Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: golf almak istiyorum  (Okunma sayısı 5339 defa)

golf almak istiyorum
« : 20 Ekim 2008, 13:41:50 »

Herkese Merhabalar..!
Golf almak istitorum Allah kısmet ederse,
Fakat motor hakkında bilgim yok denecek kadar az, mesela golf V kasalarında 1.6 motor araçta kaç valf var 8 mi 16 mı? 8 ise arabaya ne eksisi artısı var? 16 ise ne?
Şimdiden teşekküler..!

Çevrimdışı teo

Ynt: golf almak istiyorum
« Yanıtla #1 : 21 Ekim 2008, 02:01:46 »

102HP'ler 8v, 115HP'ler 16v. aradaki farki subap sayisindan cok motor turunun FSI olup olmamasi belirliyor. (FSI'lar 115HP olan).

« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2008, 11:45:53 »
Fsi motorlar daha teknolojik yeni motorlar fakat vw mühendisleri bu motordan çok randıman alamadılar.Şu an sıfır km golfte sadece tiptronik şanzımanla birlikte satışı söz konusu.Yakında bu da kaldırılacak.
Genel anlamda 1ç6 102 hp 8V eski nesil motorlara göre daha az yakıt tüketiyor ve biraz daha performans sağlıyor.Aracınızı sıfır km alacaksanız fsi seçimi çok mantıklı olmaz tsi motorlar varken.İkinci el alacaksanız 8v motora göre daha iyi bir alternatif.

Çevrimdışı teo

« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2008, 13:45:35 »

sifir golf'lerde FSI motor 2008 modellerde bile yok. FSI motor EOS ve passat ve 2008 model golf plus'larda var. o da stokta varsa tabii. FSI'in yerine TSI aldi, oldu bitti.

Fsi motorlar daha teknolojik yeni motorlar fakat vw mühendisleri bu motordan çok randıman alamadılar.Şu an sıfır km golfte sadece tiptronik şanzımanla birlikte satışı söz konusu.Yakında bu da kaldırılacak.
Genel anlamda 1ç6 102 hp 8V eski nesil motorlara göre daha az yakıt tüketiyor ve biraz daha performans sağlıyor.Aracınızı sıfır km alacaksanız fsi seçimi çok mantıklı olmaz tsi motorlar varken.İkinci el alacaksanız 8v motora göre daha iyi bir alternatif.

« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2008, 14:12:31 »
sifir golf'lerde FSI motor 2008 modellerde bile yok. FSI motor EOS ve passat ve 2008 model golf plus'larda var. o da stokta varsa tabii. FSI'in yerine TSI aldi, oldu bitti.

Abi 1.6 fsi tiptronik golf var.Az da olsa bayilerin elinde halen var.
Tabi sıfır km alınınca fsi nin anlamı yok tsi varken.Heleki 7 ileri DSG varken başka birşeye bakmaya gerek yok, tabi kesenin ağzını açmak kaydıyla :)

« Yanıtla #5 : 26 Ekim 2008, 10:57:31 »
arkadaşım golf alacam demişsin ama golf IV mü golf V mi GOLF IV ler ağırlıklı olarak 8v sr motordur ataklığı golf V lere göre daha iyidir (tabi aynı beygir olanlar için) fakat golf IV ler daha cok yakar fakat şöyle bir durum var vw FSI dan TSI motora gecti bir aracta boyle sanki alel acele motor değişikliği yapmakta adamda ulan acaba FSI da bir sorunmu var dedirtiyor