Gönderen Konu: gol5-jetta orta konsol çıtırtı izolasyonu RESİMLİ  (Okunma sayısı 24219 defa)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: gol5-jetta orta konsol çıtırtı izolasyonu RESİMLİ
« Yanıtla #14 : 21 Nisan 2012, 23:19:02 »
Rica ederim, amacımız bilgi paylaşımı zaten. Bütün jettalar da olmaz, kullanıldığı yol, üretildiği ülke... önemli. orta konsol çıtırtısı jetta da  daha az zaten. Ama bahsettiğim cızırtı cıtırtı herkesin kafaya takmayacağı ufak seslerdi.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2012, 23:21:02 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı ercan_ege

• HAYALİM GOLF
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 02 Mayıs 2012, 11:54:32 »
Değerli arkadaşlar bende bu orta havalandırmadan gelen ses için kauçuk yapışkanlı bant (kapılara çekilen sünger izolasyonunun yenisiymiş) ve bez bantla geçen hafta sesi gidermeye çalıştım ama yapmaz olaydım ses dahada fazlalaştı. eskiden ufak tefek ses gelirken şimdi çekilmez oldu. Acaba en son çare etli çift taraflı bantla komple yapıştırsammı? Deneyen varmıdır yardımcı olursanız sevinirim.
ErcanEGE
VOLKSWAGEN BİR AYRICALIKTIR.

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 03 Mayıs 2012, 21:46:13 »
Alıntı
Değerli arkadaşlar bende bu orta havalandırmadan gelen ses için kauçuk yapışkanlı bant (kapılara çekilen sünger izolasyonunun yenisiymiş) ve bez bantla geçen hafta sesi gidermeye çalıştım ama yapmaz olaydım ses dahada fazlalaştı. eskiden ufak tefek ses gelirken şimdi çekilmez oldu. Acaba en son çare etli çift taraflı bantla komple yapıştırsammı? Deneyen varmıdır yardımcı olursanız sevinirim.

ben o orta konsoldan gelen ses yüzünden arabayı yakacak hale geldim belki 20 defa söktüm lanet olası ses hiç gitmiyordu birgün komple üst kapat değil altı ile beraber söktüm çift taraflı bantla bütün yüzeylerini kapladım evet şaka değil açıkta hiçbir yer bırakmadım sonra en üst kapağıda siyah silikonla köşelerinden yapıştırıp kapattım ve artık o ses yok :)

birde ordan ses geldiği zaman elini öndeki üfleme yerlerine bastır bak bakalım kesilecekmi bazen onlarda ses yapıyor ama kapağa taktığımızdan sanki ondan gelmiş sanıyoruz
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2012, 21:47:45 Gönderen: enesandic »
Büyük imza...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Mayıs 2012, 10:57:39 »
Sünger bence kalın ben yaparken önceden yapanlar tavsiye etmedi. bir kısmı bez bant bir kısmıda siyah 1mm kalınlığındaki çift taraflı bantlardan önerdi.

Eliniz işe yatkındeğilse yatkın olan birine malzemeyi verin 30tlde üzerine verin yapsın. Kırılabilecek parçalar çok pahalı
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2012, 10:59:36 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı ordic

• Profili Görüntüle
Ynt: gol5 çıtırtı izolasyonu
« Yanıtla #18 : 05 Ocak 2013, 15:13:16 »
MArkadaslar bugun ben bu ise giristim. harcd 300 e varana kadar soktum(cunku vida dusurdum iceri) bir kac tirnak kirdim. Asil ses yapan yerin izgaranin altindaki parcanin on izgaralarla baglanti yerinden yaptigini anladim. yapmicak sekilde bir birine bantladim ama henus test surusune cikmadim. Ama ustten bastirdigimda onceden gelen gicir gicir tikir tikir sesler gelmiyor. birde tas dosenmis belediye yolunda deniyeyim. bahceli evlerin berbat tas doseli yollarinda ses gelmezse sinifi gecti demektir. ama kirilan tirnaklari yapiskan bantla tolere ettigimi dusunsemde kirilmalarina uzuldum. fazla bulasmamanizi tavsiye ederim

Çevrimdışı golfsı

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 02 Mart 2014, 06:46:17 »
arkadaşlar şu ortada konsoldaki 2 ızgara,klima kumandaları ve teypi çerçeveliyen gri mat parçadan takmayı düşünüyorum yapılabilirmi yoksa bi ustayamı yaptırsak?

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 02 Mart 2014, 20:15:09 »
Tam anlamadım ama Oto aksesuarcılar var mesela ankarada cancanoto onlarda o tarz şeyler kaplama olarak bulunuyor.

Çevrimdışı cave_man_001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 12 Mart 2014, 22:04:24 »
sız konuyu acmıssınız bnded e tıkırtı basladı;)  elınıze saglık

Sent from my iPad using Tapatalk

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 13 Mart 2014, 11:14:15 »
Bez bant kurudu yalnız yazıların yarısı girmiş. Sonra çift taraflı banla tekrar yaptım. Dikkatli olmak lazım 2.de 1tırnakta kırdım bir daha sökmem.

Çevrimdışı myd.muss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 17 Mart 2014, 10:44:11 »
Ekleyenden  ALLAH RAZ OLSUN  hafta sonu bu paylaşıma bakarak  soktum ve slikon sprey sıktım hertarafına ve kuru bir bezle sildim ses bayaa azaldı inşallah zamanla tam gider.. :)