Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: direksiyon sertliği golf 5 te normal mi?  (Okunma sayısı 17005 defa)

Çevrimdışı h@s@nn

• Otomobil
    Golf 5 1.6 Fsı Mıdlıne
direksiyon sertliği golf 5 te normal mi?
« : 24 Mart 2014, 19:49:34 »
Arkadaşlar 2004 golf 5 fsı mıd aracım var dıreksıyonu baya bı sert geliyor bana sankı kara düzen dıreksıyon gıbı soyle soylıyım tek elımle park ederken ciddi baskı uygulamam gerekiyor sızın araçlarınızda da böyle mı yoksa benım araçta mı ar bı sorun?

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: direksiyon sertliği golf 5 te normal mi?
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2014, 21:40:56 »
İlk çalıştırdığında yumaşak olması lazım. araçta servo var hızlnadıkça sertleşir yavaşlasanda tam olarak yavaşlamıyor. Açıkçası bizim 2006 polonun direksiyonu daha yumuşak ama Golf5 daha güvenli kesinlikle. İlk çalıştırdığında kara direksiyon gibi olması imkansız bildiğin hidrolik gibi ben şehir içinde tek elle her yerde kullanırım. Şehir dışı kazık gibi olur  2parmakla tutarak bile sürülebilir
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı h@s@nn

• Otomobil
    Golf 5 1.6 Fsı Mıdlıne
« Yanıtla #2 : 24 Mart 2014, 22:26:21 »
ilk çalıştırdığımda yumuşuyor ama mesela hyundaı ı 30 gını yumuşak degıl tek elle park edıyosun ama baya bı baskı kurman lazım bırde rolantıdeyken mesela daha zor sag sol yapıyo gıbı geldı acaba dıreksıyon kutusu mu arızalı dıye düşünüyorum ama uğultu veya ses yok sadece farları kısıyo sag sol yaptıgımda

« Yanıtla #3 : 24 Mart 2014, 22:40:02 »
hocam bende 2006 model var golf ve yavasken gercekten cok yumusak. park ederken falan parmakla cevrilicek direksiyon. Servo yagina baktinizmi, eksikmi diye. Bide servo isigi yandimi hic? Ben cok anlamam aractan. Arabami alali 1.5 ay oluyor fakat bacanagimda Audi a4 var. direksiyonu gicirdiyordu du servo yagi aldi, doldurdu yagi ve simdi gicirti gecti. Fakat yag eksik olmasi sertlik yaparmi bilmiyorum.
Bu arada bizim araclarda servo yagini nereden katacagimizi goremedim ben. Bacanagin a4 de cok belirgin hemen sag tarafta kaputu acinca zaten kapagin ustunde direksiyon isareti var.

Çevrimdışı h@s@nn

• Otomobil
    Golf 5 1.6 Fsı Mıdlıne
« Yanıtla #4 : 24 Mart 2014, 22:52:46 »
sambora kardesım bende tek elle park edıyorum ama bana dedgım gıbı sert gıbı bır hıs verıyor bana cogu araç daha yumuşak sankı servo yagı nerededir bende goremedım varsa oyle bırsey fakat servo ışığı hıc yanmadı ses fılan yok sadece dedıgım gıbı bana sert geliyor bunuda ı 30a bınınce fark ettım barız fark var yanı dıger araçlarla fakat hıc başka bır gıolf kulanmmadım farkı o yüzden bılemıyorum

« Yanıtla #5 : 25 Mart 2014, 19:26:38 »
anladim hocam. Servo yagi nerde onu bende goremedim. Ogrenmek lazim. Bacanagimin arabasindada direksiyon isigi yanmadi onun. Fakat actik baktik yag azalmis baya asagida gorunuyor. Ustune kadar doldurduk yagini. Onun arac a4 oldugu icin ayni yerde olma ihtimali yok tabi fakat onunki hemen en ustte cok belirgin bir yerde. Oncelikle siz baska bir golf direksiyonunu kontrol edin bence , sonra eger daha  yumusak geliyorsa o yagi kontrol edin, Az ise ekleyin derim ben.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 25 Mart 2014, 23:18:31 »
Servo elektirkli hidrolik gibi yağ deposu yok ama kutu içinde muhakkak yağ vardır. direksiyoncuya baktırmakta fazda olabilir. Teker basınçların da direksiyona etki edebilir. Golf polodan sert ama abartılacak kadar değil.

« Yanıtla #7 : 26 Mart 2014, 11:33:32 »
Servo elektirkli hidrolik gibi yağ deposu yok ama kutu içinde muhakkak yağ vardır. direksiyoncuya baktırmakta fazda olabilir. Teker basınçların da direksiyona etki edebilir. Golf polodan sert ama abartılacak kadar değil.

bu bizim golflerde gercekten yokmu yag deposu? eminmnisiniz hocam? Bu servo olayi ikiyemi ayriliyor yoksa elektrik ve yag olarak. Cunki bacanagim daha bu hafta 2002 model a4 b6 kasa aracina direksiyon yagi katti. Yag deposunun yeride hemen kaputu acinca en sagda ve ortada. uzerinde direksiyon simgesi var su ekranda Yanan servo isigi gibi.

Belki ben yanlis anliyorumdur. O kattigi direksiyon yagida sizin dediginiz bu servo ayri bir teknolojimi direksiyona etki eden.

Çevrimdışı h@s@nn

• Otomobil
    Golf 5 1.6 Fsı Mıdlıne
« Yanıtla #8 : 26 Mart 2014, 22:48:28 »
aracımda genıs taban lastıkler var 16 ınch bırde helezon yay var araba ındırılmıs bıraz onun etkısıde olabılır cokcsert degıl ama tuy gıbıde degıl cogu arabaya gore sert geldı bana ozellıkle hyundaı ı 30 punto vs aralarında cok fark var

Çevrimdışı h@s@nn

• Otomobil
    Golf 5 1.6 Fsı Mıdlıne
« Yanıtla #9 : 29 Mart 2014, 14:12:44 »
arkadaşlar direksiyon konusunda bıraz abartmışım sanırım aynı mk 5 jetta ve golfu denedım bı fark goremedım.bizim modeller biraz daha sert anladığım kadarıyla

« Yanıtla #10 : 29 Mart 2014, 15:41:01 »
arkadaşlar direksiyon konusunda bıraz abartmışım sanırım aynı mk 5 jetta ve golfu denedım bı fark goremedım.bizim modeller biraz daha sert anladığım kadarıyla
:D bende dun araci surerken biraz dikkat ettim yumusakliga o kadarda abarti bir yumusaklik yok :D fakat cevirirken hafif ses var gibi yagina bir bakmam lazim.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #11 : 29 Mart 2014, 17:08:27 »
Direksiyon sekli bile cevirmeye etku ediyor. Golf ve jetta haff sert karakterli. Yeni a3e bu yuzden ekstra tus koymuslar tusa basinca anormal hafifliyor ve kus gibi park sağlıyor muş

Çevrimdışı h@s@nn

• Otomobil
    Golf 5 1.6 Fsı Mıdlıne
« Yanıtla #12 : 30 Mart 2014, 00:22:46 »
:D bende dun araci surerken biraz dikkat ettim yumusakliga o kadarda abarti bir yumusaklik yok :D fakat cevirirken hafif ses var gibi yagina bir bakmam lazim.

o ses çoğu arabada var gacırtı seklındeyse benmkınde de vr çok az o normal olabılr

Çevrimdışı h@s@nn

• Otomobil
    Golf 5 1.6 Fsı Mıdlıne
« Yanıtla #13 : 30 Mart 2014, 00:24:21 »
Direksiyon sekli bile cevirmeye etku ediyor. Golf ve jetta haff sert karakterli. Yeni a3e bu yuzden ekstra tus koymuslar tusa basinca anormal hafifliyor ve kus gibi park sağlıyor muş
bugun 2010 i 30 kullandım kesınlık direksıyon hissiz ve gven vermıyor yumuşak dıreksıyon ama güven sıfır bizim araçlar bambaşka emın olun ;)