Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Hasar kaydı olan bir araba  (Okunma sayısı 26337 defa)

Hasar kaydı olan bir araba
« : 23 Kasım 2011, 22:13:27 »
Selam arkadaşlar,

Bende 1.6 Sportline var yaklaşık 2 aydır. Babamı da kandırmayı başardım o da şimdi Golf bakıyor. Şimdi size sorum şu ki bir araba beğendik 1.4 TSI Midline 29.000 TL fakat tramer'de 11.118 TL'lik bir hasar kaydı var. Sahibinin demesine göre sağ arka kapı ve arka çamurluk değişmiş. Bana biraz daha fazlası varmış gibi geldi. Bileniniz var mıdır bir kapı ve çamurluk 11bin lira tutar mı?

Ynt: Hasar kaydı olan bir araba
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2011, 23:06:19 »
arka airbag flan da acıldı ıse bird servıste yapldı ise bi ihtimal . Aracı dogus oto ya sorgulatın isterseniz

« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2011, 23:45:44 »
Bir önceki sahibinde olmuş kaza. Şimdiki sahibi de kapı ve çamurluk olarak biliyor, airbag'den bahsetmedi. Doğuş oto iyi fikir teşekkürler. Peki orada yapılmadıysa başka öğrenme yolu var mıdır?

« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2011, 23:49:47 »
o kaza bedelı cıkıyorsa dogus otoda cıkmasada kaskonun cıktıgı sıgorta sırketıne tramerden sorgulatırsan ne oldugu cıkar o kadar masraf varsa buyuk ıhtımal pert kaydı vardır o aracın aırbag acılmıstır ama pert olan arabalarda alınabılr ucuz ve guzelse

« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2011, 00:15:35 »
Bu aracın 11.000 tl gibi bir fiyata pert olması zor. Kasko bedelinin en az %50 si kadar hasar olmalıdır pert için.

« Yanıtla #5 : 24 Kasım 2011, 08:35:11 »
bence çok düşünme arkadaşım bi arabanın (biniciysen eğer) pert olması önemli değil. Önemli olan adam gibi yapılmış mı? parça değişimi mi olmuş yoksa onarım mı? önemli olan bunlar.. Servise sokarsın a dan z ye baktırırsın sonuca göre netice verirsin..

« Yanıtla #6 : 24 Kasım 2011, 08:36:47 »
18000 lik hasarı olan golfler biliyorum.. ama tık yok.. ne boyasında ne kaportasında ne motorunda ne iç aksamında..

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
« Yanıtla #7 : 24 Kasım 2011, 08:39:22 »
kesinlikle pert kayıtlı araba almam. pert kayıtlı demek çok büyük hasar almış demek ne kadar iyi yapılmış olursa olsun fabrika gibi yapamazlar ya. bir galerici arkadaşımın dediği gibi pert araba dul avrata benzer ne kadar da az olmuş olsada olmuş işte.  umarım anlatabilmişimdir :)
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

« Yanıtla #8 : 24 Kasım 2011, 09:03:18 »
kesinlikle pert kayıtlı araba almam. pert kayıtlı demek çok büyük hasar almış demek ne kadar iyi yapılmış olursa olsun fabrika gibi yapamazlar ya. bir galerici arkadaşımın dediği gibi pert araba dul avrata benzer ne kadar da az olmuş olsada olmuş işte.  umarım anlatabilmişimdir :)

:)) haklısın arkadaşım :) lakin benim arabamda ona benzer ama tık yok inanki bende senin gibi ön yargılıydım ama binince iş değişti..

« Yanıtla #9 : 24 Kasım 2011, 11:36:25 »
       Evet normalde pert kayıtlı arabalar büyük hasarlı oluyor ama bazen de istisnalar olabiliyor. Mesela 8-10 yaşında Mercedes Bmw Volvo gibi aracların ikinci el değeri düşüyor ama parça fiyatları düşmüyor ve köpek çarpması gibi durumlarda pert olabiliyor. Konyada rastlamıştım farları radyatörleri tamponu vs kırılmış hava yastığı açmış Mercedes S serisine 30000 TL masraf çıkmıştı pert oldu.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #10 : 24 Kasım 2011, 12:02:51 »
kasko ederi 28-34.000 arası %50-60 olsa o hasara pert olmaz. Zaten kasko veya sigorta yaptırıyorsa masraf ofiyatın 3te biridir.

*Sigortacıdan detaylı bilgi alın
*yetkili serviste paraya kıyıp ekspertiz yapın
kafanıza yatıyorsa alın derim.

YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #11 : 24 Kasım 2011, 17:11:16 »
airbag açıldığı zaman hasar bedeli akıl almaz boyutlara ulaşabiliyor.bir araçta görmüştüm, kaputta bile bişey yok, tampon değişmiş ama airbagler açıldığı ve sistemin komple yenilenmesi gerektiği için astronomik bir rakam görünüyordu

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
« Yanıtla #12 : 25 Kasım 2011, 08:25:36 »
Benim ayrıca sormak istediğim bir konu var kazalı aracın pert olması için sigortalı veya kaskolu olması lazım ama diyelim ki çok büyük bir hasar aldı fakat kaskosu yok o zaman sanayide belki sigortanın çıkartacağı masrafın yarısına arabasını yaptırabiliyor ve araç pert olmuyor bildiğim kadarıyla. Bir de bir arkadaşım önden ufak bi kaza yapmıştı emniyet kemeri bağlı olmadığı için airbagler açılmamış ama kemer bağlı olsa ve airbag ler açılsaydı dünyanın masrafı çıkacaktı. Şimdi acaba emniyet kemeri takmak mı lazım takmamak mı? takınca kendimi güvende hissediyorum ama aracım kaskolu bile olsa küçücük bi kazada siciline işlenecek arabanın içimdeki ses sen gel takma diyor kemerleri aslında ne kadar zor bir durum :)
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

« Yanıtla #13 : 25 Kasım 2011, 08:33:34 »
airbag sensörü koltuktadır, emniyet kemerinde değil.en azından bizim araçlarda böyle.ben pek inanmıyorum o kemer takmadığı için açılmadı muhabbetine