Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: EN IYI ALARM VE PARK SENSÖRÜ  (Okunma sayısı 35730 defa)

EN IYI ALARM VE PARK SENSÖRÜ
« : 02 Kasım 2009, 11:37:14 »
Arkadaşlar 2005 golf fsi aracıma alarm ve park sensörü taktırmak istiyorum, uygun bir fiyatla tabii :)

Tavsiyelerinizi alabilir miyim ?

Ynt: EN IYI ALARM VE PARK SENSÖRÜ
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2009, 12:43:26 »
desi kullanıyorum, alarmı taktırmadım sadece uzaktan otomatik kapı kapatma ve cam kaldırma özelliklerini kullanıyorum....bir kere beyni yandı hemen değiştirdiler...türk firması ben şimdilik memnunum

sensör içinde yorum yok...daha önce park sensörlü araç kullandınız mı?
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2009, 12:55:55 »
Hayır park sensörlü araç hiç kullanmadım.   Golfümün arka görüş mesafesi bana göre dar, park ederken edebilsem de bazen zorlu durumlar olabiliyor. Sürtme çarpmalara karşı üç kuruş verip en azından kendimizi garantiye almalıyız diye düşünüyorum. Belki şu marka ya da şu model diyebilecek arkadaşlar olur diye danışmak istedim,

Teşekkürler.  saygılar...

« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2009, 13:44:20 »
sormamın nedeni önceden bende taktırmak istiyordum daha sonra park sensörlü araç kullanınca çok birşey farketmediğini anladım   :-\

bütçeniz nedir? parktronicli dikiz aynaları var kullanmadım görmedim ama arkandaki nesneye kaç cm yaklaştığını sürekli ölçüp değerleri aynada gösteriyor...hem dıtt dıtt kafanızı ağrıtmaz  ;)
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2009, 14:56:17 »
Geri geri park etmek, her ne kadar usta olunsa da herkesin başına birşey gelebilme riski taşıyor.
Bu yüzden 100-150 lira verip bir park sensörü almakta fayda var. sonuçta sadece park ederken bu sesi duyacağımız için bence aracın güvenliğini düşünürsek çok da önemli olmasa gerek. Mesela bir keresinde arkamda park dubası varmış, farketmedim, küçük de olsa bir darbe oluşmuştu. Zaten bu park sensörlerinin ses seviyeleri ayarlanıyor diye biliyorum. O yüzden malımızı da korumalıyız diye düşünüyorum.

Aracımdaki orjinal karartmalı dikiz aynasını çıkartıp da sırf bunun için aynayı değiştirmem elbette :)

Muhtemelen Cyclone marka, sadece sesli uyarı veren birşey alacağız o zaman.

Keşke seslerini de değiştirebilseydik, bip bip gibi sert sesler yerine daha yumuşak sesli uyarı sesleri yükleyebilir ve kullanabilirdik. Belki de piyasada bu tarz rahatsız etmeyecek farklı sesli park sensörleri de vardır, bilemiyorum.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2009, 14:57:15 Gönderen: tanra »

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

Otomobil
    Golf IV
  • Kuzen
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2009, 15:26:02 »
Dikiz aynası değiştirmek yerine ufak lcd ekranlı park sensörleride var piyasada. Ön camın sol alt köşesinde çokta kötü durmuyor.

Onun dışında, sadece ses isteniyorsa, kalitelerini bilemem ama hepsiburada.com vb. sitelerde montajı kolaylıkla yapılabilen park sensörleri mevcut.

http://www.hepsiburada.com/modacar-en-mini-ekranli-park-sensoru-4-lu-340017/productDetails.aspx?categoryid=26026&productid=otm340017#tablnk

http://www.hepsiburada.com/modacar-oscar-fx-park-sensoru-340023/productDetails.aspx?categoryid=26026&productid=otm340023

Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2009, 15:38:54 »
teşekkürler SPoRTeXHauST hocam.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #7 : 02 Kasım 2009, 16:18:18 »
Ablamların arabaya 100tl Park sensörü taktırdım ankara batıkent carrefourda, önce ne gereksiz diye düşünüyordum ama dar alanlardan çıkarken ve park ederken gerçekten fark ediyor. Alarm Optik sensörlü veya kameralı ise mantıklı. Sarsıntı ile çalışanlar yani genelde takılan sistem saçma benim eski aracımda vardı. Hiçbir işe yaramıyor.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2009, 16:38:32 »
Kameralı olmayan ve sadece sesli çalışan bir sürü park sensörlü araç var, iyi bir marka park sensörü olsa işe yaramazm mı diyorsunuz. Kameralı park sensörleri 300 - 400 liradan başlıyor.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2009, 16:41:45 Gönderen: tanra »

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2009, 16:42:34 »
mtec'in park sensörleri var. tavsiye ederim, kalitelidir. 100 liraya alınabilecek en kaliteli sistem bence.

http://www.sahibinden.com/mtec_park_sensoru-33WQQaXQQ14251261WQQpXQQdisplayitem

« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2009, 16:52:46 »
Çok bilinen ve satılan bir marka değil sanırım mecamir, hepsiburada sitesinde bile 1 tane ürünü var.cyclone 100, modacar ürünlerinden bile 50 tane varken..
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2009, 16:57:05 Gönderen: tanra »

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #11 : 02 Kasım 2009, 20:04:40 »
Çok bilinen ve satılan bir marka değil sanırım mecamir, hepsiburada sitesinde bile 1 tane ürünü var.cyclone 100, modacar ürünlerinden bile 50 tane varken..

Mtec çok bilinen bir markadır ancak daha çok aydınlatma ürünleri tanınır. Park sensörünü sanırım yeni üretmeye başladı ya da Türkiye'ye yeni getirdiler. O yüzden biraz yaygınlaşması lazım, yaygınlaşınca da o paraya alamazsın zaten ;) mtec diye arat google'da ya da bahsettiğin sitelerde, çıkan xenon kitlerinin veya ampullerin fiyatlarını diğer markalarla karşılaştır. bir arkadaşıma aldık mtec park sensörü, gayet kaliteli bir ürün. daha önce vosvosumda başka bir markanın park sensörünü kullanmıştım ve daha fazla para vermiştim, bu kadar kaliteli değildi.

« Yanıtla #12 : 02 Kasım 2009, 23:32:30 »
teşekkürler mecamir kardeş, araştıracağım bunu.

« Yanıtla #13 : 03 Kasım 2009, 09:53:46 »
Valla ben bu işte en zirveyi söyleyim fiyatını sen araştır.Park sensöründede alarm sistemlerinde de en zirve marka her zaman Cobra'dır.  :tamamdir