Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf V donanım bilgisi  (Okunma sayısı 69651 defa)

Golf V donanım bilgisi
« : 21 Haziran 2009, 15:41:03 »
Arkadaşlar önümüzdeki haftalarda inşallah bir VW GOLF V sahibi olacağız. Ancak Mk5'ler hakkında Mk4'ler kadar bilgim yok. Anladığım kadarıyla primeline, midline ve comfortline modelleri mevcut. Tabiki 4motion, Sportline, Goal, Tour, GTI ve R32 'lerde var ancak yaygın olanlardan bahsetmek istiyorum. Golf V forumunu aradım taradım ancak donanımların listelendiği bir konu bulamadım. Bunun üstüne de böyle bir konu açtım, burada paylaşım yapıldıkça ileride listelenir ve tam doğru bilgilere ulaşılınca, Golf IV konusundaki gibi donanımlar başlığı altında sabitlenir diye düşündüm.
(Siz yanlışları yazarsınız ben hepsini düzeltip listelerim.)

Şimdi bilgisi olan arkadaşlardan bir kaç ricam olacak; bunlardan yanlış olan varsa lütfen düzeltin.

PRIMELINE :
- Primeline FSI motorlu değil. Ayrıca 8v.
- Primeline 'da 4 kollu direksiyon mevcut.

PRIMELINE, MIDLINE & COMFORTLINE ortak :
- 10 hava yastığı 3 modelde de var.
- Yol bilgisayarı 3 modelde de var.
- 3 modelde de 4 cam otomatik.
- Immobiliser 3 modelde de var.
- EBD (Elektronik Fren Basınç Dağılımı) 3 modelde de var.
- CD çalarlı radyo 3 modelde de var.
- ABS, ASR, ESP 3 modelde de var.
- İç Denetimli Alarm
- Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit
- Hidrolik Direksiyon, Yükseklik Ayarlı Direksiyon, Deri direksiyon ve vites topuzu.
- Otomatik Kararan Dikiz Aynası
- Elektronik Difransiyel Kilidi
- Isıtmalı ve elektrikli aynalar 3 modelde de var.

MIDLINE & COMFORTLINE ortak :
- Direksiyondan kumandalı radyo kontrolünü sadece midline 'da gördüm. Herhalde midline ve comfortline 'da opsiyonel. Primeline 'da yok.
- Midline ve comfortline 'da dijital klima.
- Park sensörü, far sensörü ve yağmur sensörü midline ve comfortline 'da.
- 8 hoparlör midline ve comfortline 'da. Primeline 6 hoparlör.

COMFORTLINE :
- Alüminyum alaşımlı jantlar primeline ve midline da yok. Sadece comfortline 'da.
- Ön ve arka kol dayama sadece comfortline 'da. Primline ve midline 'da onun yerine bardak koyma yeri mevcut.
- Hız sabitleyici sadece comfortline 'da.
- Dijital tam otomatik çift bölgeli klima, daha açıklayıcı olursam ön kol dayamanın hemen arkasında arka koltuklara hava veren kanal sadece comfortline 'da. Primline ve midline 'da onun yerine bardak koyma yeri mevcut.

2007 'de çıkan 140 bg 1.4 TSI comfortline'da ön sis farı standart olarak sunuldu.

CD değiştirici. Comfortline 'da gördüm. Opsiyonel sanırım.

Bu arada bir comfortline'da arka camların otomatik olmadığını gördüm ve şok oldum. Acaba GOLF V'lerin 4 cam otomatik olmayan modelleri mi var?

Bir de bazı golflerin ön farlarının içi gri renk. Gümüş renkli değil parıl parıl parlamıyor. Comfotline 'da da midline 'da da gördüm. Kesin bir bilgim yok. Opsiyonel sanırım.

Merak eden diğer arkadaşlara da yardımı olur umarım. Dediğim gibi eğer yanlış varsa düzeltiniz, çünkü neyin ne olduğunu öğrenmeden bir mal sahibi olmak saçma geliyor bana. Bir insan kullandığı otomobilin özelliklerini bilmeli bence. Malum GOLF 6 'da çıktı artık resmi sitede bu bilgileri bulamıyoruz.

Teknik donanım yönündende ekleme yapabiliriz. Gerçi gerek yok çünkü o başlık mevcut konuyu dağıtmayalım. (http://www.vwtr.net/forum/golf-v/golf-v-teknik-veriler-t60.0.html) Ancak şöyle ufak bir özet geçmemizde sakınca yoktur umarım. Bildiğim kadarıyla;
- Primeline 'da 102bg 1.6 motor var. 5 ileri vites.
- Midline ve comfortline 'da ise 115bg (85 KW) 1.6 FSI motor var ve 6 ileri vites. 5 vitesli 115bg (85 KW) 1.6 motorda gördüm.
- Comfortline 'da 156 BG (115 KW) 1.6 FSI motorda gördüm. 2.0 TDI unutmamalı tabiki.
- 2007 sonrası midline ve comfortline'larda 140bg 1.4 TSI seçeneği sunuldu.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2009, 11:33:28 Gönderen: VW_Golf »

Ynt: Golf V donanım bilgisi
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2009, 16:58:56 »
arkadaşım bence en iyi bilgiyi www.vw.com.tr den alabilirsin orda açıklamalı bir şekilde var donanım özellikleri şimdiden hayırlı olsun

« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2009, 17:37:40 »
Teşekkür ederim, ancak dediğim gibi golf 6 çıktığı için resmi sitede golf 5 in özellikleri yazmıyor artık.

« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2009, 00:45:19 »
bildiğim kadarıyla yanlış olanları söylim ben

primeline için:
1-yol bilgisayarı yok
2-esp yok(esp hiçbir modelde standart değildir.sıfır alan arkadaş kendi özellikle isteyip de almışsa vardır sadece)
3-deri direksiyon ve vites topuzu yok

« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2009, 16:17:25 »
Öğrendiğim kadarıyla yazayım,
- Her modelde 6 hava yastığı mevcut. 2 adet dashboard, 2 adet ön koltuklarda, 2 adet tam boy yan.
- ESP sportline hariç 2006 öncesinde comfortline için opsiyonel. ABS, ASR, EBD standart. 2006 sonrası ESP de standart donanım.
- Tam ekran yol bilgisayarı 2006 sonrasında.
- 2006 öncesindeki cd çalarlı radyolar mp3 çalamıyormuş.
- Direksiyondan kontrol 2006 sonrası standart.
- İçi gri farlar eylül 2004 'te gelen golflerle bitmiş. Sonrası parlak farlı.
- Manuel kontrol edilen arka camlar TR'ye ilk gelen partide ki modellerde.
- Park sensörü yok ama yağmur ve far sensörleri mevcut.(Comfortline)
- CD changer, sunroof, ön sis farı, fazladan 2 hoparlör, far yıkama, direksiyondan kontroller gibi özellikler plus1 ve plus 2 paketlerinde.

Hoparlör hakkında tam bir bilgi edinemedim. Arka kapılarda hoparlör olmadığı söyleniyor. Eğer 4-6 ise yadırgarım bu durumu bizde temmuz 2000 bora comfortline vardı ve 8 hoparlörlüydü.
Birde mp3 cdsi çalmıyor 2006 ya kadar olan comfortline 'lar. Peki bunu yaptırabilir miyiz? Mp3 çalsın isterim açıkçası.
Peki 2004 model comfortline'a üstünde düğme olan direksiyonlardan taktırsak sorunsuz kullanabilir miyiz o düğmeleri ?

Bu sorularım 2004 1.6FSI comfortline için.
Malum 2006 lar pahalı 2004 1.6 FSI comfortline'da te karar kıldım gerçi ESP, düğmeli direksiyon ve mp3 çalmama olayı üzdü beni ama...
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2009, 16:32:16 Gönderen: VW_Golf »

« Yanıtla #5 : 07 Temmuz 2009, 18:14:10 »
arkadaşlar  bir yıl olmadı daha konya gökmen otomotiv dod yani ikinci el kısmından 2004 golf 5  fsi comfortline aldım ama arka camlar manuel ve arka kapıda hoparlörler yok inanamıyorum ya işin garip tarafı ben gaziantepten arabayı almaya gittiğimde arka camların manuel olduğunu gördüm ve bana söylememişlerdi.30 bin liraya yakın para verdim ama arabaya ısınmadım hatta bir ara ilgili servisi şikayet edecektim ben araba full diye gittim. beni rahatlatan arabanın her şeyinin orjinal oluşu 27000 km de oluşu acaba neden arka camlar manuel değil ve arka hoparlörler yok onun haricinde araba fuul  bir arka camlara cam otomatiği taksam olurmu verim elde edilirmi teşekkürler

« Yanıtla #6 : 07 Temmuz 2009, 18:35:35 »
Manuel kontrol edilen arka camlar TR'ye ilk gelen partide. Comfortline olsa bile TR'ye giren ilk araçlar böyle maalesef. Ardından gelenler de 4 cam otomatik. Sonradan yaptırma konusundada bir şey diyemem ama maliyeti pahalı olur sanırım bir de orijinalini tutmaz bence.
Hoparlör meselesi karışık bilemiyorum bir üstteki mesajdaki sorularıma yanıt alırsam sizinde sorunuz cevaplanmış olur.

Öğrendiğim kadarıyla yazayım,
- Her modelde 6 hava yastığı mevcut. 2 adet dashboard, 2 adet ön koltuklarda, 2 adet tam boy yan.
- ESP sportline hariç 2006 öncesinde comfortline için opsiyonel. ABS, ASR, EBD standart. 2006 sonrası ESP de standart donanım.
- Tam ekran yol bilgisayarı 2006 sonrasında.
- 2006 öncesindeki cd çalarlı radyolar mp3 çalamıyormuş.
- Direksiyondan kontrol 2006 sonrası standart.
- İçi gri farlar eylül 2004 'te gelen golflerle bitmiş. Sonrası parlak farlı.
- Manuel kontrol edilen arka camlar TR'ye ilk gelen partide ki modellerde.
- Park sensörü yok ama yağmur ve far sensörleri mevcut.(Comfortline)
- CD changer, sunroof, ön sis farı, fazladan 2 hoparlör, far yıkama, direksiyondan kontroller gibi özellikler plus1 ve plus 2 paketlerinde.

Hoparlör hakkında tam bir bilgi edinemedim. Arka kapılarda hoparlör olmadığı söyleniyor. Eğer 4-6 ise yadırgarım bu durumu bizde temmuz 2000 bora comfortline vardı ve 8 hoparlörlüydü.
Birde mp3 cdsi çalmıyor 2006 ya kadar olan comfortline 'lar. Peki bunu yaptırabilir miyiz? Mp3 çalsın isterim açıkçası.
Peki 2004 model comfortline'a üstünde düğme olan direksiyonlardan taktırsak sorunsuz kullanabilir miyiz o düğmeleri ?

Bu sorularım 2004 1.6FSI comfortline için.
Malum 2006 lar pahalı 2004 1.6 FSI comfortline'da te karar kıldım gerçi ESP, düğmeli direksiyon ve mp3 çalmama olayı üzdü beni ama...