Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: GOlf V ve plan programlar...  (Okunma sayısı 5794 defa)

GOlf V ve plan programlar...
« : 07 Haziran 2007, 22:57:25 »
Merhaba Arkadaşlar.
Siteye yeni üye oldum ve yeni bir Golf V im var :)

Aracımı lastiklerini ve jantlarını değiştirip teslim aldım. 16 İnch jant ve lastik..

Aracımın yan derbe çıtalarını, aynalarını aldığım yere boyatacağım. Aslında satınalırken boyanacaktı ama param yetmedi  :)
Bunun yanı sıra sis farları ve park sensörleri de taktırtacağım...

Asıl istediğim ise, profesyonelce yapılmış, kesinlikle Volkswagenin destekleyebileceği ve Kaskoya dahil edebileceğim bir Body Kit ve diğer değişimler. ( Amortisör, Yay, ekzos, vs )
İstediğim şartlarda olabilmesi için sanırım ABT Kit olmalı...
Bu cumatesi günü aracı aldığım yere gidip, aracı alma süresinde arkadaş olduğum satıcı ile görüşeceğim.

ABT hakkında yaptığım araştırmalardan sonra, ABT nin sadece Body Kit değil, aynı zamanda diğer istemiş olduğum Amortisör, Yay vs uygulamalarını da gerçekleştiriyormuş.
Daha önce hiç bu işlere girişmediğim için hem teknik hem de genel olarak çok fazla bilgi sahibi değilim. Sadece görmek ve biraz okumakla yetindim.
ABT kitler oldukça pahalı gibi geldi bana. VW sitesinde 3800 + KDV. Ki buna Lastik ve Jant dahil değil...
Garanti kapsamından çıkartmayacak, Kasko ile problem yaşamayacağım ve yaptırdıktan sonra, yaptırdıklarımla ilgili teknik problemler yaşamayacağım ABT den farklı önerileriniz var mı?
Ya da hiç başka alternatifler için kasmadan, direk ABT ile mi ilgileneyim.
( Senet ile taksit yapsalar hiç de fena olmaz ::) :p

Bu konulardaki bilgilerinizi ve fikirlerinizi rica edebilir miyim?

Teşekkür ederim.
Golf Bir Arabadır.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: GOlf V ve plan programlar...
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2007, 23:14:32 »
Garantiye dahil olması için aldığın ürünün yetkili servis tarafından satılmış olması gerekiyor. Yani ne alırsan al tuzlu olacak. Oettinger kit getirip farklı yerde montaj yaptırsan, bir sorun olsa gene buna bağlarlar yanlış mantaj vs bahanesi bulunur aracın garanti kapsamı dışı bırakılır.

Bizim Golf IV'ü aldığımız zamanda sadece değişen parça garanti dışı bırakılıyordu. Komple aracın garanti dışı bırakılma olayı yoktu. Ancak şu an nasıl bilmilyorum.

Kasko kısmınında servisle bir alakası yok diye biliyorum. Yaptığın şeylerden sonra aracının değeri ölçülüyor ondan sonra zaten kasko ücretini veriyorsun. Her türlü değişikliği kaskoya dahil edebilirsin diye tahmin ediyorum.

Bu doğuş oto servislerinin fiyat ve güvenilir hizmet politikası ne zaman biter, o günleride görürüz inşallah.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2007, 23:32:38 »
Cumartesi günü aracımı aldığım bayiiden neler yapabileceklerini, şartların neler olduğunu detaylıca öğreneceğim.
Her konuda yardımcı olan, hatta tabir-i caizse kaprislerimi bile hoşgörüyle karşılayıp, yardımcı olmaya çalışan bayiim, bu konuda da yardımcı olacaktır diye umuyorum. En azından en sağlıklı bilgiyi verirler.
Edineceğim bilgileri detaylıca buraya da yazarım. Herkes için yeni bir bilgi olmuş olabilir...

Bu arada, teknik kısmı ile ilgili de yorumları bekliyorum :)

Golf Bir Arabadır.

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #3 : 15 Haziran 2007, 01:32:17 »
Hocam golf V ama motor nedir üzerinde TSI FSI yoksa diğer 1.6lar mı?