Gönderen Konu: Golf5 Torpido Üstünde havalandırma ızgarasından bozuk yolda ses gelenler okusun  (Okunma sayısı 12169 defa)

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
torpidonun üzerindeki havalandırma ızgarasından ses gelenler o sesi çok fazla çekmesinler olay çok basit  üstteki ızgarayı yanlarından  kalın düz tornavida ile torpidoyu çizmeden çıkartın sonra öncama doğru ortada bi tane civata var tork alyan, onuda biyerden 15 dk temin edin sanayide her dükkanda var  pilastiği kaldırın fakat yavaş çıkartın yanlardaki tırnakları kırmamaya özen gösterin sonra   o pilastiğin altına heryerde metresi 1 tl ye bulunan çift taraflı banttan yapıştırın ve tekrar kapatın   olay bukadar  :)
Büyük imza...

Çevrimdışı eLapsed

• Profili Görüntüle
işte bu konu çok işe yarar

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
http://www.vwtr.net/forum/golf-v/gol5jetta-orta-konsol-citirti-izolasyonu-resimli-t16960.0.html

Daha önce biz yapmıştık. Çift taraflı bantın daha etkili olacağını bende düşünüyorum, ozaman ısı ile erir diye vazgeçirdiler, bez bantta renk attı. Az olsada bu işlemden sonra yine biraz cızırtı gelmeye başladı ama eskisi kadar olamaz.

Kokpit gevşiyor işin ilginci sağ ve soldaki kapak çıkarılıp sıkılabilir. Arkadaşın jetta nın sağ tarafındaki cızırtı kokpiti elle itince kesiliyor

http://img153.imageshack.us/img153/3708/yan305zgarasklmesi.jpg
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2011, 22:41:46 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Daha önce biz yapmıştık. Çift taraflı bantın daha etkili olacağını bende düşünüyorum, ozaman ısı ile erir diye vazgeçirdiler

başka bende çekindim bant erir diye ,3m firmasının ürettiği bant var  ama önemli olan et kalınlığı fazla olanı bulmak  ben yaptım yaklaşık 1 ay sonra söktüm baktım hiç erime yoktu bant kız gibi duruyor  ,sürekli oraya bilerek sıcak üflettim ben bantlar iyice yapışsın diye hatta
Alıntı
Az olsada bu işlemden sonra yine biraz cızırtı gelmeye başladı ama eskisi kadar olamaz

evet  geliyordu bende söktüm alt tabanlara 3 kat yandaki pilastik otuma noktalarına 2 kat  tekrar bant attım yani formül bandı yüksek tutucan ben yaptım şuan ilginçtirki tık yok  aman nazar değmesin

şimidide sol havalandırma ızgarasının ordan bi bozuk yolda ses duydum, kokpit gevşiyor dediğinde o heralde baya ses yaptı dur yanlardan söküp sıkayım bi bide sol havalandırmayı söküp bant atayım biraz
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2011, 09:20:56 Gönderen: enesandic »
Büyük imza...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle

şimidide sol havalandırma ızgarasının ordan bi bozuk yolda ses duydum, kokpit gevşiyor dediğinde o heralde baya ses yaptı dur yanlardan söküp sıkayım bi bide sol havalandırmayı söküp bant atayım biraz

oraya bant işe yaramadı. Sol ve sağdaki ızgara kokpitten değilse, kendinde eklem var çıkarınca görürsün gıcırdıyor. Orayı Silikonlamak lazım, olmadı risk alıp Japon bile yapılabilir. Bende hiç yoktu Jetta 2006da vardı onda denedik, eklemi istediğin kadar sar ses yine geliyor.Galiba onun ki kokpitten kokpiti itince kesiliyor. Bende de artık ufaktan başlıyor gibi
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2011, 11:33:34 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
öl soldan gelen seside hallettim sonunda sigorta panelinin kapağını açınca yıldız alyan olan civata var resmen boşlamış pulu sallanıyordu onuda sıkınca düzeldi
Büyük imza...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
Yine gevşerse sigortaya dikkat ederek adi uhu sür, ufacık olsun sökerken parçalıp dökülsün.

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
torpidosu ne acayip bu arabanın biyeri kesiyosun biyeri ses yapıyor vallahi en son satıp a3 alacam  şimdide sol taraftan toprido gözünün tahminen oralardan zırıltı geliyor buna napıcaz ?
Büyük imza...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
Kesebildiğini kes sonrada teybin sesini hafif aç :) Audi de BMw de çok ince tıkırtılar yapar. Sadece Asfalt sesi olmuyor onlarda. Oda A3te yine vardır diye tahmin ediyorum. C sınıfı böyle yapacak bişey yok.

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
alıcan bitane şahin oturucan aşşağı heryerinden ses zaten senfoni gibi :D
Büyük imza...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
öyle araçlarda zaten kimse kafaya takmaz.

C sınıfında tıkırtı opellerde biraz daha az. Ama motoru dayanıksızdır, tekerin bağlantı elemalarından, elektroniğine,hatta kapı bağlantılarına, motorunda kullanılan bilyalara kadar VW nin yanından geçemez. Sadece iç malzemesi özellikle kapı içleri VWden daha kaliteli.

Honda Civic 2002-2006kasası tıkırtı bakımından çok iyi, Yeni kasası aksine kötüdür. Honda da ki sıkıntı, ince kapı sacları, kalitesiz boya, Vw ne göre zayf güvenlik vs.

Benim beklentilerime en uygun olanı golf TSİ. Herkes in araca bakışı farklı, beklentileri farklı. 2008 olduğundan bindiğim araçlar içinde en az tıkırdayanı. Ama yaşlandıkça yavaş yavaş başlıyor farkediyorum.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2011, 16:02:51 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar bir öneride benden gelsin :) Aracın ses gelen kısımlarını tesbit ettikten sonra söküp arasına Wurth'ün sünger bantından çekip tekrar kapatırsanız daha uzun ömürlü bir çözüm elde edersiniz. Bu bantlar sünger gibidir,montajdan önce parmaklarınızla ezip iyice inceltebilir yapıştırıp kapatabilirsiniz. Belli bir süre sonra kendiliğinden şişerek boşluğu tamamen dolduracak gelen sesi engelleyecektir  :tamamdir

http://shop.wurth.com.tr/bantlar/sungerli-dolgu-bandi

Çevrimdışı ercan_ege

• HAYALİM GOLF
    • Profili Görüntüle
sn gani abim bu süngerli bant kolarifer kısımlarında tehlikeli olmaz değilmi?
ErcanEGE
VOLKSWAGEN BİR AYRICALIKTIR.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
DİKKAT !!!
sağ ve soldaki ızgaraları arkadaşın Jetta da haybeye bantlamışız. Vida,sıkınca ses kalmamış.