Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: golf v şanzıman vuruntu sorunu ve tamiri resimli anlatım  (Okunma sayısı 35186 defa)

Ynt: golf v şanzıman vuruntu sorunu ve tamiri resimli anlatım
« Yanıtla #14 : 24 Aralık 2012, 22:11:42 »
06onur saol. Şunu söylemek istiyorum, bu şanzıamanlarda vuruntu sorunu kaçınılmazdır.Mutlaka 100.000 den sonra vuruntu olur. Bunun nedeni yağ değiştğirmemek değildir. Yapısı gereği selenoidleri 100.000 den sonra bozulur. Ünite gövdesinde genelde problem olmaz problem selenodilerdedir. Selenoidler tamir olduğunda vuruntu sorunu kalmaz. O nedenle % 99 durumda üniteyi değiştirmek gerekmez. O yüzden bir üniteye 3000 tl civarı para vermek gereksizdir. Yine bu gün yetkili servisin hidrolik ünite değişecek dediği bir 2006 A3 ü tamir ettim. Benden söylemesi herkesin kendi tercihi... Tüm otomatik şanzımanlarla ilgili sorularınzı dilimin döndüğünce cevaplarım... herkese selamlar...

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #15 : 25 Aralık 2012, 21:02:33 »
06onur saol. Şunu söylemek istiyorum, bu şanzıamanlarda vuruntu sorunu kaçınılmazdır.Mutlaka 100.000 den sonra vuruntu olur. Bunun nedeni yağ değiştğirmemek değildir. Yapısı gereği selenoidleri 100.000 den sonra bozulur. Ünite gövdesinde genelde problem olmaz problem selenodilerdedir. Selenoidler tamir olduğunda vuruntu sorunu kalmaz. O nedenle % 99 durumda üniteyi değiştirmek gerekmez. O yüzden bir üniteye 3000 tl civarı para vermek gereksizdir. Yine bu gün yetkili servisin hidrolik ünite değişecek dediği bir 2006 A3 ü tamir ettim. Benden söylemesi herkesin kendi tercihi... Tüm otomatik şanzımanlarla ilgili sorularınzı dilimin döndüğünce cevaplarım... herkese selamlar...

Üstat aynı problem yani vuruntu problemi bende de mevcut.Şöyle ki; sadece ilk harekette 1. vitesten 2. vitese geçerken vuruntu yapıyor. Çözümü ve maaliyeti ne olur tahminin. Hangi parçalar değişmeli?

Bu arada aracım 97 Polo
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2012, 21:02:51 Gönderen: west_55 »

« Yanıtla #16 : 26 Aralık 2012, 11:06:25 »
Önce şanzıman ve motor takozlarını bir kontrol ettir. Vuruntu problemleri hidrolik ünite ile alakalı. Senin aracın 4 ileri. Çözümü hidrolik ünite değişimi ile olur. Ücreti için ünite fiyatı almak lazım... Sanırım 1000 tl civarlarında olması lazım...