Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: hava yastıgı"  (Okunma sayısı 6838 defa)

hava yastıgı"
« : 12 Ocak 2010, 16:26:14 »
arkadaşlar golf 5 fsi  mid var bende emniyet kemeri takmadıgımda hava yastıgı ışııgı ikazı yanmııyo bu konuda bilgilerinizi verebilirmisiniz

Çevrimdışı venom83

• tutku budur işte.sadece golf
Ynt: hava yastıgı"
« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2010, 23:46:20 »
hava yastığı ışığının yanmaması normal değilmi?zaten yanarsa problem.yanmayan ışık kırmızı emniyet kemeri lambası olabilirmi?
sür ve gör....

« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2010, 19:42:13 »
ben emniyet kemeri takmadıgımda herhangi bir uyarı vermiyor diger başka araçlarda kemer takmayınca ikaz verip duruyo benim araçta herhangi bi ikaz yok yani herhangi bir kazada kemer takmazsam şayet hava yastıgı açılır mı

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2010, 15:41:59 »
güzel soru galiba ön(direksiyon) yastık açılmıyor diğerleri açılıyor.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2010, 21:56:58 »
Hava yastığı açılır. Bir sıkıntı yok. Zaten golf V 'lerde emniyet kemeri uyarısı yok. Deaktif olarak TR'ye gelmiş sanırım.

« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2010, 17:38:58 »
Hava yastığı açılır. Bir sıkıntı yok. Zaten golf V 'lerde emniyet kemeri uyarısı yok. Deaktif olarak TR'ye gelmiş sanırım.

emniyet kemeri uyarısı golf v lerde var,mesela benim 2009 comfortline tsı golfde var ve her iki koltuk içinde ikaz veriyor ,mesela ön sağ koltukta insan varsa söför koltugunun emniyet kemerini taksan dahi ikaz sesi durmuyor,sag koltugunkinide takınca susuyor,,fakat sağ koltukta insan yoksa,şöför koltugunun kemerini takınca ikaz susuyor,,sanırım sag koltukta ağırlık sensörü gibi bişey var, agırlıgı algılıyor

« Yanıtla #6 : 24 Mayıs 2010, 16:56:20 »
Aynen dalgıç adlı arkadaşın dediği gibi bendede 2009 midline var aynı şekilde ikaz lambası yanıyor ama ben ufak emnıyet kemeri plastiği aldım bunu kullanıyorum sen en iyisi bi pc ye sok aracı arkadaşım yanması lazım ikaz ışığının..
CONFİDENCE
[/b]

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #7 : 24 Mayıs 2010, 22:05:43 »
emniyet kemeri uyarısı golf v lerde var,mesela benim 2009 comfortline tsı golfde var ve her iki koltuk içinde ikaz veriyor ,mesela ön sağ koltukta insan varsa söför koltugunun emniyet kemerini taksan dahi ikaz sesi durmuyor,sag koltugunkinide takınca susuyor,,fakat sağ koltukta insan yoksa,şöför koltugunun kemerini takınca ikaz susuyor,,sanırım sag koltukta ağırlık sensörü gibi bişey var, agırlıgı algılıyor
Oooo Buralara takılırmıydınız :)Golf 5 ıssız sessiz sizin gibi Tsi modifiyecilerine ihtiyaç var.

dediklerin doğruda o airbagla bağlantıyı sormuş.
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2010, 22:06:52 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #8 : 25 Mayıs 2010, 08:28:14 »
airbag  emniyet kemeriyle etkileşimli olarak çalışıyor çoğu modelde emniyet kemeri takmadan airbag çalışmıyor emniyet kemerinin takılı olması gerekiyor siz kemerinizi takın önleminizi alın kazasız belasız sürüşler dilerim size ve herkese

arkadaşlar golf 5 fsi  mid var bende emniyet kemeri takmadıgımda hava yastıgı ışııgı ikazı yanmııyo bu konuda bilgilerinizi verebilirmisiniz

airbag ikaz ışığının yanmaması lazım değil mi? ilk kontağı açınca yanar kontrolden sonra söner sönmezse problem vardır
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2010, 08:33:56 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM