Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf V 1.6 Hitler LPG'li Bir kaç sorun olcaktı ?  (Okunma sayısı 3071 defa)

Çevrimdışı JaKaMeN

Otomobil
    Golf 5 (V)
  • Volkswagen Türkiye
Golf V 1.6 Hitler LPG'li Bir kaç sorun olcaktı ?
« : 06 Şubat 2015, 09:53:52 »
Öncelikle merhaba araçta kafama takılan bir kaç sorun var yardım olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler  :)

1- Arabaya gaz verdiğimde bir hava sesi çıkıyor hava filtresindendir dedim ama biraz fazla gibi geldi ?
2- Araba boşta dururken çok az gaza dokunup bırakınca farlar kesiliyor gibi oluyor voltaj düşer gibi ve rolanti aşağıya düşüyor
3- Arabaya boştayken dururken gaza basıyorum 3-5 devir arası getiriyorum gazı kesiyor ve araba o devir bitne kadar motordan veya oralardan biryerden "tırrr " diye bir ses geliyor sanki bir pervane dönüyorda duruyor gibi normal mi aleni duyuyorum
4- Arabada arada değişik çıtırdı sesler geliyor hava kanallarından veya torpidan bir yerden tam bilmiyorum.
5.Birde araçta bu soğuk havadanmıdır nedir böyle setten inince gacır gucur bir ses geliyor yaylardan veya amortisörden tam bilmiyorum

Şimdiden cevapladığınız sorular için teşekkürler :)

Çevrimdışı alperyüksel

• Otomobil
    golf mk4-2001-manuel-antrasit-trend
Ynt: Golf V 1.6 Hitler LPG'li Bir kaç sorun olcaktı ?
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2015, 11:52:15 »
2.sorunun cevabı bence şu: Araç çalışınca akü devreden çıkıp şarz dinamosu devreye giriyor şarz dinamosu da araç çalışınca normal rölanti devrinden itibaren sabit akım verir ancak rölanti normalin biraz altına düşse şarz dinamosunun ürettiği akım zayıflar ve böyle bir durum ortaya çıkar. Bende de golf 4 var ve aynı durumu bende yaşıyorum

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: Golf V 1.6 Hitler LPG'li Bir kaç sorun olcaktı ?
« Yanıtla #2 : 09 Şubat 2015, 23:42:13 »
1- İYİ BİR USTAYA BAKTIRIN
2- BOĞAZ KELEBEĞİ AYAR TUTAMIYOR TEMİZLİK ADAPTASYON, lpG AYARI, ATEŞLEME... BİR ÇOK NEDENİ OLABİLİR. iYİ USTA
3- DEVİR KESİCİ VAR YAPTIĞINIZ ÇOK YANLIŞ HIZLA TÜM BİLYALAR 5000D/D YAPIYOR BU ESNADA KLİMA AÇIK OLSA KOMPRESÖR PATLAR  ŞARJ DİNAMOSU BİLYA DAĞITIR. yOLDA YAVAŞ ÇIKAR YOLDA BİRŞEY OLMAZ. YÜKSEK DEVİRDE KLİMA BU YÜZDEN AÇILMAZ
4- GOLF 5 ORTA KISIM SERTTİR BEN ÇOK UĞRAŞTIM SİTEYE RESİMDE EKLEDİM YİNE DE KIŞIN AZ DA OLASA YAPAR
5 -TAKOZ LASTİKLERİ ESKİYOR KIŞIN YAPABİLİR DOĞAL İSTERSEN DEĞİŞTİR KEYFİ

YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di