Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: golf V hiç yol tutmuyo  (Okunma sayısı 34245 defa)

golf V hiç yol tutmuyo
« : 25 Temmuz 2008, 23:50:14 »
merhaba arkadaşlar yeni üye oldum golf v aracım var 2004 1.6 primline 2 ay kadar oldu alalı çok memnunum bi kaç şey hariç öncelikle yol tutuşum berbat 50 ile girdiğim hafif bir virajda direksiyonu çok az kırmamda bile arkadan kayıyor araç ve viraj içinde frene az basmamda dahi hemen arkasını bırakıyor aracımda çelik jant yok kapaklar var lastikerimin durumu ii değil ve ön takımda bi problem var hala yaptırmadım amortisor takozları kırıkmış galiba arkadaşta 2001 seat leon var 16 lık jant var yol tutuş benmkine göre harika

bir diğer sorunum ise xenon taktım mtec 8000 k ama golf ler için özel üertilmişlerden deil ampul dibi farklıydı ustam halletti neyse ışık çok dağınık gökyüzünü aydınlatıyo önümü göremiyorum iilla angel mı almam lazım ??

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
Ynt: golf V hiç yol tutmuyo
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2008, 00:32:06 »
merhaba arkadaşlar yeni üye oldum golf v aracım var 2004 1.6 primline 2 ay kadar oldu alalı çok memnunum bi kaç şey hariç öncelikle yol tutuşum berbat 50 ile girdiğim hafif bir virajda direksiyonu çok az kırmamda bile arkadan kayıyor araç ve viraj içinde frene az basmamda dahi hemen arkasını bırakıyor aracımda çelik jant yok kapaklar var lastikerimin durumu ii değil ve ön takımda bi problem var hala yaptırmadım amortisor takozları kırıkmış galiba arkadaşta 2001 seat leon var 16 lık jant var yol tutuş benmkine göre harika

bir diğer sorunum ise xenon taktım mtec 8000 k ama golf ler için özel üertilmişlerden deil ampul dibi farklıydı ustam halletti neyse ışık çok dağınık gökyüzünü aydınlatıyo önümü göremiyorum iilla angel mı almam lazım ??

85 mod aracım var bu kadar şikayetim yok  ;)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2008, 00:53:36 »

yol tutusu ile ilgili hersey sıkıntılı iken arabaya kabahat bulmak yersiz onu kullanan da olabilir

lastik+rot+amortisör takozlar değiş balatalarına herşeyine baktır bi daha 50 km hızla dene
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2008, 10:20:31 »
bende 2000 golf IV var, her viraja istediğim gibi giriyorum banamısın demiyor.

senin arabanda başka bir sorun vardır bence, bir ustaya göstermende fayda var.

Çevrimdışı ayetkin

• Efsane Nesil GOLFV
« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2008, 10:32:39 »
bende 2004 fsi var en keskin virajlara 120yle giriyorum daha fazlasını denemeye imkan bulamadım ve arabada tık yok banamısn demiyor bence sen arabanı sanayide güzel bi ustaya götürüp sağlam bi bakıma sok rot balans amortisör bunların hepsini gözden geçir golf 5 lerinde yol tutuşunu beğenmiyosan sana lamborgini dablo gider diyorum:)) araban çok sağlam sadece bakım sitiyor xenona gelince ben philips beyaz ampullarden taktırdım h7 çok süper tavsiye ederim zaten philipslerin h7leri en baba olanı yinede gerçek xenon daha başkadır...

« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2008, 10:36:00 »
bencede araçta bi problem olabilir.tam 1 hafta önce test sürüşü yaptım  d.bakırda golf v 1.4 tsi 122 hp canavar gibi gidiyo ve virajlarda en ufak bir savrulma olmuyor.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #6 : 26 Temmuz 2008, 10:37:16 »
yol tutusu ile ilgili hersey sıkıntılı iken arabaya kabahat bulmak yersiz onu kullanan da olabilir

bu yeter o kadar sıkıntısı var arabnın araca kabahat buluyor vatandas  :-X

Yunus EMRE

« Yanıtla #7 : 26 Temmuz 2008, 10:39:11 »

bu yeter o kadar sıkıntısı var arabnın araca kabahat buluyor vatandas  :-X

50 km/h ile gidiyomuş ama ! kalkıpta 90 derece olan bir sokakta denemek olmaz :)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #8 : 26 Temmuz 2008, 10:43:36 »
50 km/h ile gidiyomuş ama ! kalkıpta 90 derece olan bir sokakta denemek olmaz :)

yok abi ben onda değilim

2001 seat leon var 16 lık jant var yol tutuş benmkine göre harika

bunu yazmıs arabanın sıkıntısı belli su halde sahin bile ondan daha ii yol tutusu saglamaz mı ben mi yanlıs düşünüyroum altında ki arabanın mahiyetini bilmeden yazmakta pek hoş değil bence araçın yol tutus mekanizmaları hoşaf olmus 2001 seat bende daha ii demiş... zaten kesin bi daha yazmaz siteye

Yunus EMRE

« Yanıtla #9 : 26 Temmuz 2008, 10:47:47 »
yok abi ben onda değilim

bunu yazmıs arabanın sıkıntısı belli su halde sahin bile ondan daha ii yol tutusu saglamaz mı ben mi yanlıs düşünüyroum altında ki arabanın mahiyetini bilmeden yazmakta pek hoş değil bence araçın yol tutus mekanizmaları hoşaf olmus 2001 seat bende daha ii demiş... zaten kesin bi daha yazmaz siteye

doğru diyon orayı atlamışım.lastikler kabak olmuş yani..geçen bitane laguna gördüm lastikler kabak düz yolda önündeki otobüsün altına girdi ve mesafeside bayağı vardı.sonradan inceledik arabayı lastiklerde diş diye bişey kalmamış balon olmuş resmen ve arkadaşın ön takımda bi problem olduğunu söylüyo ee haliyle bırak kaysın arka taraf :) yada bağaja iki çuval çimento poşedi at asla kaymaz :D

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #10 : 26 Temmuz 2008, 10:53:39 »
doğru diyon orayı atlamışım.lastikler kabak olmuş yani..geçen bitane laguna gördüm lastikler kabak düz yolda önündeki otobüsün altına girdi ve mesafeside bayağı vardı.sonradan inceledik arabayı lastiklerde diş diye bişey kalmamış balon olmuş resmen ve arkadaşın ön takımda bi problem olduğunu söylüyo ee haliyle bırak kaysın arka taraf :) yada bağaja iki çuval çimento poşedi at asla kaymaz :D

bende ona takıldım ya abi

örnek arabamın fren hidroliği bitmiş balata yok 90 km hızda standart mesafe 45 metrede durmuyor 70 metrede duruyor... ama arkadasımın tofası var ama o 45 metrede duruyor mesele bu gibi... neyse konuyu acan vatandas gelmez daha siteye yazmazda

Yunus EMRE

« Yanıtla #11 : 28 Temmuz 2008, 23:25:12 »
yok abi ben onda değilim

yazarım siteye sorun değil ama sen önce benm yazdıklarımı dikkatli oku lastiklerimin kabak olduğunu ön amoritsor takozlarının kırık olduğunu belirttim bunlar olduğu için mi yol tutuşum ii değil ben bunu soruyorum yoksa niye kendi arabamı kötüliyim?? ayrıca aracın limitlerini zorlamama gerek kalmadan araç kayıyor yani en ufak direksiyon tepkisinde arkadan atıyo

altında ki arabanın mahiyetini bilmeden yazmakta pek hoş değil......... ( aracımın mahiyetini biliyorum ilk aracım da değil ilk volksvagenimde :)

ayrıca 2001 seat leon orjinal ( yay felan yok ) focuslar kadar ii yol tutuyo esp yok.

cevap yazan arkadaşlara teşekkürler sizin de söylediğiniz gibi büyük ihtimal yol tutuş ön takım ve lastik ağırlıklı bi problem bunun dışında bi problem olabilir mi ??

« Yanıtla #12 : 28 Temmuz 2008, 23:34:13 »
kardes sana bişi diyimmi sen lastiklerim kabak ön takım  takozlar gidik diosun bırakta kaysın gitsin önemli olan viraja girmek diil dir önmeli olan arabayı viraja yatırmaktır senin 50 km le girdigin viraja misal diyorum benim polo da 3 kişi olsun ben 120 le girerim dedigim gibi sen öenmli olan arabanın viraja yatması sen aracındaki sorunları hallet bide ondan sonra o aracı kullan bakalım keyfine doya biliomusun >:D

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #13 : 29 Temmuz 2008, 00:04:40 »
yazarım siteye sorun değil ama sen önce benm yazdıklarımı dikkatli oku lastiklerimin kabak olduğunu ön amoritsor takozlarının kırık olduğunu belirttim bunlar olduğu için mi yol tutuşum ii değil ben bunu soruyorum yoksa niye kendi arabamı kötüliyim?? ayrıca aracın limitlerini zorlamama gerek kalmadan araç kayıyor yani en ufak direksiyon tepkisinde arkadan atıyo

altında ki arabanın mahiyetini bilmeden yazmakta pek hoş değil......... ( aracımın mahiyetini biliyorum ilk aracım da değil ilk volksvagenimde :)

ayrıca 2001 seat leon orjinal ( yay felan yok ) focuslar kadar ii yol tutuyo esp yok.

cevap yazan arkadaşlara teşekkürler sizin de söylediğiniz gibi büyük ihtimal yol tutuş ön takım ve lastik ağırlıklı bi problem bunun dışında bi problem olabilir mi ??

ilk önce siteye yazmazsın dediğim için kusura bakma yanılttın beni,

ikincisi; ilk yazında öyle bir yazmıssın ki seat ile golf karsılastırması gibi olmus, seatın yol tutusu harika diye de sonunu belirtmişsin, haliyle haliyle karısık cümleden bunları çıkarmama hak ver, yazım şeklinden anlasılan o sende bir oku hak vereceksin ön takım lastik vs bütün yol tutusunu etkileyen parçaların kusurlu oldugu bir aracı 50 km ile savurman doğaldır... bunda yanlıs anlasılacak bir durum yok kanımca 

sen bi ön takım elemanlarını ve patiklerini hallet bi daha viraja girmeyi dene bir sıkıntı çıkmaz merak edilecek bir durum olmaz güvenle binersin tekrar hoşgeldin  aktif kalman dileği ile... ;)
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2008, 00:06:24 Gönderen: nizam »

Yunus EMRE