Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kalorifer ayarı  (Okunma sayısı 19402 defa)

kalorifer ayarı
« : 17 Kasım 2008, 21:00:15 »
arkadaşlar aranıza yeni katılanlardanım,2005 midline 1.6 kullanıyorum.yalnız kafama takılan bi kaç husus var ?kaloriferi açtığım zaman econ ışığı yanmalı mı yoksa yanmamalı mı?yanmadığı zaman motora ayrı bi yük verdiğini söylediler.sizce ne yapmalıyım.ayrıca auto düğmesi ne işe yarar sanırım klima ile ilgili ama kalorifer açıkkende yanıyo bazen.golf dijital klima kullanıcıları beni bilgilendirirseniz sevinirm...

Çevrimdışı teo

Ynt: kalorifer ayarı
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2008, 01:17:06 »
ECON tusu bir anlamda havalandirmayi acip klimayi acmamaya benziyor (genel havalandirma sistemlerini dusunun) acik kalmali mi kalmamali mi size bagli yani. ha sunu soyleyebiliriz; klimasiz havalandirma size yetiyorsa acmayin; yoksa tabii ki sisteme ek yuk getirecektir. AUTO tusu, klimayi, manuel olarak yapacaginiz derece ayarlarini kabin icinde saglayacak sekilde otomatik olarak duzenler. AUTO tusu disinda hic bir tus basili olmamalidir. herhangi bir tusa basarsaniz ya da baska bir ayari degistirirseniz otomatiklik devreden cikar.

« Yanıtla #2 : 18 Kasım 2008, 20:48:32 »
teşekkür ederim teo kardeş,econ düğmesi ayrıca bir sistem ve daha güzel ısı almak istiyorsak econ düğmesini açıyoruz ama araca aynı zamanda yük vermiş oluyoruz biraz.bu yüzden motorun kendi sıcaklığını istiyorsak kapalı duracak yani.auto yu açtığımız da da otomatik olarak aracın havasını  sağ ve sol göstergelerde ki dereceye göre ayarlıyo öyle mi?yanlış anlamadım yani.

« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2009, 10:35:41 »
econ lambası yanıyorken normal motor ısısı verir econ lambası yanmıyorken yakıta bindirir

« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2010, 00:47:12 »
Benimde sormak istediğim bişey var kalorifer ile ilgili olarak.
Dün farkettim,kalorifer çalışırken bir müddet sonra aynı sıcaklıkta üflemiyor,sıcaklık düşüyor !mesela 45dk yada 1 saat sonra gibi."econ" da denedim "Auto" dada denedim  ama sonuç aynı ...Sizce neden olabilir bir fikri olan varmı ?

« Yanıtla #5 : 21 Şubat 2010, 11:12:03 »
econ açık değilse klimaya biner açıksa motor sıcaklığına econ ekeonomi demektir açık olmalıdır ok

« Yanıtla #6 : 21 Şubat 2010, 13:35:26 »
Benimde sormak istediğim bişey var kalorifer ile ilgili olarak.
Dün farkettim,kalorifer çalışırken bir müddet sonra aynı sıcaklıkta üflemiyor,sıcaklık düşüyor !mesela 45dk yada 1 saat sonra gibi."econ" da denedim "Auto" dada denedim  ama sonuç aynı ...Sizce neden olabilir bir fikri olan varmı ?

Aracın iç sıcaklığı arttığı için üfleme sıcaklığını düşürüyor. Klima ekranında hedeflediğiniz kabin sıcaklığına yaklaştıkça daha ılık üfler.
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2010, 13:36:34 Gönderen: riky73 »

« Yanıtla #7 : 23 Şubat 2010, 18:58:24 »
bence aracınız 90 dereceyi gorene kadar açmayın 90 derceyi gordukten sonra econ dugmesıne basın ve dırek motorun sıcaklıgını içeri alın kı baska bır mekanızma calısmasın ben oyle yapıyorum kafam rahat oluyo otamatık felan motor ısınmadan açılınca kılima devreye gırıyo motor ısınana kadar dıye bılıyorum. ve cıddi bır motor gucu azalıyo ve benzınden yıyo saygılar.

« Yanıtla #8 : 14 Ocak 2011, 21:15:01 »
Hararet 90'ı bulunca Econ'a bas.İstediğin yönlendirme ayarını yap.Sıcaklık en yüksekte olsun.Bir kaç dakikada fırın gibi oluyor içerisi...

« Yanıtla #9 : 17 Ocak 2011, 22:17:14 »
ARKADAŞLAR MERHABALAR BENDE ARANIZA YENİ KATILDIM BU DIGITAL KLMA İLE HİÇBİR BİLGİM YOK NASIL OLMALI HANGİ KADEMEDE KALMALI ECON TUŞUMU AÇIK KALMALI YOKSA AUTODAMI KALMALI BİLGİLENDİRİLSENİZ SEVİNİRİM HERKESE SAYGILAR :-)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #10 : 25 Ocak 2011, 23:34:16 »
*auto da cam bğusu dahil herşeyi halleder.
*Cam buğu düğmesi klimayı açar fan hıznı artırır ilk çalıştırrken oluşan buğuyu hızlı çözmek için.
*Tavsiye edilen sıcaklık, tabi uzun yol için mümkün, auto 22derece
*econ kışın yanarsa mantıklı klima devrede olmaz.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #11 : 29 Ocak 2011, 17:39:47 »
Teşekür ederim 06 onur bende ANKARALIYIM BU ARADA İZMİRDEN KATILIYORUM AMA BENDE YENİ ALINCA ALDIGIM ADAM BUNLARI ANLATMADI BİLGİLENELİMÖ DEDİK KOLAY GELSİN BYE

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #12 : 06 Şubat 2011, 23:14:14 »
önemli değil
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #13 : 07 Şubat 2011, 23:11:39 »
Arkdaşlar yorumlarınızda çokk faydalı bilgili şeyler okudum çnkü bnde yeni golf ailesine geldim bir bayan olarak biraz bilinçsizim :) 1.6 mıdlıne golf var dediğiniz gibi econ ışığı yandığında klimamı açık yoksa kalorifermi açık diğer bi sorumda auto yandığında klimaı yoksa normal kalorifermi açık yani benzinden alıyormu... birde camlara werdiğimzde ısıyı econa bastığımzda sanırım klima dewrreye giriyor girdğinde econa basssak kılimayı kapatırmıyız.. şimdide tşkr ederm