Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf Rölanti Ayarı  (Okunma sayısı 35094 defa)

Çevrimdışı mio

Ynt: Golf Rölanti Ayarı
« Yanıtla #14 : 10 Eylül 2007, 10:51:07 »
aynı problem bende de var,yardımcı olacak biri yok mu ??
1,2 hatta 3.vitesta bile tekliyo araba :(

« Yanıtla #15 : 10 Eylül 2007, 11:41:03 »
Öncelikle hoşgeldin mio. İlk mesajın bu. Kendini ve otomobilini, otomobilim bölümünde tanıtırsan seviniriz  :)
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2007, 11:42:36 Gönderen: Firestarter »

Çevrimdışı mio

« Yanıtla #16 : 20 Eylül 2007, 12:22:56 »
hala bi cvp veren yok mu ???

« Yanıtla #17 : 22 Eylül 2007, 02:49:16 »
arkadaşlar bende alakasız olcak belki ama şunu söyliiyim benim arabada tekliyodu hatta 2000 devri gçmedi kaldı.yakıt pompasında arıza var dediler.arbası tekliyenlerin haberi olsun.bide şunu sorcam 160 bazen geçmiyo araba.bazen 180 diyo.sebebi ne olabilir.bilen varsa yardımcı olsun..
weltmeister x7

« Yanıtla #18 : 03 Ekim 2007, 20:59:49 »
yeni model araçlarda bulunan ve eksoz emisyonunu düşürmek için kullanlan ve EGR adı verilen valf genellikle motor rolantideyken ve torka ihtiyaç duyulmadığında yanmış olan eksoz gazını tekrar motora göndererek yanma sıcaklığını, dolayısıylada azotoksit  (nox) miktarını düşürür. bu esnada aracınız rolantide çalışıor ise titremeye başlar ..

« Yanıtla #19 : 18 Ekim 2007, 12:27:11 »
Alakasız bir soru daha benden ;Araç otomatik ;sürekli düşük devirde gidiyor otomatik olduğu için..Devir düştüğünde yokuş çıkarken ben gaza yüklenmeye başlarken araç zorlandığında araçtan çıngır çıngır diye bir ses geliyor..Bu ses devir kendini toplayana kadar oluyor veçok kısa sürüyor..Şanzımandan gelen bir ses gibi geldi..Nedeni ne olabilir acaba?İçime kurt düştü de...
BODRUM...

« Yanıtla #20 : 18 Ekim 2007, 12:31:20 »
Devir düştüğünde yokuş çıkarken ben gaza yüklenmeye başlarken araç zorlandığında araçtan çıngır çıngır diye bir ses geliyor..Bu ses devir kendini toplayana kadar oluyor veçok kısa sürüyor..

O ses sübaplardan geliyor, avans vuruyor. Genelde yokuslarda yada aracın hızı düşükken, yüksek viteste gaza yüklendiğinde o sesi duyarsın. Oyle bir durumda ses gelmesi normal.

« Yanıtla #21 : 18 Ekim 2007, 14:03:16 »
O ses sübaplardan geliyor, avans vuruyor. Genelde yokuslarda yada aracın hızı düşükken, yüksek viteste gaza yüklendiğinde o sesi duyarsın. Oyle bir durumda ses gelmesi normal.

Çok sağol..Bi bakıma içime su serptin diyebilirim...
BODRUM...

Çevrimdışı mio

« Yanıtla #22 : 01 Kasım 2007, 16:52:59 »
yeni model araçlarda bulunan ve eksoz emisyonunu düşürmek için kullanlan ve EGR adı verilen valf genellikle motor rolantideyken ve torka ihtiyaç duyulmadığında yanmış olan eksoz gazını tekrar motora göndererek yanma sıcaklığını, dolayısıylada azotoksit  (nox) miktarını düşürür. bu esnada aracınız rolantide çalışıor ise titremeye başlar ..

yalnız bendeki durum,2 ve 3.viteslerde de oluyor,buna bi yorumunuz var mı?

« Yanıtla #23 : 10 Mart 2008, 02:24:12 »
Arkadaşlar selam,
Boğaz kelebeğinin temizlenmesinin ardından Vagcomdan adaptasyonunun yapılması gerek.
100 oktan benzinin arıza çıkartma olasılığı 0  35000 kmdir 100 oktan kullanıyorum, daha iyi yakıt yok fsi için.
sevgiler saygılar

« Yanıtla #24 : 10 Temmuz 2008, 11:32:57 »
epc ışığı yandığında anlıyorum ki aldığım benzin kalitesiz.opetten veya po 97 oktan alıyorum ışık sönüyor 2 defa başıma geldi.

« Yanıtla #25 : 24 Temmuz 2008, 01:53:29 »
merhaba arkadaslar
sizlere kısaca soyle acıklamak ısterım konuyu
golf 1.6 BGU - BSE motor kodlu araclarda rolentı 680 d/d cıvarındadır ve rolentıdekı sılkelemeler normal bır durum sakın gıdıp yazılım attırıyım bogaz kelebegı temızlıyım egr temızlıyım deyıp saga sola kurcalattırmayın aracınızı benden sıze volkswgen ustası olarak bır tavsıye
Dikkat ısırır !!!

« Yanıtla #26 : 16 Eylül 2008, 02:54:22 »
evet fsı lerde zincir var.bilginiz olsun.kalkışlarda aniden yüklenip kalmayın.
evt golf 2006 fsi modellerinde triger kayışı yerine zincir kullanmışlar zincir koparsa yolda kalırsın:)

« Yanıtla #27 : 16 Eylül 2008, 02:56:52 »
ya size söyliyim 2006 fsi modellerinde en iyi 97 oktan arabanın benzin kapağında bile yazıyo en fazla 98 oktan ondada iyi performans verir fazla lüxünü aramaya gerek yok