Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf V Sportline yardım!  (Okunma sayısı 6605 defa)

Golf V Sportline yardım!
« : 28 Eylül 2008, 01:48:56 »
Merhaba arkadaşlar...Foruma yeni katıldım.2005 model 1.6 FSI Sportline aracım var.Aracı 2. el aldım.2 haftadır kullanıyorum.Bugün arabayı çalıştırdığımda gösterge panelinde içinde ampule benzeyen bir işaret çıktı,ne olduğunu anlayamadım ama geri vitese taktığımjda geri vitesin beyaz lambası yandığı halde park sensörü çalışmadı.Akabinde göstergede almanca bişeyler yazdı,tam okuyamadım ama arada "recht...defekt" gibi bişeler yazıyordu. Birkaç kez arabayı stop edip çalıştırınca ışık söndü,sensörler çalıştı ve o almanca yazı da gitti,sadece "service jetzt" uyarısı kaldı.Ayrıca birşeye dikkat ettim.Aracı aldığımda "2300 km. in service" yazıyordu,sonra bu km. azaldı.Bugün aracı çalıştırınca daha 1300 km. olmasına rağmen "service jetzt" uyarısı verdi ve diğer uyarılara bakınca hepsinin sıfırlanmış olduğunu gördüm...Bu problemlere bağlı olarak sizden öğrenmek istediğim birkaç şey var:
   1- Sizce bu problemlerin birbiriyle ilişkisi varmı?
   2- Göstergedeki o ampule benzeyen işaret neyin hata ışığı?
   3- Neden 1300 km. varken hemen servise git diye bir uyarı verdi ve neden bütün değerler sıfırlanmış olabilir?
   4- Yukarıda bahsettiğim almanca uyarı ne olabilir? Sensörlerle alakası varmıdır?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Ynt: Golf V Sportline yardım!
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2008, 10:58:15 »
golf V  lerde  YAKIT sensor SORUNU STANDART maalesef ,  bende ilk ogrendigimde bir sensor  10-20ytl DİR  İŞCİLİK VS . HADİ 100ytl ye yaparlar diye dusunmustum ilk basta . SONRA SENSORUN 800YTL oldugunu ogrenince ŞOK  oldum . ARAC bu halıyle de problemsız PERFORMANSINI SURDURMEKTE ...  panelın sol tarafında  MOTOR SEKLINDE  bir ikaz lambasi  UYARIYI gostermektedir ...  DIGER  dediginiz ikaz  LAMBA şeklinde SOL TARAFTA YANDIYSA  AMPULUNUZ YA PATLADI DEGİSECEK YADA BAZEN temasislik yapabilir kontagi acip kapatmak birşeyi degistirmez ..  FARLARI VE STOP SINYALLERİ  kontrol edip anlayabilirsiniz ... SERVİS  olayina gelince  YAGINI SUYUNU FİLİTRELERİNİ 15000 DE BİR PERİYODİK DEGİSTİRİN  , servıce İKAZ YAZISI VE LAMBASI na gelince sizde o lambaların yanmasına ZAMANLA ALIŞIRSINIZ  ( YAPACAK BİRŞEY YOK ÇUNKi ) ...