Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Far Temizleme  (Okunma sayısı 18920 defa)

Çevrimdışı pentagram___06

Far Temizleme
« : 09 Mart 2015, 22:50:24 »
Merhaba arkadaşlar Farda bir arıza olmuştu bi kaç ay önce söktüm ampül duyunda ve birleşim soketinden olduğu için arka kapak falan açmıştım önden silikonları kesip açmadım fakat sorun düzeldi ama sağ far a göre o bulanıklık ortada yıkayınca geçmiyor  diş macunu olayını okudum bi kaç yerde ne kadar işe yarar bilmiyorum ama iç temizlik şart kendim sökmesini halledebiliyorum o silikonu açınca tekrar takması çok mu sıkıntı yani o silikonun bir markası yok mu far ın etrafına sıktıklarının yoksa sadece fabrikaya özel bir madde mi bu yine hava alacak mıdır bir şekilde ?

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
Ynt: Far Temizleme
« Yanıtla #1 : 10 Mart 2015, 08:30:18 »
Farı kapattıktan sonra normal silikon da kullanabilirsiniz, sonuçta amaç, su girişini önlemek...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #2 : 10 Mart 2015, 11:45:08 »
sista şeffaf ya da sista rtv yüksek mukavemetli ısıya dayanıklı silikon kullanabilirsiniz ben şahsen denedim sislerin etrafına sürdüm gram açılma su alma yapmadı.
Red Machine!!!

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 10 Mart 2015, 20:38:35 »
Diş macunu sonra daha beter oluyormuş zaten sanayilerde oluyor yerini bulursanız söktak-temizle 40TL
« Son Düzenleme: 10 Mart 2015, 20:39:03 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #4 : 10 Mart 2015, 20:51:29 »
Farın durumu kötüyse 1000 - 1500 - 2000 sulu zımpara yapılır üstüne polisaj yapılarak yüzey düzeltilir. Hafif solma varsa sadece polisaj yapılarak düzeltilebilir. Diş macunu farda kullanıma uygun bir malzeme değil. Elle kullanım için Megiuar's Plastix vey JSV Far ve Stop Cilası denenebilir ama elle sonuç almak çok zor.
Akıl yaşta değil baştadır.

« Yanıtla #5 : 11 Mart 2015, 11:45:15 »
Farın durumu kötüyse 1000
 - 1500 - 2000 sulu zımpara yapılır üstüne polisaj yapılarak yüzey düzeltilir. Hafif solma varsa sadece polisaj yapılarak düzeltilebilir. Diş macunu farda kullanıma uygun bir malzeme değil. Elle kullanım için Megiuar's Plastix vey JSV Far ve Stop Cilası denenebilir ama elle sonuç almak çok zor.

Yani şu cila çektikleri zımpara makinesi falan şart diyorsunuz eve gecince fotograflari atayim birde öyle bakalim elle sonuc alinabilir mi diye üşenmem ben malzemeyi alip kendimde halledebilirim ama o kadar ciddi oldugunu dusunmuyorum birde bu dediğiniz islem silikonlar sokulmeden mi yapiliyor

« Yanıtla #6 : 11 Mart 2015, 11:47:25 »
sista şeffaf ya da sista rtv yüksek mukavemetli ısıya dayanıklı silikon kullanabilirsiniz ben şahsen denedim sislerin etrafına sürdüm gram açılma su alma yapmadı.
O dediginiz silikonu nerden almistiniz hocam internet satisi var mi birde olay galiba ısıya dayanmama soz konusu o yuzden sıradan bir silikon olmuyor zamanla hava aliyormus yine

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #7 : 12 Mart 2015, 11:15:45 »
Yani şu cila çektikleri zımpara makinesi falan şart diyorsunuz eve gecince fotograflari atayim birde öyle bakalim elle sonuc alinabilir mi diye üşenmem ben malzemeyi alip kendimde halledebilirim ama o kadar ciddi oldugunu dusunmuyorum birde bu dediğiniz islem silikonlar sokulmeden mi yapiliyor

Cila el ile uygulanır, makine ile de uygulanabilir ama gereksiz olur. Zımpara makinesine gerek yok anlattığım için, zımpara elle yapılacak. Zımparalanmış yüzey polisaj makinesi ile pasta kullanılarak düzeltilecek.
Elle uygulamada yeterince aşındırma yapamayacağınız için sonuç alınamayabilir.
Far silikonu farım içi açılacağı zaman sökülür.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2015, 11:16:29 Gönderen: edincol »

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #8 : 14 Mart 2015, 14:43:49 »
Farın durumu kötüyse 1000 - 1500 - 2000 sulu zımpara yapılır üstüne polisaj yapılarak yüzey düzeltilir. Hafif solma varsa sadece polisaj yapılarak düzeltilebilir. Diş macunu farda kullanıma uygun bir malzeme değil. Elle kullanım için Megiuar's Plastix vey JSV Far ve Stop Cilası denenebilir ama elle sonuç almak çok zor.

Emre Hocam sen bu detailing konularından anlıyorsun sanırım?
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #9 : 14 Mart 2015, 14:47:40 »
Emre Hocam sen bu detailing konularından anlıyorsun sanırım?

Elimden geldiğince, vakit buldukça uğraşmaya çalışıyorum.

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #10 : 14 Mart 2015, 19:31:52 »
Elimden geldiğince, vakit buldukça uğraşmaya çalışıyorum.

Nerede yaşıyorsun acaba? Bi müsait zamanda görüşebilsek bi bilgi alsam senden güzel olurdu.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #11 : 14 Mart 2015, 23:26:17 »
Nerede yaşıyorsun acaba? Bi müsait zamanda görüşebilsek bi bilgi alsam senden güzel olurdu.

Kocaeli de yaşıyorum. Özel mesaj göndererek sorabilirsin istersen veya bir konu aç kafandakileri sor hem herkes yararlanır konuştuklarımızdan.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #12 : 15 Mart 2015, 23:22:34 »
Kocaeli de yaşıyorum. Özel mesaj göndererek sorabilirsin istersen veya bir konu aç kafandakileri sor hem herkes yararlanır konuştuklarımızdan.
:tamamdir her foruma lazım hemde resimli.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #13 : 16 Mart 2015, 01:53:44 »
:tamamdir her foruma lazım hemde resimli.

Makine gelince zımpara ile far temizliği yapıp konusunu açacağım.