Gönderen Konu: golf 4 kasamı yoksa golf 5 kasamı ?  (Okunma sayısı 39153 defa)

Çevrimdışı leon

• Profili Görüntüle
Ynt: golf 4 kasamı yoksa golf 5 kasamı ?
« Yanıtla #42 : 14 Mart 2009, 19:27:10 »
Bana da lazım kapı kolları butonlar filan ama pahalı olur diye düşünüyorum o yözden beklemedeyim istanbulda kaça malolacağını ve nerede olduğunu bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim... teşekkürler

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 08 Nisan 2009, 14:00:18 »
        bu arada rize de herşey pahalı ama bunu internette bile araştırdım 120 civarıydı. hakkaten ucuz bulunca hemen yaptırmıştım. dijital fotoğraf makinem yok ama isteyen olursa telefonla resmini çekerim. tabi onuda buraya yüklemeyi becerebilirsem. :-\

abı buraya cekıp koyabılırmısn? bende passat ıcın dusunuyorumda guzelse bende yaptrmayı dusunuyorum

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #44 : 08 Nisan 2009, 15:58:11 »
abı buraya cekıp koyabılırmısn? bende passat ıcın dusunuyorumda guzelse bende yaptrmayı dusunuyorum

en alttaki resim telefonla gündüz çekim olduğundan pek güzel değil ama diğerleri gece fotoğraf makinası ile çekildi ancak farları açmayı unutmuşum. farlar açık olunca kaplama fosforlu gibi bir plastşk malzemeden yapıldığı için daha da güzel görünüyor.
         umarı bir fikir vermiştir. kazasız belasız günler  :tamamdir

Çevrimdışı GHOST

• Ömrümü yedin osman...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 08 Nisan 2009, 16:09:02 »
golf efsanesi mk4 ile bitmiştir kanımca :)

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 08 Nisan 2009, 16:33:13 »
        golf 5 i bende beyenmiyorum, golf 6 yada ne kullandım ne de bindim ancak resimlerini gördüğüm kadarıyla içerde ki kaliteli görüntü bana güzel geldi. dış dizaynı da önden mk4 e benziyor. :tamamdir

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 09 Nisan 2009, 14:22:13 »
Yellow driver kaplama cok guzel olmus resimlerden gordugum kadari ile iscilikte cok iyi. Yalniz hocam teyp kısmını begenmedim. Teyp havayi bozmus gibi geldi uzerindeki orjinal teyp mi? Ben orjinali sokup yerine rcd200 takanlardanim.

Resim icin tesekkurler bende kendim yapmayi dusunuyorum bu asamada senden bir ricam olacak acaba yaptirdigin kisiden takilan kaplamanin markasini alip bizeyazabilirmisin? Cunki GolfIV kaplama yazmasina ragmen bazi markalarda bazi parcalar uymuyormus.

Marka ve kac parca yapildigini belirtirsen sevinirim hocam.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 09 Nisan 2009, 16:14:46 »
Yellow driver kaplama cok guzel olmus resimlerden gordugum kadari ile iscilikte cok iyi. Yalniz hocam teyp kısmını begenmedim. Teyp havayi bozmus gibi geldi uzerindeki orjinal teyp mi? Ben orjinali sokup yerine rcd200 takanlardanim.

Resim icin tesekkurler bende kendim yapmayi dusunuyorum bu asamada senden bir ricam olacak acaba yaptirdigin kisiden takilan kaplamanin markasini alip bizeyazabilirmisin? Cunki GolfIV kaplama yazmasina ragmen bazi markalarda bazi parcalar uymuyormus.

teyp orjinali. bende kararsızım açıkçası ama değiştirmiyeceğim galiba. gayet başarılı bir sesi var. ben bangır bangır bağıran değilde net ses veren sistemleri seviyorum. zaten çok sesli de dinlemem. bu arada teyp kaset çalar ve transmiter denen zıkkımdan kullanıyorum. güzel bir şey ancak bazı yerlerde diğer frekanslarla karıştığından cızırtı yapıyor ama gene de memnunum.
        kaplama işine gelince gerçekten resimdekinden çok daha güzel duruyor. çünkü naylon bir yapıya sahip ve üstü şeffaf gibi. özellikle loş ışıklı ortamlarda mesela akşamleyin çok daha güzel görünüyor.
       isteğinize gelince hafta sonu köyden şehire inince (film gibi oldu) yaptırdığım yere markasını ve şimdiki fiyatını sorarım.  :tamamdir

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 09 Nisan 2009, 16:17:00 »
fiyatını yazmayı unutmuşum. bana 80 TL ye takmışlardı o zaman. şimdi ne kadar bilmiyorum ama 90-100 den fzla olmasa gerek. daha 6 ay felan oldu

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 11 Nisan 2009, 20:35:30 »

hocam bugün öğrenmiş bulunuyorum. kaplama setinin kutusunun üzerinde DASHBOARDCOVERS yazıyor. yaptırdığım yer, üretici istanbulda ve telefonu: 0216 574 52 63 den Murat bey ile görüşerek alabilirsiniz dedi. fiyatı değişmemiş ve 80 TL. iyi günler.  :tamamdir

Çevrimdışı MZE

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 12 Mayıs 2009, 13:46:53 »
Konunun başlığıyla ilgili olarak 4 ve 5 kasaları karşılaştırıyoruz madem bende fikrimi söyliyim o zaman ilk mesajımıda atmış olayım bari :p
bence iki arabayı karşılaştırmak için GTI ya da R32 lerine bakmak lazım çünkü burda genellikle modifiye ön planda. Dış görünüm olarak golf IV ün özellikle önden görünümünü beğenmiyorum ama Golf V in önden görünümü farları tamponu ızgarası gerçekten çok güzel. Yandan görünüm hakkında pek bişey söyleyemicem pek bi fark yok ama jant görünümünde Golf V in üstünlüğü olduğunu düşünüyorum gerek GTI da gerekse R32 de. Arkadan görünümde Golf IV diyorum. Golf V in arkası daha yüksek ve Golf IV ün stopları daha güzel.
İçine ve motoruna girersek teknoloji zamanla geliştiği için ne kadar yeni içi ve motoru o kadar iyi diye düşünüyorum.. Tabi bu dediklerim GTI ve R32 için geçerli.. ve de bende Golf V olmasının bu konuyla bi alakası varmı yokmu emin diilim:p :)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #52 : 04 Haziran 2009, 21:14:34 »
golf 4 kasa 5e göre daha oturaklı iç malzeme daha kaliteli, bagaj daha büyük. Yola yayılışı bir başka. Asfalt sesi yalıtımı daha iyi galiba. Kapı kolları ne yazık ki soyuluyor o güzel görüntüyü mahvediyor

golf 5 kasa iç mekan daha büyük ferah, hoparlörler daha kuvvetli Tsi motorla güç ve ekonomi beraber sunulmuş.  kapı kolları galiba kaplamalı değil yani soyulma riski yok. Elektronik yönden daha üstün. İç malzeme golf 4 ten sonra hüsran olabilir ama yine de kalitesiz değil.

98 model bir 1.6 bir araç alacak olsam Golf 4 alabileceğim bütün araçlardan açık ara üstündür. 2005 model bir araç alacak olsam golf 5 ile aşık atacak arabalar mevcut arada gidip gelebilirsin. Yani "Efsane, Golf 5 te bitimiştir" diğer kaliteli markaların araçları 5i yakalamışlardır. YALNIZ GOLF 5 İN  HAKKINI YEMEYELİM GOLF 5 TE KALİTELİ BİR ARAÇTIR

ikisi de var arkadaşlarımda konfor olarak aralarında çok üstünlük yok. golf 4 ün iç döşemesi daha kaliteli ama 5 genç araba. Şahsen ben 5i tercih ederim 6sı çıkmış bir araçta zaman içerisinde pazarının daha yüksek olacağını düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2009, 21:22:23 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı ChezophreN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 07 Haziran 2009, 12:44:39 »
golf  V ŞAŞMAYIN ARKADASLAR  , KENDİMDEN BİLİYORUM :)

Çevrimdışı Egelee

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 11 Haziran 2009, 00:16:06 »
Kesinlikle SORSUGUZ SUALSIZ golv 5   Alt takimindan tutun amortisörlerine kadar bütün hatalari giderilmis versiyonudur.

Çevrimdışı smyrna-izmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 14 Haziran 2009, 23:03:36 »
arkadaslar bunun tartismaya bile gerek yok..tabiki GOLF 4,5,den daha iyi,ben bu arabanin anavataninda kaliyorum...burdaki tamirciler olsun ,araba galerileri olsun golf4,ü 5,ten daha iyi oldugunu söyler...zaten 5 fazla tutulmadigi icin aradan fazla gecmeden 6,yi cikardilar..