Gönderen Konu: Golf 2.0 Tdi Motordan Ses geliyor (Videolu) bakarmisiniz? Yeni Video eklendi  (Okunma sayısı 8279 defa)

Çevrimdışı R.Sambora

• Profili Görüntüle
Arac: 2006 Model Golf tdi 140 hp Dsg
 Arkadaslar aracimin motorundan tuhaf bir ses geliyor.Motor tarafindan,belkide baska bir yerdendir fakat sesin normal olmadigi kesin. Araci alali 1 1.5 ay oluyor. Alirkende Az hissetmistim. Tamirciye goturmustum halbuki fakat calisir halde hic motor sesini dinlemedi bende orda hic aklima gelmedi bi motoru falan da dinle demek. Ilk arabam oldugundan dusunemedim. Arac servisten cok olmamis zaten cikali, ayriyeten kendi tanidigim tamircide pc ye baglayip bakti ve araci kaldirip altina sagina soluna bakti ve saglam cok temiz demisti.

Videoyu youtube a yukledim. Az once kaydettim. Sesi Az acip dikkatlice dinlerseniz kesin duyarsiniz zaten o dedigim sesi. Video boyunca duyuluyor. Arac hareket halindeyken bir ses hissetmiyorum, Belkide motorun sesindendir.
http://www.dailymotion.com/video/x1k81ta_golf-2-0-tdi-motordan-ses-geliyor_auto

https://www.youtube.com/watch?v=8Zzw0t6Spko&feature=youtu.be

Tamirciye gitmeden size bir danisiyim dedim . Burada ( norvec) tamirciler cok pahali ve deneyimsizler. Turkiyedeki gibi degil malesef.

Ek olarak aracin surusunde ve cekisinde herhangi bir problem hissetmiyorum.
 Devir gostergesinde de bir titreme vesaire yok.

« Son Düzenleme: 28 Mart 2014, 13:29:46 Gönderen: R.Sambora »

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 2.0 Tdi Motordan Ses geliyor (Videolu) bakarmisiniz?
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2014, 10:02:07 »
orası norveç, burası Türkiye, burda youtube 'u kapattılar kardeşim, izleyemiyoruz. ;D
sen norveçteki ustalara yat kalk dua et. burdaki USTA, bize en büyük kazığı atıyor.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı R.Sambora

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2014, 10:45:56 »
baska hangi siteye yukleyebilirimki? izlesene com a yukledim fakat 1 gundur videonuz hazirlaniyor yaziyor. Hocam burada usta bulunmuyor. Buldugunda firmayla ayni parayi istiyo sadece vergi fiyatini dusuyor. Servisler inanilmaz pahali. tamir cok pahali bu memlekette. Bu nedenle turkiyede binilen 15 20 bin tl lik cok araba gordum masrafi kendiyle esdeger oldugu icin cope atilan.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Mart 2014, 10:50:22 »
http://www.dailymotion.com/ an itibariyle açık.
bu saatten sonra ne olur bilinmez.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı R.Sambora

• Profili Görüntüle

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
Mustafa abi sanki bizim arabalar gibi çalışıyor :)
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
o tir tir tir sesin arkasindaki pist pist diye gelen sesi diyorsan bizde de var o ses. yag pompasinin sesi demisti servis. belki de kafadan salladi bilemem normal yani.

norvec guzel ulke hocam tadini cikar, biz bir iki seneye kadar kuzey kore olacagiz.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Mustafa abi sanki bizim arabalar gibi çalışıyor :)
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2014, 11:54:45 Gönderen: mustklc »
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
2.0 tdi lar common rail sistemdir, pump duse sistem değildir

eski 1.4 tdilar 1.9 tdiların tek silindir eksik olanıdır.

çakma onno usta lafı da ortaya atılmış, herkese gider tarzında bence hiç hoş olmamış

Çevrimdışı R.Sambora

• Profili Görüntüle
o tir tir tir sesin arkasindaki pist pist diye gelen sesi diyorsan bizde de var o ses. yag pompasinin sesi demisti servis. belki de kafadan salladi bilemem normal yani.

norvec guzel ulke hocam tadini cikar, biz bir iki seneye kadar kuzey kore olacagiz.

hocam tir tir tir dediginiz ses normal motor sesi ona bisey demiyorum. Motorun calisma sesi fakat sonrasindaki ses pist gibi degil cijt cijt diye boyle tuhaf bir ses geliyor. Yag pompasinin sesi ise eger bunda bir sorun var demek degilmidir bu hocam? Cuma tamirciyle bulustum. yerinde detayli bakamadi fakat sansima adamin yaninda ses seda cikmadi. Bilgisayara bagladi fakat sonuc gine ayni. hic bir ariza yok. Sonra bu videoyu izlettim sesi farketti fakat ne oldugunu anlayamadim 3 4 gun sonra yeni yerimin anahtarini alicam getir orda detayli bakalim dedi.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
yeni dizellerler CR sistem yani sessiz  ve bu ses 2002 TDİ lar için bile anormal zaman kaybetmeden anlayan birine gösterin bence.

Mustafa naber Kaman nasıl? Ankara çok güzel, Gökhan Bey'e selamlar aradım açmadı geri de dönmedi.
« Son Düzenleme: 30 Mart 2014, 12:27:41 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı R.Sambora

• Profili Görüntüle
yeni dizellerler CR sistem yani sessiz  ve bu ses 2002 TDİ lar için bile anormal zaman kaybetmeden anlayan birine gösterin bence.

Mustafa naber Kaman nasıl? Ankara çok güzel, Gökhan Bey'e selamlar aradım açmadı geri de dönmedi.
hocam Az once baliga gitmistim ordan donerken otobanda onum bombostu bir basiyim dedim. 180 e cikti hemen sonra cis cis cis diye bi ses duya gibi oldum soldan zaten ayagimida gazdan cekicektim cektim yavasladi tekrar gaza basiyorum arac 80 100 civari gidiyor fakat cekis diye bisey kalmadi arabada. basiyorum araba gitmiyor . devir 2000 de misal 2200 civarina geliyor ustune cikmiyor tepki yok. arkadasin eve kadar geldim. motoru stop ettim. Arkadas gidince calistirip eve dogru giderken gene bastim gaza Az sert bu sefer eskisi gibi hayvan gibi cekti hizlandi. gerci 100 civarina yaklasmadim fakat devir yukseldi vites kuculttu ve cok saglam cekti.
 Bu neyden olabilir?

bu videodaki moturun kendi sesinemi anormal dediniz yoksa diger ekstradan gelen gij gij gij bi ses var onami anormal dediniz hocam. Bu motorun sesine dediyseniz normal degilmi bu?

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
tıs tıs diye gelen ses büyük ihtimal turbo aksamı ile alakalı. Gittiğiniz serviste turbonun basıncını ölçtürün ve de vakum kaçağı var mı diye baktırın. Bu 2 işlemi yapamayacak bir servis ise başka bir servise gidin. Turbo surge sesine benziyor. Pallerde balans olabilir. Anlattığınız olay da turbo kesmesi gibi duruyor. Pek yağ pompası işi gibi değil.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle

kardes senin sorunun da  cekis dusuyorsa turbo hortumu falan kaçırıyor olabilir. bakilmasi lazım.  
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2014, 11:55:12 Gönderen: mustklc »
Araba binmek içindir..