Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: FSI Midline Otomatik  (Okunma sayısı 21773 defa)

Çevrimdışı teo

FSI Midline Otomatik
« : 13 Ağustos 2007, 12:11:59 »

1.6 FSI Midline otomatik alacagim. 2005 Model 35,000 km'de 30 milyar. Onerir misiniz? Onermezseniz neden?

Bunun yerine sifir km.de 2007 model Polo Tour 1.4 otomatik de alinabiliyor mesela...

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
Ynt: FSI Midline Otomatik
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2007, 16:51:07 »
Ben olsam tercihim kesinlikle Golf olurdu...

« Yanıtla #2 : 13 Ağustos 2007, 16:55:33 »
Polo golfun yerini tutmaz.tabi kullanim amacina gore de degisir.zevk isi.ama arada bir segment farki var bu da unutulmamali.kisisel isteklerinizi polo karsiliyorsa sifir km aracin tadi apayri olur tabi.kokusu yeter :)
bana kalirsa golf daha mantikli bir secim olur.

Çevrimdışı teo

« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2007, 18:38:58 »

Neden 2. el golf olurdu tercihiniz?

Ben olsam tercihim kesinlikle Golf olurdu...

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2007, 22:53:17 »
Eğer arabada hata yoksa(kaza boya vs.) 30.000 km cok bir km değil. Ayrıca 0 km araba çok değer kaybeder 2.elde , golf ise zaten kaybetmiş kaybedecegini yani satarken cok zararlı olmazsın. Golf ile polo zaten farklı sınıflarda araçlar. Golf.ün verdiği güven duygusunu polo ile yaşayamazsın. Bence golf daha konforlu ve geniş bir araç.

« Yanıtla #5 : 13 Ağustos 2007, 23:53:41 »
segment farki var zaten aralarinda.
Golf poloya gore daha konforludur daha iyi yol tutar daha genistir daha performanslidir.
tek kotu yani yakit tuketimi.o da normaldir.aralarinda 200 kg kadar farklilik var.

dedigim gibi kisisel ihtiyaclarini belirle ve polonun ozelliklerine bak.bir test surusu yap.eger senin ihtiyaclarini karsilayabiliyorsa ve araca icin isindiysa sifir km almak daha mantikli.en azindan arac onceden nasil kullanildi acaba diye korkun olmaz.sifirdan baslarsin.

fakat @Dr_EmrE nin soyledigi gibi ikinci elde deger kaybi yasarsin ve zarara edersin.golfu zaten ikinci el alacagin icin cok farketmez.
araci uzun sure kullanirim dersen polo da ihtiyaclarimi karsiliyor dersen ne ala.
ama benim canim ister aracimi degistiririm uzun sure bir araci kullanamam dersen polo da cok zarar edersin.secim sana kalmis.
zaten her iki aracinda test surusunu yapinca birsey demeye gerek kalmaz aradaki farki rahatlikla anlayabilirsin.

Çevrimdışı fay78

• Tuna AKYÖN
« Yanıtla #6 : 14 Ağustos 2007, 00:43:29 »
sıfır olsun polo olsun derim..
''AKTİF KALMAN DİLEĞİYLE  ™  sözünün gerçek sahibi....Harbi FENERBAHÇE'Lİ....

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_680654231.jpghttp://img393.imageshack.us/img393/2523/index3pq0.jpghttp://img408.image

Çevrimdışı teo

« Yanıtla #7 : 14 Ağustos 2007, 12:15:51 »

Yorumlariniz icin tesekkurler. Bu iki model konusunda oldukca bilgi sahibiyim. Ancak kullanici olarak degil:) Size danismamim sebebi de o. Normalde zaten gonlum Golf'te. Ama ikisi ayni fiyat olunca acaba Polo mu alsam dedim. Uzun vade dusunuyorum; kisa sure sonra satmayi degil. Ilk kez VW kullanacagim icin acaba servis masrafi cok mu olur diye endisem var. Polo'yla en azindan 2 yili kurtaririm diyorum. O yuzden tereddut ettim. Bu arada, sadece ihtiyac olarak bakarsam degil VW Polo, Renault Clio bile ihtiyacimi karsiliyor:)

segment farki var zaten aralarinda.
Golf poloya gore daha konforludur daha iyi yol tutar daha genistir daha performanslidir.
tek kotu yani yakit tuketimi.o da normaldir.aralarinda 200 kg kadar farklilik var.

dedigim gibi kisisel ihtiyaclarini belirle ve polonun ozelliklerine bak.bir test surusu yap.eger senin ihtiyaclarini karsilayabiliyorsa ve araca icin isindiysa sifir km almak daha mantikli.en azindan arac onceden nasil kullanildi acaba diye korkun olmaz.sifirdan baslarsin.

fakat @Dr_EmrE nin soyledigi gibi ikinci elde deger kaybi yasarsin ve zarara edersin.golfu zaten ikinci el alacagin icin cok farketmez.
araci uzun sure kullanirim dersen polo da ihtiyaclarimi karsiliyor dersen ne ala.
ama benim canim ister aracimi degistiririm uzun sure bir araci kullanamam dersen polo da cok zarar edersin.secim sana kalmis.
zaten her iki aracinda test surusunu yapinca birsey demeye gerek kalmaz aradaki farki rahatlikla anlayabilirsin.

Çevrimdışı venom83

• tutku budur işte.sadece golf
« Yanıtla #8 : 14 Ağustos 2007, 22:05:45 »
ben golf kullanıcısı olarak otomatik alacağıma comfortunu alırım düz olur.yarşırken daha keyif verio ondan. :tamamdir
sür ve gör....

« Yanıtla #9 : 15 Ağustos 2007, 11:57:16 »
tabiki golf derim ama otomatik çok yakıyor haberin olsun.bende 1.6 fsı 2006 model var çok süper güvenli bir araç tavsiye edrim

Çevrimdışı teo

« Yanıtla #10 : 15 Ağustos 2007, 12:43:23 »

Ben de bu tur bir yorum bekliyordum. Ben de otomatik alacagim icin FSI motor dusundum zaten. Araci istanbul sehiricinde kullanacagim genelde. agirlikli olarak da TEM/E5 cevreyolu. Otomatik viteslerde, Dogus'un sagladigi degerler FSI olmayan motor icin 11.5 lt/100 km, FSI motor icin 9.7 lt/100km. Bu degerler konusunda ne dersin? Gercek degerler bunun uzerinde midir acaba?

tabiki golf derim ama otomatik çok yakıyor haberin olsun.bende 1.6 fsı 2006 model var çok süper güvenli bir araç tavsiye edrim

« Yanıtla #11 : 15 Ağustos 2007, 13:29:10 »
ben 2005 golf fsı otomatık kullanıcısıyım   sehır içinde 9,2lt yakıt tuketıyor ayrıca cok da rahat oluyor tawsıye ederım  golf v 1,6 duz vitesine 2 araba fark atıyor 400mt de bence sorunsuz bi arac tavsiye ederimm

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #12 : 15 Ağustos 2007, 17:30:57 »
Bu otomatikler DSG mi?

« Yanıtla #13 : 15 Ağustos 2007, 17:45:10 »
benim arkadşımda vardı motor dan aşırı derecede ses geliyor yani çok bağırıyordu.km 350 400 yakıyor du.hakketen ben bile rahatsız oluyordum sattı kurtuldu.istersen geniş bir test sürüşü yapıp öyle karar ver.zevkler tartışılmaz.