Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2006 Golf Piston Kırılması :( YARDIM LÜTFEN  (Okunma sayısı 16498 defa)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: 2006 Golf Piston Kırılması :( YARDIM LÜTFEN
« Yanıtla #14 : 04 Ağustos 2010, 14:57:27 »
Hayır, maalesef, kasko benim durumumdaki hasarları karşılamıyormuş.  >:(

offfff, kötü o zaman ama bir şaçmalık var sigorta sadece beni çarpmalara karsı mı koruyor yolda arabam yandı ne olacak birden bire servis bakımınddan sonra bu hale geldi benim sucum ne burada sigorta malı korumak ve tamirini mümkün kılmak için yok mu bunlar hiç birini yerine getirmedi, en iyi al arabayı geri kendin yaptır başın agrır ugrastıkça  :'(
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #15 : 04 Ağustos 2010, 15:01:20 »
Çoğunuz biliyorsunuzdur maalesef kaskolar, yangın, hırsızlık, terör, kaza vb. olaylara ilişkin hasarları karşılıyor. Seyir halindeyken meydana gelen buna benzer motor vs. arızalarını karşılamıyormuş işte.
Ama yoooo, ben sonuna kadar mücadele etmeye kararlıyım. Dediğim gibi Doğuş Oto'dan ve Opet'ten gelecek olan kesin sonuçlara göre, bu durumu en ince ayrıntısına kadar VW A.G. Almanya'ya ileteceğim. Olumlu sonuçlanan benzer örnekler var çünkü.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #16 : 04 Ağustos 2010, 15:12:11 »
ne gibi örnekler ?  doğus otonun garantisi bitmiş bir arac ile ilgileneceğinden emin değilim geri kaldı opet, opetin bayisi kendi yakıta birşey katıyorsa sana bir sans doğar fişin var ise ? birde yetkili servisin atladıgı bir konu vardır o da olabilir
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #17 : 04 Ağustos 2010, 18:40:06 »
opetten gelecek sonucu bekleyiniz öncelikle,
ancak şöylede bir durum var
aracın ilk sahibiyseniz ve tüm bakımları yetkili serviste yapıldıysa
bu konuda iyi niyet garantisi var, doğuş oto bu konuda size yardımcı olabilir.
en son olarak VAG a bu durumu mail atarak bildirebilirsiniz
aracı sıfır aldığınızı, iyi niyetli olarak tüm bakımlarının yetkili serviste yapıldığını aracınızın üstelik 26500km de olduğunu arabanızı çok sevmenize rağmen bu durum karşısında çaresiz kaldığınızı güzel bir dille anlatırsanız, size bir dönüş yapacaklarını tahmin ediyorum.

« Yanıtla #18 : 02 Eylül 2010, 00:13:31 »
benim 52000 km yolda aniden triger zinciri bakla attı ve aracım 2007 model olup servis bakımlı idi. 2500 tl fatura çıktı ben onlara tekliş etmeden İzmir Vosmer kendisi iyi niyet garantisinden karşılanabileceğini bildirip %70 vw tarafından karşılandı.bilgilerinize sunulur.

« Yanıtla #19 : 11 Aralık 2010, 17:04:17 »
Herkese iyi akşamlar..Bülent bey öncelikle çok büyük geçmiş olsun.İnşallah sorununuz en kısa zamanda hallerilir...Bende 2004 golf 1.6 primline sahibiyim ve aracım 18.500 km'de. Şu anda aracım yetkili serviste.Nedeni ise hiç bir olumsuzluk yokken ve birden bire aracımdan taş kırma makinası sesi gibi ses gelmeye başlaması. Götürdüğüm tanıdık bir tamirci arkadaş aracıma binerek sürüş yaptı ve sesin şanzımandan geldiğini söyledi. Aracı çekiciye yükletip yetkili servise götürdüm ve gerçekten de sorun şanzımanla alakalı imiş. Yani şanzımandaki ayna mahruti dişlisinden ( 68 diş sayılı dişlinin 2 dişi kırılmış). Yani hayretler içinde kaldım.Hiç bir sorun yokken ve durduk yerde araç seyir halindeyken dişli kırılıyor. Nedenini sorduğum bir çok kişi kullanıcı hatası ile alakalı olmadığını muhtemelen ve büyük bir ihtimalle fabrikasyon yani malzeme hatasından olduğunu söylüyor.Acaba diyorum araçlara ihtiyaç halinde bindiğimizdenmi bunlar oluyor yoksa ne bileyim fazla kilometremi yapmamız gerekiyor:)

« Yanıtla #20 : 11 Aralık 2010, 23:11:48 »
Herkese iyi akşamlar..Bülent bey öncelikle çok büyük geçmiş olsun.İnşallah sorununuz en kısa zamanda hallerilir...Bende 2004 golf 1.6 primline sahibiyim ve aracım 18.500 km'de. Şu anda aracım yetkili serviste.Nedeni ise hiç bir olumsuzluk yokken ve birden bire aracımdan taş kırma makinası sesi gibi ses gelmeye başlaması. Götürdüğüm tanıdık bir tamirci arkadaş aracıma binerek sürüş yaptı ve sesin şanzımandan geldiğini söyledi. Aracı çekiciye yükletip yetkili servise götürdüm ve gerçekten de sorun şanzımanla alakalı imiş. Yani şanzımandaki ayna mahruti dişlisinden ( 68 diş sayılı dişlinin 2 dişi kırılmış). Yani hayretler içinde kaldım.Hiç bir sorun yokken ve durduk yerde araç seyir halindeyken dişli kırılıyor. Nedenini sorduğum bir çok kişi kullanıcı hatası ile alakalı olmadığını muhtemelen ve büyük bir ihtimalle fabrikasyon yani malzeme hatasından olduğunu söylüyor.Acaba diyorum araçlara ihtiyaç halinde bindiğimizdenmi bunlar oluyor yoksa ne bileyim fazla kilometremi yapmamız gerekiyor:)

Sakınan göze çöp batar üstad, tepesinden inme tek sorun olmaz, ayda yılda bir 20-30 km kullan, gözün gibi bak arabandan sorun çıksın, başka bir açıklaması olamaz sanırım

« Yanıtla #21 : 12 Aralık 2010, 18:36:12 »
Çoğunuz biliyorsunuzdur maalesef kaskolar, yangın, hırsızlık, terör, kaza vb. olaylara ilişkin hasarları karşılıyor. Seyir halindeyken meydana gelen buna benzer motor vs. arızalarını karşılamıyormuş işte.
Ama yoooo, ben sonuna kadar mücadele etmeye kararlıyım. Dediğim gibi Doğuş Oto'dan ve Opet'ten gelecek olan kesin sonuçlara göre, bu durumu en ince ayrıntısına kadar VW A.G. Almanya'ya ileteceğim. Olumlu sonuçlanan benzer örnekler var çünkü.

Bu arada  ( yangın ) elektrik tesisatında kısa devre veya yakıt sızmasından kaynaklanırsa onuda karşılamıyorlar bilginiz olsun.
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #22 : 12 Aralık 2010, 23:11:40 »
benzer bir olay kayın pederin başına geldi. araç ford fokustu. Lpg problemli idi, triger zamanıda geldi. araca platinyum buji taktır ghia ların bujisi ve triger değişti. Araç normaldi işlemden sonra gitmemeye başladı herkes trigerin düzgün takılmadığını ve sente atladığnı düşündü. Bujiye pek ihtimal vermedik.

Sonuç olarak trigere bağlı olan egzantriklerin ikiside kırılmış, sübaplar eğilmişti. Egzantriği çıkma sübabı contayı orjinal aldık işçiliğe para vermedik 700tlye hallettik
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #23 : 17 Ocak 2011, 19:49:41 »
kaskon anadolu sigortamı??

anadolu sigrotanın 5 yaşını doldurmamış ve arıza yapmış aracların arızalarını karşılıyordu yanlış hatırlamıyorsam . ama anadolu sigortaysa internet sitelerini bi incele olmazzsa sigortacından dedğilde bi call centre i ara .
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2011, 19:52:47 Gönderen: syreen »

« Yanıtla #24 : 17 Ocak 2011, 20:31:33 »
 öncelikle Allah sabır versin mal canın yongası kolay değil  hakkaten hayretler içinde okuyorum dağlara taşlara bu nedir ya  :'(