Gönderen Konu: golf 4 kasamı yoksa golf 5 kasamı ?  (Okunma sayısı 39172 defa)

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
Ynt: golf 4 kasamı yoksa golf 5 kasamı ?
« Yanıtla #28 : 04 Mart 2009, 00:39:29 »
 :)
Golfun her kasasi ayri bir guzeldir.Hepsi de satis rekorlari kirmistir.Taa ki 2008 de astra krali yerinden etmistir.Tartismaya gerek yok hepsinin de ayri bir yeri vardir.Her modelde oldugu gibi tabiki de golfte de bir onceki kasalar gelistirilir daha iyi bir arac yapilmaya calisilir.Tabi bunda bazen %100 performans alinamaz.Ornegin 4 un icindeki plastik aksamlar 5 e gore daha kalitelidir.4 un suspansiyonlari daha yumusaktir daha konforludur.Fakat 5 de iyi yol tutar, ici genistir, 8 hava yastigi koymustur, guvenlik ekipmanlari en alt donanimda bile tamdir.Sonucta her modelin bir yeni modeli ciktiginda sinif atlamiyor, eski cizgilere sadik kalinarak bir degisim soz konusu oluyor.%100 bir degisme yapilsa zaten fiyatlarda da %100 degisme olurdu :) 5 gitti 6 geldi ama fiyatlar hemen hemen ayni.Degisen ne oldu?6 daha sessiz oldu, guzel olan yol tutus daha da guzellesti, tasarim degisti vs. vs...
Burada zevkler ve butce on plana cikar.Butce yeterliyse tabi ki yeni kasa almak iyi olur ama olmaz arkadas illaki 4 olacak 3 olacak derseniz o sizin kisisel fikriniz olur ve bizde tavsiye eder sizleri tebrik ederiz :)

Saygilarimla...

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #29 : 04 Mart 2009, 17:58:13 »
şiir gibi konuşmuşsunuz. yazın ege de mugla ve aydında arkadaşlarımın düğünleri var. geldiğimde işallah sizinlede görüşmek nasip olur. slmlar :D

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 04 Mart 2009, 19:42:02 »
şiir gibi konuşmuşsunuz. yazın ege de mugla ve aydında arkadaşlarımın düğünleri var. geldiğimde işallah sizinlede görüşmek nasip olur. slmlar :D

Benden bahsediyorsanız eğer muhakkak beklerim.Gelirseniz günü birlik kabul etmem yerimiz müsait yatılı kalırız :) Hafta sonuna denk getirirseniz de hemen aşağı Antalya ya gideriz  :)
Tüm forum arkadaşlarımı beklerim Burdura.

Çevrimdışı Mete35MkII

• arabam yok hocam sormayın :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 04 Mart 2009, 19:53:07 »
5 cok hantal duruyor bence 1.6 motorla da cok seri olacagını zannetmem
Mk4 bence daha iyi
,...,,,

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 04 Mart 2009, 22:43:40 »
Benden bahsediyorsanız eğer muhakkak beklerim.Gelirseniz günü birlik kabul etmem yerimiz müsait yatılı kalırız :) Hafta sonuna denk getirirseniz de hemen aşağı Antalya ya gideriz  :)
Tüm forum arkadaşlarımı beklerim Burdura.
      teşekkür ederim. işallah gelmek kısmet olur. bu arada passat bölümünde okudum 32000 TL ye passat alacakmışsınız, birde o fiyata A4 bulmuşsunuz. A4 ün resimlerine baktım da Sline, passata göre içi,dışı her yönden çok farklı bi araba :o.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 05 Mart 2009, 00:39:35 »
      teşekkür ederim. işallah gelmek kısmet olur. bu arada passat bölümünde okudum 32000 TL ye passat alacakmışsınız, birde o fiyata A4 bulmuşsunuz. A4 ün resimlerine baktım da Sline, passata göre içi,dışı her yönden çok farklı bi araba :o.

A4 guzel arac tabi ki ama o fiyatlara alinabilecek A4 ler ne yazikki passat highline kadar donanim vermiyor.Ayrica o linkteli A4 u de arastirdik sahibiyle de konustuk bircok parcasi boyali oldugu icin vazgectim.Birde benzinli model ikinci tercih.Bulabilirsek dizel passat highline bakiyorum ama bu gidisle bulmam epey zor gibi.Bulduklarimin hepsinde bi bit yenigi cikiyor hergun sinirim bozuluyor.Simdilik megane dci ve doblo var.Onlarla idare ediyoruz bi sekilde isleri de aksatmamaya calisiyoruz ama araba hep lazim oluyor fazla zaman kaybetmesek iyi olacak da en iyisi yine hayirlisi demek  :)

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 05 Mart 2009, 19:25:17 »
umarım aradığınız aracı bulursunuz. ben babamın renauult 12 sinde araba kullanmayı öğrendim ( 9 sene kullandık). sonra renault kangoo 1.4 benzinli (2001 model ve babam hala kullanıyor) geçtikki bana 2001 yılında renault 12 den sonra mercedes gibi gelmişti. 2007 yazında ilk arabamı almak nasip oldu( 2000 model mk4 trendline). araca bindikçe diğerleri araç değil diyorum. ön yargılı olmamak için araçlarımın corolla, astra, civic, megan gibi birçok araçlarını kullandım ve denedim. belki performans, belkideyakıt olarak daha iyi olanlar var ancak konfor,yolda gidiş, ...BİLMİYORUM,  BUNDAN SONRA ARACIMI DEĞİŞTİRECEK OLURSAM ANCAK DAHA YENİ BİR VW OLUR. insan rahata bir alıştımı daha vazgeçemiyor. bunu da ancak o rahatı tadanlar bilir.
     lafı uzattım ancak o kadar para verdikten sonra '' buda araba değil ama şu yönü iyi, işimi görüyor'' demiceğiniz bir araç almanızı dilerim... :saygılar

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 11 Mart 2009, 15:02:08 »
Selamlar
Kisa sure once foruma uye oldum GolfIV 2004 Model Otomatik Pacific aracimida yaklasik 1 ay once aldim.

Arac almadan once Honda civic-Opel filan bakiyordum Polo bakiyordum, Golf hic aklimda yoktu cunki 2003 ve ustu bir Golf pahali diye yanasmiyordum. Pazarda Golf u gordum fiyati zorlarsam alabilecegimi hesapladim ve 1 haftayi araci dusunurek gecirdim. Sonra kismet oldu aldim. Arabayi alana kadarda da bu Golf lerdeki 1-2-3-4-5-6 kasalarla hic bir bilgim yoktu. Araci gordum arakadan onden her yerinden inceledim HB tercihim olmamasina ragmen arkadasa bana bu araci al dedim Uygun fiyatli V kasa bulsam onu tercih ederdim yeni kasa diye ama GOLFIV lerin kasasi ile V lerdeki kasayida ciplak gozle gormemistim.

Sans eseri IV kasa aldim benim diye soylemiyorum ama GOLFV ve sonrasinda ki kasalarda onceki o muazzam heybet ve design yok gibi Polo kasasina yaklasir gibi gorunuyor. Onceki msglarda arkadaslardan biri IV lerdeki kapilardaki plastiklerde soyulma filan var demis benim bir yakinimda polo var onunda kapi kolu tarafindaki plastiklerindeki tirnaklama gibi tahribat varmis bana butun VW lerde bu gorunuyor dedi.

Herkese kazasiz belasiz araba kullanmalarini dilerim.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 11 Mart 2009, 17:44:40 »
hocam o plastik soyulmasını değişik töntemlerle giderebilirsiniz. ben kolanyayı pamukla kapı kollarında ki ve konsoldaki ve arka küllüğün olduğu kısımlara uyguladım ve hepsini iyice sıyırdım. alttaki tabaka düz siyah bir plastik ve şimdi çok güzel görünüyor. birde 80 TL verip, 19 parça takım halinde gümüş görünümlü maun kaplama uyguladım. aracın içi gündüz ayrı, gece daha bi ayrı güzel görünüyor şimdi.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 11 Mart 2009, 23:42:38 »
hocam o plastik soyulmasını değişik töntemlerle giderebilirsiniz. ben kolanyayı pamukla kapı kollarında ki ve konsoldaki ve arka küllüğün olduğu kısımlara uyguladım ve hepsini iyice sıyırdım. alttaki tabaka düz siyah bir plastik ve şimdi çok güzel görünüyor. birde 80 TL verip, 19 parça takım halinde gümüş görünümlü maun kaplama uyguladım. aracın içi gündüz ayrı, gece daha bi ayrı güzel görünüyor şimdi.

19 parca ve 80 lira  :sevgi:
Vallahi cok iyiymis yaa.Aldiginiz yer ile ilgili bilgi verebilir misiniz?Bizlerde yararlanalim.
Hayirli geceler.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 12 Mart 2009, 00:05:07 »
19 parca ve 80 lira  :sevgi:
Vallahi cok iyiymis yaa.Aldiginiz yer ile ilgili bilgi verebilir misiniz?Bizlerde yararlanalim.
Hayirli geceler.
    RİZE de bir oto aksesuarcı. ben istedim 4-5 günde getirtti gol4 ün kaplamasını. aracı bıraktım, 1 saat sonra aldım. 5 TL verdim arka plakalığın ampüllerini de beyaz yaptırdım. toplamda 85 TL para verdim adama.
     4 parça havalandırmaların etrafı, konsol komple kaç parça bilmiyorum(bardaklık kısmı felan hepsi), kapılardaki kapı açma kollarının etrafı(4 kapıyada), vites kolu körüğünün altında kalan kısım(küllüğün kapağı hariç) komple, öngöğüsün sağ ve solundaki yuvarlak rezitans görevi gören(ön camların buhusunu çözen havalandırma ızgaraları, farları açıp kapadığımız-yükseklik ayarı yaptığımız kısım komple(orası çok hoşuma gitti. çok orjinal bişi yapmışlar).
     halil bey senin araç zaten higline, yani eline geçmek üzere işallah. onda zaten standardında var maun kaplama.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 12 Mart 2009, 00:07:29 »
        bu arada rize de herşey pahalı ama bunu internette bile araştırdım 120 civarıydı. hakkaten ucuz bulunca hemen yaptırmıştım. dijital fotoğraf makinem yok ama isteyen olursa telefonla resmini çekerim. tabi onuda buraya yüklemeyi becerebilirsem. :-\

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 12 Mart 2009, 01:36:06 »
    RİZE de bir oto aksesuarcı. ben istedim 4-5 günde getirtti gol4 ün kaplamasını. aracı bıraktım, 1 saat sonra aldım. 5 TL verdim arka plakalığın ampüllerini de beyaz yaptırdım. toplamda 85 TL para verdim adama.
     4 parça havalandırmaların etrafı, konsol komple kaç parça bilmiyorum(bardaklık kısmı felan hepsi), kapılardaki kapı açma kollarının etrafı(4 kapıyada), vites kolu körüğünün altında kalan kısım(küllüğün kapağı hariç) komple, öngöğüsün sağ ve solundaki yuvarlak rezitans görevi gören(ön camların buhusunu çözen havalandırma ızgaraları, farları açıp kapadığımız-yükseklik ayarı yaptığımız kısım komple(orası çok hoşuma gitti. çok orjinal bişi yapmışlar).
     halil bey senin araç zaten higline, yani eline geçmek üzere işallah. onda zaten standardında var maun kaplama.

Eyvallah tesekkur ederim bilgiler icin.Kendim icin istemiyorum, burda vw sahibi arkadaslarimiz var.Onlar isterse aklimizda bulunsun diye soruyorum.Belli de olmaz belki ilerde bana da lazim olur.
Hayirli geceler.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 12 Mart 2009, 15:42:15 »
ne demek. bu siteye üye olduğumdan beri dikkatli lekilde yazılanlardan faydalanmaya çalışıyorum. gerçekten sizde bildiklerinizi seviyeli bir şekilde paylaşmaya çalışıyorsunuz. ben son kısmı size özel olarak yazmıştım. yoksa diğer arkadaşlarımıza tabiki her yönden doğru bildiklerimizi paylaşmaya çalışıyoruz. saygılarımla