Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: GoLf 5 aLmayı düşününyoruz.İyi ve kötü yorumLarını bekLiyorum..  (Okunma sayısı 85780 defa)

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
VW.nin satış stratejisi , ürettiği araçları Türkiye yerine çok daha fazla karlı olan piyasalara yönlendiriyor ve Türkiye'ye araç göndermiyor. Bunu biliyoruz.. Bizim forumda mi okumuştum bilmiyorum 2007 ağustos- 2008 ocak arasında TR.ye sadece 50 tane Golf Tour göndermiş almanya.. Bu da VW.nin satış stratejisi...

Devam,

Bugün gittim vw bayisinden kaporamı geri amak için, yukarda yazdıklarımının bir kısmınıda onlara söyledim, hayal kırıklığı yaşadım dedim... "araba gelme durumu olursa haber verelimmi dedi..." malesef imkansız dedim bu yaz arabaya binmek istiyorum en büyük rakibinzden araç almaya gidiyorum dedim, yüzüme baktı... "ne alacaksınız..." dedi. toyota dedim, yazıkkı ne yazık, koskoca vw ni türkyede ne hale düşürdüler. sizce vw bugün mercedec ve bmw rakip olacakken japon malı toyota ya müşterisini kaptırıyor... toyota bana arabayı bugün 10:30 kadar okey verseydim yarın cumartesi günü arabayı teslim ediyordu şimdi salı günü alabiliyorum... bu tezatlıktan vw çok satıyor siparişlere yetişemiyor çıkarılmasın. vw ne demişti? bana arabanın ne zaman geleceği belli değil 2009 başına kadar sarka bilir, arabanın fabrikadan çıkışından türkiyeye gelene kadar sizi bilgilendiririz ama kesin bir tarih vermem söz konusu değildir dediler... bu vw nin türkiyeye araba temin etmesiyle ilgili olamazl... türkiye distribitörün ayıbı bence... ceb telefonu almıyoruz ki 2-3 ay onra takasa ver başka bir model veya marka alasın... araba alıyorsak en az 5-10 sene  binmeyi düşünerek alıyoruz... herşeyde bir hayır vardır... benimde vw ci olmam başka bahara... ama böyle distiribötürlük ve bayi sistemi olmaya devam ettiği sürece zor... vw 5-10 yıl önceki liderliğini çok arar... arabanın kötülüğünden değil satış sisteminden dolayı... sizlerin başınızı ağrıttımsa af ola, saygılar sevgiler hepinize... sadece paylaşmak istedim...  saygılarımla...

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
hurriyet.com.tr de dün vw ceo sunun bu konuyla ilgili açıklaması vardı aslında. kesinlikle dünyadaki talebe yetişememenin ve türkiyedeki distribütörü biraz daha arka planda tutmanın verdiği bir durum.
belki aceleniz var araç alma konusunda ama, sizin gönlünüz zaten toyota da yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla.
hayırlı olsun arabanız. verdikleri zaman periyodu elbette size uzun gelecektir. gerçek vw tutkunu birisi için, aracın geç gelmesi pek de sıkıntılı bir durum değil. her sene satış hedefledikleri rakamlara ulaşan bir firma olduğundan ve her kurumsal firmada olduğu gibi, toyota almışsınız, honda almışsınız pek de umurlarında olmayacaktır.

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
bi gün yolda giderken...arabanın neresinden geldiği belli olmayan bir ses duyduğunuz zaman ve ya arabayı satmaya karar verip satmaya çaliştiğiniz zaman ve ya aracınız garanti de iken bir anda garanti dişi kalmasıyla ile ilgili bir sıkıntı yaşadığınızda ilk aklınızdan geçen soru Neden Volkswagen almadım?? sorusu olaiblir..

hayırlı olsun toyoanız bu arada volkswagen golf DSG TSİ olarak zaten bayinin elinde yok ki sana şıp die versin almanya daha TR ye göndermedi..beklersen alırsın demeleri normal..

bi gün yolda giderken...arabanın neresinden geldiği belli olmayan bir ses duyduğunuz zaman ve ya arabayı satmaya karar verip satmaya çaliştiğiniz zaman ve ya aracınız garanti de iken bir anda garanti dişi kalmasıyla ile ilgili bir sıkıntı yaşadığınızda ilk aklınızdan geçen soru Neden Volkswagen almadım?? sorusu olaiblir..

hayırlı olsun toyoanız bu arada volkswagen golf DSG TSİ olarak zaten bayinin elinde yok ki sana şıp die versin almanya daha TR ye göndermedi..beklersen alırsın demeleri normal..

;D
Biraz fanatikce olmus sanki.
Vw bunun garantisini veriyor mu?Yolda kalan turbo patlatan dizel passatlarin sahibi ne diyecek peki?Ariza istatiginde vw ne yazikki cok iyi bir marka degil...

Corolla da guzel arac.Hayirli olsun.Ben sizin yerinizde olsaydim yani vw den vazgecmis olsaydim bakacagim tek arac vardi.Honda civic sedan.Bence corolla ya gore daha guzel bir secim olur.Tekrardan hayirli olsun.

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
kusura bakma ama turbo patlatan passatında turbosunu patlamaya çalişan veya turbo araba kullanmasını bilmeyen insanlar yüzünden de VW adı kötüye çikamaz...

sen TDİ araç kullanıyosun var mı bir şikayetin kullanımdan kaynaklanan?ben TDİ passat sattım 350 000 kmde 2005 model değil turbosunda en ufak motorunda şikayet yoktu..bir hasar yoktu...adamnın biri de 2006 TDİ passatla 30 00 kmde turbo patlatmiş....nasıl olacak şimdi bu durumda kim suçlu oluyor?..

bende FSİ jetta var garantim bittiği halde koltuğumdan gelen sesler uzerine garantiden koltuğum değişiyor..iyi niyet garantisinden kaynaklanıyor tabi..

toyota dizel kötü bir araç değil yakıt yönünden sağlamlık yönünden fakat 40 000 ytl sayacağim arabada da biraz konfor olması lazım en azından kapıyı kapattığım anda teneke sesi duymamam lazım...140 la viraja girdiğim zaman virajdan sağ salim çikabilmek için dua etmemem lazım değil mi halil arkadaşim?

kusura bakma ama turbo patlatan passatında turbosunu patlamaya çalişan veya turbo araba kullanmasını bilmeyen insanlar yüzünden de VW adı kötüye çikamaz...

sen TDİ araç kullanıyosun var mı bir şikayetin kullanımdan kaynaklanan?ben TDİ passat sattım 350 000 kmde 2005 model değil turbosunda en ufak motorunda şikayet yoktu..bir hasar yoktu...adamnın biri de 2006 TDİ passatla 30 00 kmde turbo patlatmiş....nasıl olacak şimdi bu durumda kim suçlu oluyor?..

bende FSİ jetta var garantim bittiği halde koltuğumdan gelen sesler uzerine garantiden koltuğum değişiyor..iyi niyet garantisinden kaynaklanıyor tabi..

toyota dizel kötü bir araç değil yakıt yönünden sağlamlık yönünden fakat 40 000 ytl sayacağim arabada da biraz konfor olması lazım en azından kapıyı kapattığım anda teneke sesi duymamam lazım...140 la viraja girdiğim zaman virajdan sağ salim çikabilmek için dua etmemem lazım değil mi halil arkadaşim?

Benim su anda kullandigim passatta 1 kere turbo hortumu 1 kere de turbo komple degisti.Birisi garantiden birisi kaskodan degisti.Ayrica 3 kere de klima arizasi verdi.Bunun yaninda sol on kapinin ici acilip bakilip(ses yapiyordu).arka bagaj hidroligi degisti cunku acilip kapabirken sorun cikariyordu vs...Ha simdi sen bana ve dayima dersen ki siz araba kullanmayi bilmiyorsunuz vw oyle guzel araclar yapar ki tum sorunlar kullanicidan cikar dersen diyecek birseyim olmaz sana.Ayrica herhangi bir servise gidip B5.5 kasa passatlarin turbo arizalarinin nedenlerini sorarsan onlar sana yil yil istatistik vereceklerdir.2001 yilinda fabrikadan kaynakli hatalarin oldugunu ve turbodan cikan arizalari garantiden yaptiklarini, 2003 yilinda turbo hortumundan kaynakli hatalar oldugunu ve yine garantiden degistirdiklerini soyleyeceklerdir.2005 yilinda yeni kasa B6 passatlarda ise durumun komple degistigini fakat bu kez de fis arizasi denilen bir arizayi verdigini ve yine garantiden degistirdiklerini soyleyeceklerdir.

Vw modellerini oyle bir anlatiyorsunuz ki sanki bu araclari insanlar yapmamis uzaydan inmis hicbir sekilde ariza cikarmayan tas gibi araclar sanacak bilmeyen insanlar...

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
o zaman sen bildiğini bil ben bildiğimi biliyim ben 2005 model 350000 km yol yapmiş bir passat da ve 2001 model 420000 km yapmiş passat da turbosunda ve ya motorunda bir sorun görmüyorsam ve volkswagen bana expertiz sonucunu veriyorsa ben sağlamdır derim...

sonuç ta araç kul yapısıdır bozulabilir....bak ne güzel diyorsun garantiden değiştirdiler die turboları...bir abimizde 2006 D4d Toyota var 37000 km de kullanıcı hatası diye turboyu değiştirmiyolar buna ne diyceksin?

o zaman sen bildiğini bil ben bildiğimi biliyim ben 2005 model 350000 km yol yapmiş bir passat da ve 2001 model 420000 km yapmiş passat da turbosunda ve ya motorunda bir sorun görmüyorsam ve volkswagen bana expertiz sonucunu veriyorsa ben sağlamdır derim...

sonuç ta araç kul yapısıdır bozulabilir....bak ne güzel diyorsun garantiden değiştirdiler die turboları...bir abimizde 2006 D4d Toyota var 37000 km de kullanıcı hatası diye turboyu değiştirmiyolar buna ne diyceksin?

Ben burda hicbir markanin savunuculugunu yapmiyorum.Volkswagen de dahil.Boyle birsey de yapmam zaten.Begeniyorsam seviyorsam alirim kullaninirim gerisine karismam.Vw nin ya da baska bir markanin benim reklamima ihtiyaci yok.Oncelikle bunu belirteyim.
Evet turbo garantiden degistirildi ama nasil degistirildi?Binbir tartisma ile binbir tartisma ile.Zaten daha sonra da o servis ve showroom dan ne arac aldik ne de bir ticaret yaptik.Ben 500 bin km yapan vw araclara bindim ve kullandim.Saglamligi konusunda suphem yok.Su anda da 3 passat, 1 caravelle ve 1 volt aracimizdan memnunuz bunda herhangi bir sorun yok.
Benim demek istedigim vw araclarini bazi topiklerde oyle bir belirtiyorsunuz ki goren bambaska bir otomobil bambaska bir teknoloji bambaska bir iscilik vs... sanacak.Yoksa dedigim gibi vw araclarinin kalitesinden guvenirliginden suphem olmaz...

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
herkez istediği araçı istediği şekilde yorumlamakla özgürdür..ifadesi doğuyor otomatikman...

neyse zaten konunun sahibi yorum yapmamiş yapinca gene konuşurz halil...

Topigin gecen sayfasinda vw araclarinin az sattigina dair yorumlar okudum.Su anda bir golf tsi 122 hp almak isterseniz evet siraya girmek zorundasiniz.Yada araya birisini sokarak biraz daha erken alabilirsiniz fakat diger firmalar kadar hizli sekilde aracinizi alamiyorsunuz.Dayimlar da yeni kasa passat alirken beklemislerdi o zamanlarda passata talep cok fazlaydi ve siraya giriyordunuz ama simdiki gibi aylar suren bir bekleme soz konusu degildi.
Sunu duzeltmek isterim ki vw Turkiye de az satmiyor.Aksine her segmentte ilk siralarda yer aliyor diyebilirim.Elimde su anda nisan ayi autocar dergisi var ve satis rakamlari belirtilmis.Onlari ekliyorum:
Turkiye Toplam Arac Pazari:
1.Ford  2.Fiat  3.Renault  4.Volkswagen(6498 arac satmis ve pazarin %9.11 ine sahip) 5.Hyundai
Bati Avrupa Otomobil Pazari:
1.Vw(248782 arac satmis.Pazar payi %10)  2.Ford  3.Opel 4.Renault  5.Peugeot
Turkiye Ticari Arac Pazari:
1.Ford  2.Fiat  3.Vw (3369 arac satmis.Pazar Payi: %10.53)  4.Mitsubishi  5.Renault
Turkiye Otomobil Pazari:
1.Renault  2.Fiat  3.Hyundai  4.Ford  5.Vw (3129 arac satmis.Pazar payi %7.95)  6.Opel  7.Toyota  8.Honda ...

Goruldugu gibi vw Turkiyede hem ticari hem de otomobil satis rakamlari bakimindan ilk siralarda yer aliyor.Aksine gecen senelere oranla buyume hiz cok fazla.Ornegin Turkiye Otomobil satisi bakimindan gecen seneye oranla vw %26.12 daha fazla arac satmis.Avrupa da zaten her zaman ya 1. ya da 2. sirada yer aliyor..

Arkadaşlar,
merhaba, konu nerden nereye gelmiş... ben hatırlarsaız golf 1.4 tsi 122hp midline otomatik 7 vites araca yazıldığımı ve sonrada vaz geçtiğimi yazmıştım. bu aracın türkiyede kullanmaya başlaması 2008 başıdır... piyada bu araç satıldı ve kullanılıyor. bayiler taraafından sene başında alınan siparişler getirildi ama sayısı 10-15 i geçmez... çünkü alıcılar bunun 140hp likleri piyasada olduğu için ya 2-3 bekliyecekler yada piyasada bulunan 140hp liklierinden alacaklardı bir çoğuda öyle aldı... ya bekleyenler? uzun belkediler şubat sonunda aldılar arabalarını... benim gibi nisanda talebini yapanlarsa yandılar çünkü 2009 a sarkacağı kesin oldu. şimdi. sorun ne? sorun distiribitörün  türkiye ye arabayı getirtemesi... ben aracı asla kötülemedim araç şöyledir böyledir demedim... özellikle golfün 122hp lik 7 vitesli modelini istiyorum dedim... ama ne yazıkki türkiyeye 2009 geliyor nissan ayında yapılan taleplere... sizce 10 a gibi bir bekleme süresi normalmi?... bana normal gelmedi...bakın türkiyedeki tsi motorlar nelerdi önce 170 geldi sonra 140 şimdide 122 getirecek (!!!) hiç almanya vw sitesinde tsi motorlu modellere baktınızmı orda 1.4 tsi 122 hp 6 viteslide satılıyor 7 viteslide... 6 vitesli 8lt/100km, 7 vitesli 7lt/100km yakıyor... bende 7 viteslisini istedim... almanyada satılıyorsa burda ben niye 10 ay sonra alıyorumki...? ozaman derimki burda hemen alacağım aracı alır binerim diye düşünürüm... mesele arabanın ne olduğu veya diğerleriyle kıyaslama değil.. her aracın kendine özgü özellikleri kıyas götürmez üstünlükleri vardır...benim meselem bir araç istiyorsam, ben bu marka bu model bu özellikli motorlu aracı bekleyeceğim süre 2 olmalıydı... 10 ay değil...saygılar...

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
yaa anlamadiğin nokta bu zaten... bayi elinde olmayan araçı sana nasıl versin??? Almanya TR ye göndermemiş ki 7 vitesli DSG TSİ golf?

Arkadaşlar Golf 5 e bende nacizhane yorumumu getirmek istedim.Donanımları,motor seçenekleri,konforu bi yana bırakıp sadece dış görünüm hakkında yorum yapıcam hakikaten golf4 ün yanından bile gecemez.Otomobilden çok minibüsü andırıyor bence
Büyük imza...