Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Neden Kaynaklanır?  (Okunma sayısı 3242 defa)

Neden Kaynaklanır?
« : 10 Kasım 2011, 15:51:17 »
Arkadaşlar merhaba bugün sabah arabamı çalıştırdım bir süre ısınsın ondan sonra hareket ederim diye bekliyordum henüz benzinden tüpe geçmemişti gaza hafif hafif dokunuyordum ki gaza basıp ayağımı her çektiğimde sanki arka koltuğun oradan ya da eksoza yakın bi yerden cıyırt cıyırt diye bi ses geliyordu daha sonra benzinden gaza geçti ve ses bir daha gelmedi acaba sebep ne olabilir? (araç 2004 model 102 hp golf 5 tiptronik)

Ynt: Neden Kaynaklanır?
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2011, 18:55:27 »
benzin popması olabilir..
testi şöyle yapabilirsin
araçla 70-80 km hızla giderken benzine geç kardeş. eğer arabada hızlanma problemi, tekleme ya da kağnı gibi gitmeye başlıyorsa benzin pompan bitmeye yakın. hiç biri değilse sesin yerini daha iyi tespit etmen lazım.
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: Neden Kaynaklanır?
« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2011, 11:05:22 »
benzin popması olabilir..
testi şöyle yapabilirsin
araçla 70-80 km hızla giderken benzine geç kardeş. eğer arabada hızlanma problemi, tekleme ya da kağnı gibi gitmeye başlıyorsa benzin pompan bitmeye yakın. hiç biri değilse sesin yerini daha iyi tespit etmen lazım.

+1
Birşey çıkmayadabilir, kışın garip seslerin geldiği olur. Rolantide devir göstergesi yüksek başlar aşğaılara iner sonradan. En az 1dk. Hareket etmeyin, özellikle Fsi ve Tsi de zincir zor dönüyor çünkü, ses bile başka çıkıyor. Sonrada Hararet 50-60olmada yüksek devire çıkmayın. Golf 5de benzin filtresi değişmiyor depoda. benzin ışığı yanar yanmaz benzin alın geciktirmeyin
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di