Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: golf 4 kasamı yoksa golf 5 kasamı ?  (Okunma sayısı 38989 defa)

Çevrimdışı serhat_74

• vw bora
golf 4 kasamı yoksa golf 5 kasamı ?
« : 19 Aralık 2008, 11:21:45 »
arkadaşlar öncelikle fordaki herkese hayırlı günler diliyorum ve bi konuyu sizinle paylaşmak istiyorum

golf 4 kasa ve golf 5 kasa arasındaki farkları merak ediyorum 5 kasanın tutlmadıgını ve 0 alan kullnıcılar bile

sorun cıkardıgını vurguluyorlar... golf 4 kasa efsane olarak adlandırılıyor zaten 

kullanıcıları bu konuda bilgileri olanlar bilgilerini, yorumlarınızı ve görüşlerinizi  paylaşırlarsanız cok sevinirim...

Ynt: golf 4 kasamı yoksa golf 5 kasamı ?
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2008, 10:59:04 »
Merhaba.Size de hayırlı günler inşallah.

En başta şekil olarak golfV çoğu vw severi hayal kırıklığına uğrattı.Aynen GolfVI da olduğu gibi.İç mekandaki plastik kalitesi bozuldu.Sadece golfte değil çoğu yeni çıkan vw modellerinde durum bu şekilde.Konsolda ve kapı içlerinde kullanılan plastik malzeme çizilmeye çok elverişli, sert yapısıyla da rahatsız edici, zamanla da deforme olup hem ses yapıyor hem de rengi solabiliyor.

Yine GolfV de olduğu gibi yeni kasa çıkan ve lerin çoğu sert süspansiyona geçti.Artık yolda yaylana yaylana gitmiyor en ufak bozuk satıhta sarsıntı yaptığı gibi vuruntu sesi de çıkarabiliyor.Bu her ne kadar yol tutuşta çok etkin olsa da konforu olumsuz etkiliyor.

1.6 fsi motorlar da diğer bir konu.Tüketim değerleri eski nesil 1.6 mpi motorlardan bile fazla.Isınıncaya kadar gürültülü çalışması.Bazı fsi motorların arıza yapması vs...

Vw severler golfIV ü daha çok seviyor.Çünkü onun çizgisi, kullanılan malzeme kalitesi vw standartlarında, bilindik alışıldık bir araç.GolfV de bunu bulmak biraz zor.Fakat teknoloji ve yenilik bakımından GolfV çok daha üstün bir araç ama olaya duygusal yaklaşırsak çoğu kişi golf IV ü daha çok sever.

Hoşça kal.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2008, 12:08:33 »
Golf mkV bana kalırsa serinin yüz karası...
Mk IV ise Serinin en güzeli bencede..Ama VI yıda çok beğenmeye başladım..Fuarda iincelemiştim tasarm olark çok beğeniyorum ayrıca iç dizaynınıda bi okadar sevdim..1.4 tsi 122 hplik motorda gerçekten çok ideal
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #3 : 20 Aralık 2008, 12:28:47 »
bence golf alsam mk2 ve mk4 alırım. MK4 :tamamdir
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2008, 23:15:22 »
bir tane V bir tane de IV kasa Golf umüz var. ama tercih dersen ben MK IV derim. GOLF V çok sert kalıyor. estetik açıdan piyasa arabalarından bir farkı yok bence. 

« Yanıtla #5 : 29 Aralık 2008, 23:14:00 »
golf 4 ün dış tasarımı bence çok daha iyi golf 5 inde iç tasarımını begenıyorum

« Yanıtla #6 : 05 Ocak 2009, 13:37:28 »
kesınlıkle 4

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #7 : 05 Ocak 2009, 15:50:57 »
mk3 ve mk4
Mk3 gti

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
« Yanıtla #8 : 07 Ocak 2009, 10:33:24 »
4-4-4-4-4-4-4-4-4  :tamamdir derim..kesinlikle!!!!!
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2009, 19:00:09 »
Tabiki Mk 4 ........ :tamamdir :tamamdir

« Yanıtla #10 : 21 Şubat 2009, 21:57:35 »
valla arkadaşım golf 4 için volkswagen servislerinin bir çoğu bile en iyi golf der dikkat ederseniz golf 6 nın ön yüzü 4 ü andırıyor işçilik kalitesi açısından 5 den cok daha iyi zaten 5 kasalarda fsi tsi zart zurt bir sürü motor denediler oynadılar arabayla bir kere 5 kasanın önü ile arkası arasında bir uyum yok arka taraf obezite bir adamı hatırlatırken ön tarafta sünepe biri gibi dar çizgiler taşıyor.
 golf 4 dört dörtlük......................

ne demişler?ARABA ALMA GOLF AL......ama golf 4

« Yanıtla #11 : 22 Şubat 2009, 02:04:02 »
valla bu bakış açısı. malzeme kalitesi olarak ne 4 ne 5 Golf 3'ün eline su dökemez! Sorun derseniz sitede teknik sorun yaşayan kaç tane Mk3 kullanıcısına rastladınız??? Donanım olarak 96-97 model mk 3'lerin hiç bir eksiği yok hatta gti kullanıcıları bilir arka camlara kadar tek dokunuş ve sensörlüdür. Ama görüntü ve konfor derseniz işte mk3 orada 12 sene önce üretimi biten bir araba olarak özelliğini kaybediyor. Mk4'ler çok güzel ama şunuda kabul etmek lazım ki artık onlarında yüzü eskiyor,üzerine iki farklı kasa çıktı. Alabiliyorsanız mk6 alın ama o kadar gücüm yok diyorsanız mantıklı olan mk5 olacaktır. Satarkende bir kasa üst bi aracı satmak daha kolay olacaktır

« Yanıtla #12 : 22 Şubat 2009, 12:08:39 »
vw nin golf serisinde en güzel aracı golf 3 die biliyorum ben

« Yanıtla #13 : 22 Şubat 2009, 16:39:52 »
vw golf 444444