Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf ic mekan kalitesiz mi?  (Okunma sayısı 8134 defa)

Golf ic mekan kalitesiz mi?
« : 18 Eylül 2009, 14:10:08 »
Merhaba ben Kibrista yasiyorum ve golf almaya niyetlenmistim 2006-2007 golf V baktim baya bir. Ama gordum ki sicaktan dolayi butun hepsinin cam acma kapama direksiyon kapi kollari erimis gitmis. Bunu firma dusunememis mi? Arkadasimda 2000 Bora vardi ve boyle bir sorun yoktu. Ic mekan kalitesizlesiyor mu gittikce? Araba galerisi bana bu volkswagenlarin ortak sorunu elimde toureg var 1 yillik onda da durum da ayni dedi. En merak ettigimde bu araclar bu ic mekan kalitesizligine ragmen neden bu kadar tutuyor. Yorumlarinizi yazarsaniz belki tekrar golf e isinabilirim ama bu sartlarda zor gozukuyor. Insan 25-30bin Tl verip ic mekani yontulmus araba almak istemiyor cunki. 

Ynt: Golf ic mekan kalitesiz mi?
« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2009, 21:36:16 »
benim golf'te de aynı problem var, tırnağım kapının içindeki o plastik kısma sürtse bile üzerinden çok ince bir tabaka kalkıyor ve zamanla kalkan kısım kirlenip kararıyor. direksiyon da çabuk eskiyor ancak bu kadar değil. babamın 2003 passat'ının iç mekanı benim 2004 golf'umden çok çok daha iyi, ayrıca benimki 20000 km az yol yapmış.

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2009, 21:49:22 »
4  yaşındaki passatın  direksiyon  vites  yan kapı  tutacakları  eskimiş  zira  ben kayınçom için ankarada 6  tane  passat  götürdüm ustama  hepside  2001  model ve üstü  idi  2005 e kadar  hepsindede  aynı sorun
kapı içi döşemler  eskimiş  vites  körüğü  o biçim  direksiyon ya  sonradan tekrar  kaplanmış ya  boyanmış yada  eskimiş  bide  üstüne üstün  hiç  170.bin   km den aşagı passat  yok 
bende  18  yaşında  mk II  var  daha orjinal  vites  körüğü  ilk günkü  gibi 

yani  buradan  artık  şunu  çıkarıyorum ALMANLAR  da  disiplinden taviz  veriyorlar  bilerek  2.sınıf  üretiyorlar ki  daha  çok kazanalım   yedek parça  için artık  üretimler  çünkü  kar  marjı  daha yüksek  hem  böylelikle  sadece vw  değil aradaki  akbabalarda ( bunlar  distirbitörlerden bahsediyorum  parçacılardan değil ) cebimizden  paramızı  zorla  alıyorlar 

4  yaşında  passatım  olacak ve vites  körüğü  eskimiş  gezecem  adama  küfür  ederler  bu  yüzden tahmin ediyorum bütün passatçı  ağbilerim  er  yada  geç bu  körüğü  yada  benzer  meteryalleri  değiştiryorlar..

olay  bu 

ama  vites  körüğümü  eski bir  vw mi  yoksa  başka bir  arabamı dersen  vites  körüğü eski vw  çok daha  iyidir.

sağlıcakla.
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

« Yanıtla #3 : 18 Eylül 2009, 23:12:20 »
polomun direksiyonuna tırnaklarımla bastırınca bıçakla çizilmiş gibi iz bırakıyor....direksiyona kendimce desenler yapmaya başladım :)....malesef bu tüm araçlar için söz konusu sanırım....

kıbrısta başıma gelmişti, S 320 mercedesin bile 4 yıl içinde göğüs krom kaplamaları sökülmüştü...kıbrısta 6 yıl kaldım, sıcaklarla pek alakası olmamalı...birazda aracın nasıl kullandıldığı ile ilgili bir problem olmalı...yıllar içindeki yıpranmalarda göz ardı edilebilir  ;)

2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2009, 04:46:01 »
4  yaşındaki passatın  direksiyon  vites  yan kapı  tutacakları  eskimiş  zira  ben kayınçom için ankarada 6  tane  passat  götürdüm ustama  hepside  2001  model ve üstü  idi  2005 e kadar  hepsindede  aynı sorun
kapı içi döşemler  eskimiş  vites  körüğü  o biçim  direksiyon ya  sonradan tekrar  kaplanmış ya  boyanmış yada  eskimiş  bide  üstüne üstün  hiç  170.bin   km den aşagı passat  yok 
bende  18  yaşında  mk II  var  daha orjinal  vites  körüğü  ilk günkü  gibi 

yani  buradan  artık  şunu  çıkarıyorum ALMANLAR  da  disiplinden taviz  veriyorlar  bilerek  2.sınıf  üretiyorlar ki  daha  çok kazanalım   yedek parça  için artık  üretimler  çünkü  kar  marjı  daha yüksek  hem  böylelikle  sadece vw  değil aradaki  akbabalarda ( bunlar  distirbitörlerden bahsediyorum  parçacılardan değil ) cebimizden  paramızı  zorla  alıyorlar 

4  yaşında  passatım  olacak ve vites  körüğü  eskimiş  gezecem  adama  küfür  ederler  bu  yüzden tahmin ediyorum bütün passatçı  ağbilerim  er  yada  geç bu  körüğü  yada  benzer  meteryalleri  değiştiryorlar..

olay  bu 

ama  vites  körüğümü  eski bir  vw mi  yoksa  başka bir  arabamı dersen  vites  körüğü eski vw  çok daha  iyidir.

sağlıcakla.

Almanlar kaliteden taviz veriyorlar demek çok doğru değil İsmail,benim bildiğim kadarı ile 1998 senesinde Golf 4 kasa çıkarken kullanılan malzemelerin kalitesi değişti.Bunun sebebi ise doğaya zarar vermeyen malzemeleri kullanmaktı.Otomobil üreticilerini buna zorlayan AB idi,o yüzden bu konuda VW'e kızmamak gerekir. 2001 model Vectra'ların genel durumuna bakınca 2001 Passat'lar hala daha yeni duruyor onca kilometreye rağmen  ;)

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2009, 13:09:23 »
çevre  kirliliği etken rol  aynamıştır  fakat 
yedek  parçadan  kazanacakları paranın sıcaklığı  baş rol oynamıştır  diye  düşünüyorum
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2009, 20:04:37 »
o degilde audi a3 ile golf arasinda ic mekan olarak cok kalite farki var. 2008 golfe kasacaginiza 2005-2206 audiye yonelin derim. Sonucta ayni firmanin urunleri reklam sayilmaz:)

« Yanıtla #7 : 20 Ekim 2009, 16:21:33 »
bende 2005 golf var aynı sıkıntı bende de var iç kapı kolları çizik içinde ama vites sağlam :D

« Yanıtla #8 : 21 Ekim 2009, 19:34:47 »
forever mk3 sıkıntı yok  :tamamdir  :sevgi:

Çevrimdışı mk2

« Yanıtla #9 : 23 Ekim 2009, 21:00:24 »
desenize  benim  mk2  88   masallahi  var  heheheheh  orjinal  vites  korugu  hala  (inceledim)   kapi kollarında  en ufak  dokulme bile  yok NOT (kıbrısda 2  sene kaldım mausada ) sıcaklıkla  alakası mutlakaki  vardir ama birazda  yapılısındandır  dıye  dusunuyorum saygılar.