Gönderen Konu: Hız Sabitleyici (Cruise Control) Kullanımı  (Okunma sayısı 3469 defa)

Çevrimdışı bitlikirpi

• Profili Görüntüle
Hız Sabitleyici (Cruise Control) Kullanımı
« : 19 Ekim 2012, 18:34:42 »
Merhabalar

Cruise Control kullanımı konusunda yardımınıza ihtiyacım var.Golf Goal marka aracımla her gün sabah-akşam yaklaşık 10 km'lik mesafe katediyorum.Şehir içi trafikte (E-5) hız sabitleyicisini kullanarak daha az yakıt tüketim değerlerine ulaştım.Hız sabitleyicisini yolun yokuş olan yerlerinde kapattım, hızım azalınca açtım.Kısacası aç kapa aç kapa bozulur mu bu alet :)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: Hız Sabitleyici (Cruise Control) Kullanımı
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2012, 00:50:49 »
sehir icinde ozellikle istanbul trafiginde kullanmak sakıncalı bence. Zira trafikte sıkışma görünce , ayagı once gazdan cekerek sonra frene basarak yavaslama t saniye surerse, cc ile giderken aynı reflekse yavaslama (frene basma ya da cc yi devreden cıkarma) 1-2 sn daha gecikmeli.

Ac kapa ac kapa bozulur mu? Her butonun bir ac kapa omru vardır, o da vakti gelince elbet bozulur
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Ynt: Hız Sabitleyici (Cruise Control) Kullanımı
« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2012, 11:51:49 »
aç kapa aç kapa bozulmaz ama rampa aşağıd a kapatmamanızı öneririm çünkü hız azalınca bu sefer hafızada kayıtlı olan hıza ulaşmak için tekrardan gaz veriyor ve bu sefer daha çok yakıt tüketiyor. aç kapa yapacaksanız da devreden çıkarmak için frene bir kere dokunmanız yeterli düğmeden aç kapa yapmanıza gerek yok.