Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: GoLf 5 aLmayı düşününyoruz.İyi ve kötü yorumLarını bekLiyorum..  (Okunma sayısı 85788 defa)

2005 modeL FSI comfortlLine ...

Merhaba.Oncelikle hayirlisi olsun diyelim.Guzel bir tercih olacaktir golfV.
Begenmedigim ozellikleri:
--Sert suspansiyonlari sebebiyle bozuk satihli yollardaki konforsuzluk.
--Ic mekanda kullanilan plastik kalitesi.Ozellikle kapi iclerindeki plastik malzemesi hem cok sert hem de cizilmeye elverisli.Ayrica konsola dizinizin degdiyi yerler kisa sure sonra rahatsiz edici oluyor sertliginden dolayi.
--Yaz aylarindaki kullanilan plastik malzeme yuzunden isinan hava ile birlikte konsoldan gelen citirti sesleri.
--Hizli girilen virajlarda on tarafin kontrolsuz kalmasi.
--Arka camin park etmede sagladigi dezavantaj.Park sensoru lazim.

Begendigim yonler:
--Yukarda saydigim disindaki tum yonlerini begeniyorum :) Sonucta vw nin bir araci ve her vw de oldugu gibi klasiklesmis kavramlar golfV de var.
--Aracin koltuklari cok hosuma gidiyor.Sert dolgulu ve yanal destekli olmasi vucudu guzel sariyor.Inanin yeni passatin koltuklari golfteki kadar guzel degil(tabi comfortline seceneginden bahsediyorum.Passat highline bambaska bir dunya  :)
Acikcasi sevdigim ozellikleri pek yazmak istemiyorum cunku cok uzun olacak :)
Gelelim tuketim verilerine.Fsi nin 6 ileri sanzimani ile hem performans degerleri hemde yakit degerleri sinifina gore gayet guzel.Normal kullanimda sehir icinde 8-9 litre arasi tuketim yapar.Kucuk sehirlerde ise 7 litreyi gormek bile mumkun oluyor.Sehir disinda eger 90-100 km/h hizlarda sabit sekilde ilerliyorsaniz 6. vitesin etkisi ile tuketim 5.5 litreye kadar dusuyor.
Sonuc olarak bu sinifta hb arac alinacaksa golf yada astra derim.Sedan arac alinacaksa meganeII ulkemiz yol sartlari icin mukemmel bir arac.Bunun yaninda civic sedan da tercih edilebilir.

Teşekkür ederim Hâlil abi emeğine sağlık :)

alma derim kardeş bende 2008 tsi var daha önce fsı vardı bu motor bu kasaya olmamış ayrıca servisten çıkamıyorum ustalar bu motor yeni biz anlamayız diyorlar yani tsı alanın hayatı kemal sunalın komik filmlerine dönüyor iyi iyi araştırmak gerek ben acele ettim 50 ytl verdim ama pişmanım.

alma derim kardeş bende 2008 tsi var daha önce fsı vardı bu motor bu kasaya olmamış ayrıca servisten çıkamıyorum ustalar bu motor yeni biz anlamayız diyorlar yani tsı alanın hayatı kemal sunalın komik filmlerine dönüyor iyi iyi araştırmak gerek ben acele ettim 50 ytl verdim ama pişmanım.

Tsi su anda tikir tikir isleyen bir motor.Tabi ki de ufak tefek arizalar cikaracaktir zaman zaman.Bu her zaman vardi.1.6 8V lik motordan tutunda tdi-fsi hepsinde zaman zaman arizalar yasandi.Bunu genellemeye vurmak yanlis olur.
Vw tsi ile resmen bir devrim yapti.Su anda tum modellerine uygulamayi dusunuyor.Ellerindeki fsi ve diger benzinli motorlari bitirince neredeyse tum modellerde tsi uygulanacak.Sadece yuksek hacimdeki motorlar fsi olarak uretilmeye devam edecek.
Tsi teknoloji olarak cok cok ileride.Bunu konusmanin anlami yok burda nasilsa herkes gereken bilgiyi biliyor tsi hakkinda.Benim de cevremde tsi kullanan golf-jetta ve passat kullanicilari var ve sorun yasadiklarina sahit olmadim.Haa bu sorun cikarmaz anlamina gelmez yanlis anlasilmasin.Her kul yapisi gibi muhakkak bu motorda da sorunlar cikabilir.
Ayrica bir servis size bu motor yeni cikti biz bundan anlamayiz diyorsa lutfen bir daha o servise gitmeyin uzulursunuz.Bunda anlayip anlamayacak birsey yok.Araci Vagcom a baglayip sorunu neyse gorup elektronik yada mekanik olarak sorun halledelir.Bunda aracin tsi olmasi fsi olmasi farketmez.Eger servis size oyle diyorsa o servisin acizligidir vw nin acizligi degildir...
Umarim bunu soyleyen servis yetkili servis degildir.Tahminim ozel servis soylemistir.Eger yetkili servis ise lutfen isim ve firma adi belirtin de gereken mercilere sikayetimi hemen bildireyim...

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
ancak bu kadar güzel açıklanırdı  :tamamdir

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
vw fsı teknolojisinden vazgeçiyor bildiğim kadarıyla. tsi yeni bir motor ileri teknoloji ancak biraz bekleyip görmek daha mantıklı olur gibi geliyor. benim performans için tavsiyem gti dır. mk5e gelince mk4de olan yol tutuş sorunu bu araçta giderilmiş. yol tutuş sorunu diyorum ama mk4 ün yol tutuşu günümüz araçlarının bir çoğuna göre mükemmeldir orası ayrı. golf 5in en olumsuz özelleği efsane kasa mk4ten sonra üretilmiş olup hala onun gölgesinde kalmasıdır.  Halil arkadaşımız astra tavsiye etmiş ama astra bence golf kadar iyi bir araç değil. bence golfün rakibi bile olamaz. en basiti arka lastiklerde bile hala kampana olması.
ama tabiki sonuçta tercih meselesi. benim tercihim her zaman golften yana olur.
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2008, 01:13:24 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu

2008 TSİ golf le kaç km de yaptında motorun sorun çikardi? at servise garantin var bi şeyin var yapsın versin sanayi sanayi gezmene gerek yok...

Sevgili kardesim Astra yi elestirirken takoz diye elstirmissiniz ama bu ne kadar bilimsel yada nesnel bir elestiri sizin takdirinize birakiyorum.
Astra  csegmenti hb araclarin icerisinde hatiri sayilir bir aractir.Gerek konfor gerek guvenlik gerek iscilik kalitesi vs...Sonucta o da bir Alman.2004 modellerde bazi kronik sorunlar yasandi.Ozellikle de elektrnik aksamda ve otomatik viteslerinde.Fakat bu sorunlar 2005 den sonra giderildi.
Arka frenlerin kampana ya da disk olmasi tabiki de onemli bir ozellik ama astra ile golf un fren mesafelerini incelerseniz aralarinda yarim metre dahi fark yok diyebilirim size(100-0 testleri)

Son olarakta sunu belirteyim:
Astra su anda Avrupanin en cok satan c segmenti hb aracidir.Golf 3. siradadir.Tabi tsi motorlara yonelim cok fazla olmaya basladi.Onumuzdeki aylarda Golf onceden oldugu gibi tekrar tahtina geri donecektir diye dusunuyorum.
Demek istedigim her ne kadar vw sever olsakta diger markalara da objektif yaklasmaya calisalim.Onemli olan her aracin eksi ve artisini belirtmek, kisilerin arzu ve isteklerine uyan kisisel ihtiyaclarini karsilayacak araclari belirlemek diye dusunuyorum.

Saygilar...
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2008, 12:43:07 Gönderen: Halil Kara »

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
halil yorumun için teşekkürler saygım var,  ben takozu espri olsun diye söylemiştim.
ama şunu belirtmeden geçemicem astra ile golfü karşılaştırmak golfe yapılan en büyük haksızlıktır. astra hiçbir zaman golfün rakibi olamadı onun rakipleri a3 ve 1 serisidir. astra çok satıyosa ucuz olduğu için satıyordur başka birşey gelmiyor aklıma. aylık satışları bilmiyorum ama golf5 her nekadar mk4 kadar başarılı olamasada 2007 yılının en çok tercih edilen otomobili oldu yanılmıyorsam.  iç mekan kalitesi  mk4e göre zayıf denilsede bence kötü değildir. ayrıca mk5 te lazer kaynak teknolojisi kullanıldığını biliyorsunuzdur. mk5in olumsuz yanı 8valf motoru olması, fakat sorun çıkarmayan bir motor olduğu için hala güncelliğini korumakta.
frenler demişsin yarım metre fark var diye öyle bi an olurki o yarım metre hayat kurtarır. sencede bu sınıfta bi otomobile kampana yakışıyormu?
astra tabi kötü değil tercih meselesi ama ben şahsen golfe rakip gösterilmesine şaşırdım o kadar.
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2008, 02:31:35 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Astra, baz donanımlı Golf 5 yerine gayet tercih edilebilecek bir araç.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
Astra, baz donanımlı Golf 5 yerine gayet tercih edilebilecek bir araç.
baz donanımlı bir astramı baz donanımlı golfe tercih edilebilir doğrumu anladım acaba?

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Baz donanımlı bir Golf 5 e verilecek paraya, Daha donanımlı Asta tercih edilir. Astra tasarımıyla vs gayet güzel bir araç, motor seçenekleri kötü yalnızca.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."