Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf5 e jant ve diğer modifiye  (Okunma sayısı 26357 defa)

Çevrimdışı ayetkin

• Efsane Nesil GOLFV
Golf5 e jant ve diğer modifiye
« : 22 Temmuz 2008, 22:22:50 »
Merhaba arkadaşlar benim golfe jant takmayı düşünüyorum çok araştırdım ve 16 jantı herkes tavsiye etti bide sizin görüşlerinizi öğrenmek istedim orjinal lastik boyutu 195 65 r15 buna 16 jant ve 205 55 r16 lastik atsam performansı etkilermi acaba ve hangi jantı tavsiye edersiniz.

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
Ynt: Golf5 e jant ve diğer modifiye
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2008, 22:41:19 »
Yeni jant alacaksan 17 al derim.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı ayetkin

• Efsane Nesil GOLFV
« Yanıtla #2 : 22 Temmuz 2008, 22:49:39 »
17 ağr gelir kardeşim performantan düşsün istemiyorum onun yerine ince yanak güzel bi lastikle süslemeyi düşünüyorum ama hangi jantı alacağıma karar veremedim hafif sağlam ve yakışıklı bişey olsun  8) tavsiye deceğiniz lastik boyutu ve jantlar varsa çok sevinirim.. bu arada ilgin için tşkür.

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #3 : 22 Temmuz 2008, 23:01:38 »
17 de hafif bir jant alabilirsin.
Tamamen bütçe ile alakalı.
Jant ağırlığına bakmadan alma jant.
17'de iyi bir marka alırsan hafif bir jant alabilirsin.
Hatta parayı basip çok hafif bir jant da alabilirsin.

O nedenle dediğim gibi bütçene bağlı. Jant'a verebileceğin parayı belirle ondan sonra 17,16 bakarsın diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2008, 23:04:37 Gönderen: OffLineR »
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2008, 13:08:24 »
16 iyi gitmez bencede.Lastik yanagin 55 olacak.Bu da ince sayilmaz jant kucuk kalacak o yanaklarin icinde.
215-45-17 yada 225-40-18 daha iyi olur.Agirliktan bahsediyorsunuz fakat 17" olupta 16" den hafif olan jantlar var.Bu jantin dokumune ve kalitesine gore degisen bir durum.Almisken 17 takin derim ben.
Bijon araliklarina bakarak uygun bi 17" takmaniz bence daha mantikli olur.
Sonucta 17" daha agir olsa bile bunu performansta kolayca hissedemezsiniz.Aracinizi zaten hep dip gaz kullanmadiginiza gore, her kalkista acaba 100 km ye kac saniyede cikacak diye kronometre tutmadiginiza gore bence 16 ile hic ugrasmayin derim.

Çevrimdışı ayetkin

• Efsane Nesil GOLFV
« Yanıtla #5 : 25 Temmuz 2008, 17:57:46 »
halil kara arkadaşım yorumundan önce sadece 16 düşünüyodum momo crose black almak istiyorum ağırlığı 6 kğymuş bence performansı pek etkilemez 17 artık mantıklı geliyo bana yinede yorumlarınızı bekliyorum..

« Yanıtla #6 : 25 Temmuz 2008, 20:12:29 »
Bence 17 takman performans icin degil de stabil olmayan yollarda arac kullanacagin icin sorun yaratir.Baska turlu dedigim gibi zaten araci kac kere performansli kullaniyoruz.Sonucta altimizdaki araclar 1600 cc belli bir gucu olan aile araclari.Performansli kullansak ne cikar ki?
Eger cok bozuk yollarda aracini kullanmiyorsan gonul rahatligi ile 45-17" taktirabilirsin.Su anda zaten 16 pek taktiran yok cogu kimse 40-18" e gecti.Abartip 35-19" taktiranlarda oluyor.17 taktirdiginda yanak optimize seviyelerde oluyor ne cok kalin ne de cok ince.Cok sert cukurlara girmedigin surece bi sorun olmaz ama yine de taktirdiktan sonra araci simdikinden daha dikkatli kullanmak zorundasin.

« Yanıtla #7 : 25 Temmuz 2008, 20:14:47 »
Birde secmis oldugun jantin kollari uzun olmadigi icin 16" araca takildiginda hic 16 gibi durmayacaktir.Gorenler 15 sanacaktir.jantin gobegi genis ve kollari da kivrimli oldugu icin kucuk duracaktir.Cok kaliteli bir jant tercih etmissin ama benim zevkime uygun degil :) zevk meselesidir tabi ama bu jantta 16 taktirirsan inan kucuk duracaktir.17 ideal.

« Yanıtla #8 : 25 Temmuz 2008, 20:18:20 »
kardes 17 al bencede senin arac kaldırır 17 bende var polo ben 16 taktırmayı dünüyorum sende aynı fikirdeyiz bende momo tatktrcam siyah ama bence sen ne olursa olsun 17 taktır ve 5 kollu bi jant sec cok gusel gösteriri bence

« Yanıtla #9 : 25 Temmuz 2008, 23:43:42 »
slm yeni üye oldum bendede golf v var 2004 kısmetse bir iki aya kadar gtı jantın replikasını alıcam 18 inç tavsiyem 17 den aşşağı kesinlikle alma çok minik gözükür 17 yada 18 gerisi pek hoş değil bence

Çevrimdışı ayetkin

• Efsane Nesil GOLFV
« Yanıtla #10 : 26 Temmuz 2008, 10:26:39 »
Arjadaşlar 17 almaya karar verdimde momo corse black yada momo wrs arasında kaldım veya gtr momo corse blackın en büyük avantajı hafif olması diye düşünüyorum ama wrs nin kaç kğ olduğunu bilmiyorum bence wrs daha sağlam oturur fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler...

« Yanıtla #11 : 26 Temmuz 2008, 13:01:26 »
Arjadaşlar 17 almaya karar verdimde momo corse black yada momo wrs arasında kaldım veya gtr momo corse blackın en büyük avantajı hafif olması diye düşünüyorum ama wrs nin kaç kğ olduğunu bilmiyorum bence wrs daha sağlam oturur fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Momo Wrs cok guzel bir jant.Bence digerlerine gore cok daha guzel olur tadindan yenmez.
Fakat ben olsam @jnr_thr  dedigi gibi Golf Gti janti alirdim.Replika 0062 cok guzel olur.
http://www.x-tremetuning.com/shop/index.php?target=products&product_id=3036

Her ikisi de cok guzel ama benim secimim replika 0062 olurdu.

« Yanıtla #12 : 26 Temmuz 2008, 13:18:16 »
Aytekin Bey Momo Corse Black aracinizda bu sekilde duracaktir:

Bence cok guzel durmadi.

Momo GTR takarsaniz bu sekilde duracaktir:

Bu daha guzel oldu.

Bana sorarsaniz en guzel GTI jantlari duracaktir.Sonucta orjinal gorunum gibisi olmaz tabi zevk meselesidir.

Size bir link vereyim cesitli jant modelleri var epey genis bir site hosunuza giden jantin ustune tiklarsiniz ve aracinizda nasil duracagini gorebilirsiniz.Hangisi hosunuza giderse artik onu alirsiniz.Linkteki jantlarin hepsi 17".Eger 18 veya baska ebattaki janta bakmak isterseniz ust taraftaki secenekleri kullanarak bakabilirsiniz.

http://www.elektrony.cz/?&volba=ElKonfig&auto=vw&model=Golf%20V&velikost=17&typ=typ%201K%205%20door

Hosca kalin...

Çevrimdışı ayetkin

• Efsane Nesil GOLFV
« Yanıtla #13 : 26 Temmuz 2008, 14:15:21 »
halil kara arkadaşım çok makbule geçti emeğine sağlık çok teşekkürler netten jant alabileceğim bi site veya istdan getirtebileceğim bi jantçının nosunu verirsen sevinirim zaten kısmetse istnbula gidicem 1 haftaya kadar tekrar teşekkürler...