Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf 5 TSI deneme surusu izlenimlerim...  (Okunma sayısı 20225 defa)

Golf 5 TSI deneme surusu izlenimlerim...
« : 25 Kasım 2006, 19:51:42 »
Selam forumdaslar...

Bugun TSI deneme surusu yaptim...140'lik bu arada...

-Direksiyon ve frenler yeterince keskin.
-Ic mekan kalite guzel.
-Performans guzel yalniz elektronik gaz kelebegi gaz pedali arabayi kesiyor ve biraz gec tepki vermesine neden oluyor.
-4.vitesde hatta 5.vitesde rahatca hizlanabiliyor.
-Vites gecislerini sevmedim...

Kisaca mucize bir makina degil bence...fakat o fiyatlara alinabilecek en iyi otomobil. Benim tercihim tabiki GT olur.
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2006, 19:59:16 Gönderen: VWci »

Ynt: TSI deneme surusu izlenimlerim...
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2006, 19:54:20 »
Ne çabuk yazmışın :)

Bende yazarım bi ara birşeyler...

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
Ynt: Golf 5 TSI deneme surusu izlenimlerim...
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2006, 19:57:46 »
sağol abi paylaşımın için :)
vites geçişlerini beğenmedim demişsin ben normal bir Golf5 test etmiştim çok güzeldi
ama anladığım kadarıyla performansı tatminkar :)
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2006, 20:00:04 Gönderen: G60 »
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

« Yanıtla #3 : 25 Kasım 2006, 19:58:21 »
2000 devir ile 5500 devir arasi gercekten iyi bir tork hissi var. 6700 gibi kesiciye giriyor bos vites de 3750 devir civarini gecmiyor...yani bos vites de gaza basinca 3750 civarini gecmiyor belki 3900 da olabilir...
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2006, 20:00:21 Gönderen: G60 »

« Yanıtla #4 : 25 Kasım 2006, 20:01:20 »
sağol abi paylaşımın için :)
vites geçişlerini beğenmedim demişsin ben normal bir Golf5 test etmiştim çok güzeldi
ama anladığım kadarıyla performansı tatminkar :)

ya bu bizim alismamamizdan da kaynaklanabilir...vites gecisleri de ozellike kolum su kol dayama yerine carptti....sanki biraz daha kemikli gibi idi belki bizim kulllandigimiz araba ile ilgili bir sorunda olabilir...;)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #5 : 25 Kasım 2006, 20:11:22 »
Golf 4 'lerde gayet kemikliydi :) .
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #6 : 25 Kasım 2006, 23:18:22 »
İçi ve dışıyla beğeniyorum zaten golf V i, bu kullandığımında pek bir farkı yoktu, tek fark motoru.

aklımda kalanları yazıyorum,

süspansiyon normal golf lere göre daha sert ama tatlı bir sertlik var, çukurlardan dan dun geçmiyor bozuk yollarda rahatsızlık vermiyordu ama arkada otururken baya zıplıyordu arkası.

en sevmediğim yönü gaza geç tepki vermesi oldu,

hızlı vites değiştirmek zor, debriyaj hemen kavramıyo gibi baya bi zaman kaybı var, bi arada debriyaj takıldı gibi geldi sonrasında tak diye bir ses, şanzımanı dağılıyordu heralde ;D  ne oldu anlamadım ama böyle bi arabada seri vites değiştiremedikten sonra bir esprisi kalmıyor.

ara hızlanmalar başarılı, torku güzel iyi hızlanma hissi veriyor, ancak ben daha fazlasını beklerdim,

genel olarak oldukça iyi bir otomobil özellikle fiyatı 1.6 larla aynı yada yakın olmasından dolayı kesinlike bu motoru tercih ederim, ama kesinlikle beklediğim kadar performanslı değilde, biraz hayal kırıklığı yaşadım...

« Yanıtla #7 : 27 Kasım 2006, 00:42:14 »
bende ctesi canli olarak bi GT gordum,
tek kapili olmasindanmidir, koltuklardan midir GT yazisindan midir nedir  ;D hosuma gitti be

valla ne gusel, objectif degerlendirmissiniz ya :)
tesekkurler..

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2006, 13:52:33 »
bı deneyıp bakmak gerek yav..
paylasımalr ıcın saolun

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2009, 23:29:33 »
benim amca oğluna aldık 1.4 TSİ 122HP

Süratte civic>corolla>golf>focus>astra derdim sırayla.
Tsi ile Golf 122 bile "1NUMARA"  olmuş.
*Nerede denediysem zorlanmadan 200ü gördü.
*Bilindik 1.6 lar gibi, 200km ye ulaşmak için uzun düzlük gerekmiyor.
*5.vites 210km hıza ulaştı.
* ilk dört viteste koltuğa yaslayabiliyor. 5te azda olsa hissedilebiliyor.
*Yakıt mükemmel. Şehirler arası ankara kaman klimalı 5.5lt tutturmuş.
*Yokuş canavarı olmuş denilebilir dağı 6.viteste ibre gerilemeden tırmanabiliyor. GT sinin harika olduğuna eminim.
*Ses sistemi hoşuma gitti bası tam verince bindiğim bütün 1.6lardan kuvvetli. Ön kapılarda 3er hoparlör var.
*Airbag ler kapatılabiliyor.
*kumanda düğmesine basılı tuttuğunda camalrını açıp kapatabiliyor.
*Fren güvenlik her zamanki gibi 4-4lük
*arka koltuklar isofix özelliği taşıyor

Kusurları
*Donanımı dolu dolu olan midline de çelik jant yok.
*65 yanaklı 195lik tekerler virajda golf 4 güveni vermiyor. Fakat 200le giderken golfle gittini hissediyorsun korkutmuyor.
*1 vitesi çok ses yapıyor hoşuma gitti uçak havası yarattı bende ama gürültülü. 1vites kısa oranlı çabuk 2 istiyor onunda etkisi olabilir.
*yol sesi golf 4ten fazlagibi geldi 120km ye kadar artıyor daha sonra teker ısındığından olsa gerek azalıyor ama fazla rahatsız etmiyor, baş şişirmiyor,yüksek hızda konuşulanlar çok rahat duyulabiliyor.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #10 : 11 Haziran 2009, 00:29:12 »
Ic tasarim olarak hemen hemen ayni golf v ler  ufak tefek farkliliklar var tabi  Gt , Gti , R 32 ler in iclerinde gri seritler geciyor  bu r32 de  damali olarak geciyo ve müthis

Bence sen imkanin varsa r32 kullan 1 defa bakalim inmek isticekmisin :D  300 beygir :)