Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf 5 Confortline Kaloriferin yarısı ısıtmıyor  (Okunma sayısı 10675 defa)

2007 Golf 5 Confortline aracımın Digital klimasının şoför tarafı ısıtmamaya başladı. Sıcaklığı hangi dereceye getirirsem getireyim, econ tuşuna  basayım veya basmayayım, kısaca tüm ayarları kurcalasam bile sol taraf sıcak hava vermiyor. 3 ayrı Vw servisine uğradım "İyice söküp bakmak lazım" diyorlar, "Evet bu arıza şundan olur." diyebilecek deneyimleri yok. Böyle bir olay yaşamış arkadaşlar var mı, çözüm ne olabilir?

Ynt: Golf 5 Confortline Kaloriferin yarısı ısıtmıyor
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2011, 11:18:19 »
SÖKTÜRÜP BAKTIRACAKSIN ARKADAŞIM BAŞKA YAPACAK BİŞİ YOK BELKİ BAĞLANTI BORULARI FİLAN ÇIKMIŞ OLABİLİR.. BAŞKA Bİ YERDEN ISI GELIYOMU DIYE BIR BAK..
CONFİDENCE
[/b]

« Yanıtla #2 : 15 Ocak 2011, 22:24:27 »
karkeş direksiyon tarafında gaz pedalının sagındaki plastik kaplamanın orda sigara paketi gibi bir kutu var. Bu kutunun içerisinde kaloriferin sıcak*soguk ayarını yapan plastik dişlili düzenegi var. O kutuya ulaşıp çık kolay içerisini açıp dişlilere zarar vermeden yerinden söküp temizledikten sonra tekrardan montaj yaptıgında eskisinden daha iyi çalıştığını görürsün. Bu kadar basit bir şey servis bu işlemi yapar ama çok iş yapmış gibi senden 200 TL. civarı para ister. 

« Yanıtla #3 : 17 Ocak 2011, 09:17:23 »
karkeş direksiyon tarafında gaz pedalının sagındaki plastik kaplamanın orda sigara paketi gibi bir kutu var. Bu kutunun içerisinde kaloriferin sıcak*soguk ayarını yapan plastik dişlili düzenegi var. O kutuya ulaşıp çık kolay içerisini açıp dişlilere zarar vermeden yerinden söküp temizledikten sonra tekrardan montaj yaptıgında eskisinden daha iyi çalıştığını görürsün. Bu kadar basit bir şey servis bu işlemi yapar ama çok iş yapmış gibi senden 200 TL. civarı para ister. 
Bunu deneyip sonucu yazacağım teşekkürler....

« Yanıtla #4 : 09 Temmuz 2012, 20:16:10 »
Selam arkadaşlar. bilen varsa ardım etsin deli olucam. aracım 2004 golf v 1.6 midline triptonik. araçta çift yönlü klima var. sıkıntı şu   klimayı açınca çok güzel soğuk hava üflemeye başlıyor ancak iki dakika sonra ızgaralardan gelen havayı yavaş yavaş kesiyor. klima çalışıyor, fan çalışıyor ancak ızgaradan hava gelmiyor. aynı şeyi klima çalışırken iç hava sirkülasyon düğmesine basınca da yapıyor. klimacıya götürdüm hava sirkülasyon motorunda sorun var dedi (adı v113) bu motor yüzündenmiş. servis değişimi için 500 tl istiyor. bu motor bozuk mu değil mi anlayamadım. bozuk olsa hiç çalışmaz klimayı açınca açılıyor sonra yavaş yavaş kendini kapatıyor. sizce ne yapmalıyım önerdiğiniz bir yer var mı götüreyim?
efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir

« Yanıtla #5 : 18 Temmuz 2012, 23:16:15 »
nen sorunumu hallettim hocam sizin sorun da büyük ihtimal gazdan yapıyor. aynı sıkıntı vardı bende sol taraf hep sıcak sağ taraf soğuk. aracın gazını çektirip tekrar gaz bastırdım 250gr eksik miş, gaz tamamlayınca o sorun halloldu..
efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir

« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2012, 15:13:57 »
aynı sorun passatta geldi başımıza kalörifer ısı eşanjörü tıkanmış zamanla tamamen soğutmaz hale gelcektir