Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Anket

Hangi Motor Daha İyi

Golf 5 1.4 TSI
9 (52.9%)
Golf 5 1.6
5 (29.4%)
Golf 5 1.6 FSI
3 (17.6%)

Toplam Oy Verenler: 17

Gönderen Konu: Golf 5 Hangi Motor ?  (Okunma sayısı 11913 defa)

Golf 5 Hangi Motor ?
« : 22 Aralık 2014, 15:08:06 »
Arkadaşlar hangi motor daha iyi ?

Çevrimdışı alperyüksel

• Otomobil
    golf mk4-2001-manuel-antrasit-trend
Ynt: Golf 5 Hangi Motor ?
« Yanıtla #1 : 22 Aralık 2014, 21:57:42 »
Arkadaşlar hangi motor daha iyi ?
Bu sorunun cevabı senin motordan beklentilerine ve motora hangi açıdan baktığına bağlı. Benim tercihim daima büyük hacim ama atmosferik motor. Neden mi? Çünkü bana daha ciğerli ve delikanlı bir motor gibi geliyor...

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #2 : 23 Aralık 2014, 14:57:04 »
1,6 mpi motor optimum özellikleriyle ve de LPG uyumuyla ön planda...1.6 fsi mpi ye göre daha performanslı, güçlü ama LPG uyumsuzluğu var...1.4 tsi ise güncel teknolojik bir motor, turbo desteğiyle performansı diğer ikisinden de iyi, tüketimi de makul , LPG ile uyumu yok a yakın...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

« Yanıtla #3 : 23 Aralık 2014, 19:28:29 »
FSİ mi TSİ mi ?

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #4 : 25 Aralık 2014, 10:11:20 »
Tabii ki TSİ...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

« Yanıtla #5 : 25 Aralık 2014, 21:08:22 »
1.6 motorda 100 hp 1.4 motorda 150 hp nasıl oluyor bu ?

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #6 : 26 Aralık 2014, 14:33:27 »
1.6 motorda 100 hp 1.4 motorda 150 hp nasıl oluyor bu ?

1.6 MPI motor 102 HP güce sahiptir. 1.4 TSI ise farklı varyasyonları olmakla beraber Golf5 te 140 HP versiyonu var.

Aradaki fark şundan kaynaklanıyor:
1.6 MPI motor, eski sistem emme manifoldu olan, çok nokta enjeksiyonlu bir motor. Yani çok fazla bir motor teknolojisi yok üzerinde. LPG ile %100 uyumlu hiçbir problem yaşatmaz. Taş gibi motordur. Ama performansını soracak olursanız orta seviyede diyebilirim. Trafikte başabaş gideceği ve ezip geçeceği araçlar var. Ama Honda VTEC  ya da VW TSI motorlar, Turbo Dizeller ile kıyaslanamaz. Torku ve ivmesi kısmen düşük kalıyor.

1.4 TSI motor, Turbo beslemeli, direkt yakıt enjeksiyonu olan bir motor. Yani hayli teknolojik bir motor. Turbo ve direk enjeksiyon performansa direk etkiyen sistemler. Ama FSI ve TSI direk enjeksiyon sebebiyle sıradan LPG sistemleri ile uyumlu değildir. Ya çift yakıtlı sistem (2500 TL civarı sanırım), ya da sıvı LPG sistemi (5000 TL civarı fiyatı) gerektiriyor. Ama TSI 'ın performansı gerçekten bir efsane. Trafikte birçok araca nal toplatır. ;D Benzinle kullanımda, çok basarsanız çok yakar ama deli gider :D sakin kullanırsanız da makul yakıt değerleri verir.

Eğer performans istiyorum ve bütçem yeterli diyorsanız 1.4 TSI çok iyi motor. Basınca kaçıyor. Ama yok performans çok da lazım değil, benim derdim ekonomi diyorsanız, 1.6 MPI motor ile LPG kullanırsınız kafanız rahat olur. Memnun da kalırsınız.
CRAFTER TDI 163 ps

« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2014, 23:01:33 »
1.6 MPI motor 102 HP güce sahiptir. 1.4 TSI ise farklı varyasyonları olmakla beraber Golf5 te 140 HP versiyonu var.

Aradaki fark şundan kaynaklanıyor:
1.6 MPI motor, eski sistem emme manifoldu olan, çok nokta enjeksiyonlu bir motor. Yani çok fazla bir motor teknolojisi yok üzerinde. LPG ile %100 uyumlu hiçbir problem yaşatmaz. Taş gibi motordur. Ama performansını soracak olursanız orta seviyede diyebilirim. Trafikte başabaş gideceği ve ezip geçeceği araçlar var. Ama Honda VTEC  ya da VW TSI motorlar, Turbo Dizeller ile kıyaslanamaz. Torku ve ivmesi kısmen düşük kalıyor.

1.4 TSI motor, Turbo beslemeli, direkt yakıt enjeksiyonu olan bir motor. Yani hayli teknolojik bir motor. Turbo ve direk enjeksiyon performansa direk etkiyen sistemler. Ama FSI ve TSI direk enjeksiyon sebebiyle sıradan LPG sistemleri ile uyumlu değildir. Ya çift yakıtlı sistem (2500 TL civarı sanırım), ya da sıvı LPG sistemi (5000 TL civarı fiyatı) gerektiriyor. Ama TSI 'ın performansı gerçekten bir efsane. Trafikte birçok araca nal toplatır. ;D Benzinle kullanımda, çok basarsanız çok yakar ama deli gider :D sakin kullanırsanız da makul yakıt değerleri verir.

Eğer performans istiyorum ve bütçem yeterli diyorsanız 1.4 TSI çok iyi motor. Basınca kaçıyor. Ama yok performans çok da lazım değil, benim derdim ekonomi diyorsanız, 1.6 MPI motor ile LPG kullanırsınız kafanız rahat olur. Memnun da kalırsınız.

Çok teşekkür ederim verdiğiniz cevap çok açıklayıcı :)

« Yanıtla #8 : 27 Aralık 2014, 21:21:57 »
İnsan listeye TDI eklemez mi ?  ;D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #9 : 03 Ocak 2015, 11:57:19 »
1-TDI ...orjinal yakit ile ekonomi dersen@tdi ama satis fiyati dezavantaj
2-TSI...PERFORMANS OLARAK EN ILERI OLANI.Aslinda + likit sistemlerle en ekonomik bu olsada sistemin oturmasi icin bir sure ugrasmak gerekiyor. Sdi kit shir icjnde dizelden az geri, disinda ise ıleri.  Arakadasim octi ile sdi tsi de 100-110hizla net 15kurus tuketti.
LPG Uyumu var ama sirali kadar cabuk adapte olmuyor herkes montajliyamiyor
3=4 Fsi-1.6 115ps ile fsi one gecse de 1.6pazqr olarak  kuvvetli. Yukarida soylenenin aksine dunya gidiside oyle hacim bu segmentte hicbirsey ifade etmez. 1.0hacimden bile artik 125uretiliyor. Motor alaeimi sıkıştırma orani vs on planda. Dusuk dvirde yuksek torklu araclar kesinlikle daha verimli
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2015, 11:58:59 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di