Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: EPC UYARI LAMBASI VE SÜREKLİ YANAN FREN LAMBALARI  (Okunma sayısı 16443 defa)

Çevrimdışı kayhankaradag41

• Golf V ...
EPC UYARI LAMBASI VE SÜREKLİ YANAN FREN LAMBALARI
« : 28 Ağustos 2009, 21:20:33 »
 :o slm arkdaşlar EPC arıza uyarısıyla karşılaşan veya fikri olanlar yarımdımcı olabilirlermi??? aracımdaki sorun EPC arıza lambası yanıyor ve aynı zamanda stop(fren) lambalarım kontağı kapattığım halde sürekli frene basılmış gibi yanıyor... sizce sorun ne olabilir...
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2009, 21:22:33 Gönderen: kayhankaradag41 »

Ynt: EPC UYARI LAMBASI VE SÜREKLİ YANAN FREN LAMBALARI
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2009, 23:48:32 »
Stop lambaları hakkında yorum yapamayacağım ancak EPC problemi bende de oluyor arada. Haftada 1 kere oluyordur sanırım. EPC lambası yanıyor ve gaza bassamda araç boşta gibi tepki vermiyor. Eskiden sağa çekerdim istop edip bir süre bekledikten sonra çalıştırırdım, artık ilerlerken kontağı kapatıp çalıştırıyorum. İşe yarıyor o da. (EPC lambası ise ancak 10-20 sn istop ettikten sonra aracı çalıştırınca sönüyor.) Sanırım FSI 'ların çoğunda olan bir sıkıntıymış.

« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2009, 00:05:13 »
Kayhan kardeş aracının fren pedal muşiri arızalı.Fiyatı 20 tl civarı .Müşiri değiştir arızaları sil sorun kalmaz.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı venom83

• tutku budur işte.sadece golf
« Yanıtla #3 : 31 Ağustos 2009, 22:03:39 »
epc lambası bir keresinde benzin aldıktan sonra yandı.yakıt sistemi temizliği yaptırdım sonra problem olmadı.
sür ve gör....

« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2009, 10:09:48 »
epc lambası kesinlikle yakıt kalitesizliğinden yanıyor aynı sorun bendede oldu birkaç kez benzin istasyonumu değiştirdim artık hem lamba yanmıyor hemde daha iyi performans alıyorum.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2009, 13:42:19 »
epc bir çok nedenden yanabilir :)   kesinlik yok
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2009, 10:42:40 »
epc lambası biçok farklı nedenden yanıo olabilir ama fren müşürüdür büyük ihtimalle.bende de yanmıştı bi kere fren müşürünü deiştirdiler bi daa da yanmadı

« Yanıtla #7 : 20 Mayıs 2012, 18:55:00 »
dün aksam da benim basıma geldi sabaha kadar uykum kactı sabah ilk iş sagını solunu kurcalarken fren lambalarının yanmadıgını fak ettim daha sonra fren müşürünü söktüm  sonrasında müşürün arızalı oldugunu tespit edince yenisi ile degiştirip vag cihazı ile arızayı silip normale döndük cok şükür ama epc arızasının bir sürü nedeni varmış benimkisi bunlardan biri imiş fakat iyice araştırmadan para harcamayın benim arızanın maliyeti 25 .00 tl müşür 10 .00 tl arıza resetlemesi totalde 35 .00 tl harcadım  ha bu arada pazar günleri ankarada nöbetçi VW yedek parcacısı varmıs haberiniz olsun(BULUT VOLSKWAGEN İVEDİK ORGANİZE DE) ;D
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2012, 18:56:01 Gönderen: nhtyildiz »
efe