Gönderen Konu: Far Ayarı Hangi Konumdayken Olmalı Yardım  (Okunma sayısı 7792 defa)

Çevrimdışı zetec_zetec

• Profili Görüntüle
Far Ayarı Hangi Konumdayken Olmalı Yardım
« : 02 Nisan 2014, 20:25:15 »
merhabalar.yenı aldıgım 2008 1.4 tsi 140 hp lik golf 5 comfortline arabamın bazı ozellıklerı bana yabancı gelıyor.Polo 6R da farlarım düğmede 0 konumundayken 1-2-3-4 kademe yaptıgımda farları aşağıya indiriyordu.Bu arabamda ıse golf 5 te konum 0 da ıken yolu tam aydınlatmıyor ve kademesını 1-2-3-4 yaptıgımda farları yukarı kaldırıyor yanı sattıgım bır oncekı polo 6r'a gore tam tersı calışıyor.olması gereken konumu 1-2-3-4 yaptıkca aşagı ındırmesı geremıyor mu? cunku arka tarafa yuk bındıgınde arka oturup on yukarı bakar ve konumu 0 da ise far anahtarının 1-2-3-4 yaptıkca asağıya ındırmesı gerekır.Su anda tam tersı calısıyor fikirleriniz onerileriniz bu golf 5 2008 kullananlar bana yardımcı olabılırmı far ayarına sokucam ne yapmam lazım.teşekkürler...
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2014, 20:26:49 Gönderen: zetec_zetec »

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
Ynt: Far Ayarı Hangi Konumdayken Olmalı Yardım
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2014, 14:51:59 »
(0) pozisyonunda iken ayarlanır...
Aracınızın kullanma kılavuzuna baktınız mı? acaba onda tam tersi olabilir mi?
Bir de far içindeki seviye motoruna giren 3 kablolu soket ters takılı olabilir.Düşük olasılık ama olabilir.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2014, 15:59:04 »
engin sende çalışıyor mu o? bende çalıştığına denk gelmedim.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı zetec_zetec

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2014, 14:11:25 »
arkadaşlar aracı orjınal vw bayı servisine soktum ve yapılan 1 saatlık bilgisayar bağlantısıyla test sonucunda far ayar anahtarının arızalı olduğu goruldu ve parça fiyatı 80 tl pazartesi gunu parça takılıp far ayarı yapılacak sorun çözüldü teşekkürler.

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2014, 09:08:40 »
engin sende çalışıyor mu o? bende çalıştığına denk gelmedim.
Tabii ki çalışıyor, aşırı yağmurlu, sisli havalarda 3 e alıyorum direkt önü aydınlatıyor, çok konforlu...Çalışmıyorsa sigortayı kontrol et, sonrasında da motor bağlantılarını...yine çalışmazsa motorlarda arıza olabilir...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)