arıza Lambası**
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2009, 23:01:58 »
merhaba
aracınız fsı motor mu?

arıza ikaz lambası, motor elektroniğinde geçici veya kalıcı arızaların kayıt altına alındığında yanar ....

yani  her yandığında aynı yada farklı arızalar kayıt altına alınmış olabilir.teşhis cihazı ile kontrolü gerekli...
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı aydın26

« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2009, 16:59:22 »
Merhaba;

Aracım fsı motordur.Teşhis cihazı ile beyni kontrol edildi ve arıza veren bütün olumsuz durumlar ortadan kaldırıldı(fan,fren müşür arıza giderildi) ama genede yandı bu durum anlam veremiyorum.Fsı motorlar sanırım arıza çıkarta biliyormuş.Bu lamba yanarak kullansam bir sorun teşkil eder mi?Benden önceki sahbine scoda sevrisi socet arızası olduğunu söylemiş malesef her servis farklı bilgi veriyor.

« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2009, 17:08:22 »
ben usta değilim ama bildiğim kadarıyla katalitik konvektörde arıza olduğu zaman koku yapar.koku yapıo mu araba balata kokusu gibi

Çevrimdışı aydın26

« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2009, 13:16:20 »
Merhaba;

Maslak doğuşa götürdüm aracımı egsoz oksijen kablosunda parça parça ve değişik yerlerden benzin alınmasından kaynaklı korozyon oluştuğu için arıza lambası yandığı söylediler performansa etkisi yokmuş sadece benzin kalitesini ölçemiyor kablo sıfırının 312 lira olduğu söylediler bende pert arabalardan alıcam yada temizleteceğim ayrıca her hangi bir koku bulunmuyor Allahtan

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2009, 00:11:47 »
     fsi motorun yakıt temizliğine karşı çok hassas olduğunu okunuştum. yakıt aldığınız yerlere dikkat edin

Çevrimdışı aydın26

« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2009, 23:46:08 »
Evet katılıyorum şuan opetten alıyorum fakat shellden aldım bir kere  lamba söndü tekrar yandı FSİ motorlar çok hassas bu konuda :(

« Yanıtla #7 : 21 Eylül 2009, 15:03:39 »
Aynı sorun bizde de vardı ama bizde yakıtı artırdı performansı düşürdü. Arıza NOx sensörü sıfırı serviste 915 lira.

Çevrimdışı aydın26

« Yanıtla #8 : 10 Ekim 2009, 16:03:41 »
NOX sensörü yada oksijen sensörünü çıkma alabileceğim yerler neresi olabilir ayrıca çıkması ne kadar eder bile var mı?

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #9 : 13 Ekim 2009, 22:19:44 »
Bosh car larda varmış hem 3de bir fiyatına hemde kendileri takıyormuş.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di