Gönderen Konu: CAMLARIM HEPSİ BUĞU YAPİYOR!!!  (Okunma sayısı 7459 defa)

Çevrimdışı emir_6161

• Profili Görüntüle
CAMLARIM HEPSİ BUĞU YAPİYOR!!!
« : 30 Aralık 2012, 13:08:45 »
arkadaşlar merhaba canımı sıkan durum 2008 golf 5 im var sabahları aracımın camları hepsi buğulu ; soğuk havada aracımı bir yere bırakıp geliyorum geldiğimde aracımın camları boğu yapiyor nedir bunun sıkıntısı acil yardımm

Çevrimdışı DenQ

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: CAMLARIM HEPSİ BUĞU YAPİYOR!!!
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2012, 13:34:22 »
kışın buğu olması çok normal, illa olmasın istiyorsanız, ön cam hariç buğu önleyici sprey sıkın.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2012, 13:38:40 »
kışın buğu olması çok normal, illa olmasın istiyorsanız, ön cam hariç buğu önleyici sprey sıkın.

aynen. araçta sıkıntı yok. dışarısı soğuk içerisi sıcak. e hava da nemli. motoru kapatıp park ettin. havalandırma durdu. camlar içeriden artık ısıtılmaz oldu ve dışarıdaki hava camları buz gibi yaptı. kabin içindeki havdaki nem ısı farkının en çok olduğu yerde yani camlarda yoğunlaşır. Denizin dediği gibi camlara buğu önleyici spreyle 1 kat geçtin mi daha da yapmaz.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Aralık 2012, 15:58:15 »
buğu spreyi sakın sıkmayın, solumayın, her kaloriferi açışınızda gözünüzü yakar.

buğuyu araç dışarıdan hava alamadığı zamanlarda yapar.park ettiğiniz yerde bir tek sizin aracınızda bu sıkıntı oluyorsa bunu sadece hava şartlarına bağlamayın.

1-polen filtresi tıkanık olmamalı, polen filtreniz eski ise değiştirin, ucuz ve değiştirilmesi kolay bir parçadır, siz bile halledersiniz.

2-aracın dışarıdan hava alma tuşu hep açık kalsın, içerideki havayı sirküle etmeyi kışın açmayın.hoş yaz günleri de çok uzun süre iç sirkülasyonu uzun süre çalıştırmayın, iyi bir şey değil."dışarıdan hava alan bir araç buğu yapmaz"

3-arada bir sıcak konumda kalorifer yerine klimanızı çalıştırın, hem klima gazı dibe çökmemiş olur, hem de klima içerideki nemi alır, kuru hava verir, araç içindeki nemi almış olursunuz.

4- paspasta vesairede ıslaklık falan varsa siz park halindeki aracınıza dönene kadar içeride fazladan buğulanmaya sebep olur, kış günü bir yerden su alan araçlarda buğu yapma olayı o yüzden fazladır. kauçuk ve havuzlu paspaslar var, ben onlardan kullanıyorum, ayakkabımla beraber gelen karı buzu paspastan silkeleyip atıyorum, kullanışlı oluyor

5- araçta film varsa malesef buğu ile ilgili çok problem oluyor, arka cama da film yaptırmış benden önceki sahibi, naparsam yapayım sürekli buğu oluyordu, söktüm kurtuldum.

6- içeriden kolonya ve gazete kağıdı ile camları bir güzel silin.oto yıkamacıları malesef kaportaya da cama da aynı bezi sürüyor, camda oluşan yağımsı tabaka buğuyu çok artırıyor.

7-6. adım sorununuzu çözmezse içeriden ve dışarıdan elmayı 2 ye bölüp (ekşi, sert, asidi bol) içeriden ve dışarıdan camları silin.

bu kadar şey yaptıktan sonra hala buğulanıyorsa bir sıkıntı vardır demektir

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2012, 16:06:46 »
Alper yalnız arkadaş Trabzon'da. hem deniz kenarı hem de üstelik de Doğu Karadeniz. kışın nem oranı %85-90'ın altına düşmez. söylediklerinin hepsi faydalı bilgiler. ama iklim faktörü de önemli kanımca.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2012, 16:19:19 »
şunun için söyledim, sabah araca binerken bir tek kendi aracında böyle bir şey varsa o zaman illaki yanlış bir durum vardır

bayramda adanadaydım, kuzenimin jettada bir şey yok, ben araca bakıyorum camlar bembeyaz, dediklerimi yaptım şimdi sıkıntı yok ;)

Çevrimdışı emir_6161

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Aralık 2012, 17:12:25 »
arkadaşlar sölediklrinizi yarın uyguluycam cvplar için teşekkür ederim yerim trabzon doğru yanlız diğer araçlarda aynı durum olmuyor genelde yan camlarım ve arka camlarımda oluyor bu durum.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #7 : 30 Aralık 2012, 19:20:09 »
Ayakkabılardan sızan su içeride birikir siz yokken buharlaşıp cama yapışır bu doğal. Miktarı fazla ise koltuk arkası ceplerine çekçek koyun ilk iş ön camı çekçekleyin ve çekçekin suyunu bezle alın.

Daha sonra kalöriferin buğu düğmesine basın klima açar müsade edin soğuktan kaynaklanan buğu kısa zamanda camdan silinir.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Aralık 2012, 19:26:29 »
benimde eski 99 golf 4 üm vardı buğdan önümü arkamı göremezdim her şeyi denememe rağmen kesmemişti. 2000 golfüm var şimdi hiç bir problem yok tesadüf olabılırmı bılmıyorum ama 99 ile 2000 in kalorifersistemi arasında fark olabilir. sadece bir tahmin.
abs siz olur bbs siz asla..

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Aralık 2012, 20:18:52 »
benim şimdi aklıma bir şey daha geldi. hani deri eşya ayakkabı, elektronik eşya veya ilaçlaın kapaklarında nemi almak için olan kağıt içinde bir madde vardır. silika jel. o tarz 3-5 paketi ön koltukların arkasındaki ceplere koyabilirsin. kabin içindeki nemi alır.

Çevrimdışı emir_6161

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 30 Aralık 2012, 23:31:23 »
polen filtrem ıslak olabilir koku var ondan da gelebilir tam emin değilim bunlardan yapıyor olabilir mi.  aracın dışardan su alması mümkün olabilir mi ?

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 31 Aralık 2012, 08:55:58 »
polen filtresi kirli olursa tabi ki koku yapar

aracın dışarıdan su gelip gelmediğini anlarsınız zaten, yağmurlu bir dünün sonunda,

paspaslar ıslak mı?

tavan döşemesinde antenin olduğu yerin altı içeriden ıslak mı?

arka cam su fiskiyesinin olduğu kısım ile tavan döşemesinin birleştiği yer ıslak mı?

bagajı açınca ıslaklık nemlilik var mı?

sunroof varsa ön direklerin orada ıslaklık var mı?

bakılır bişey yoksa bu noktalardan su almıyordur zaten kolay kolay da almaz altınızdaki araç ;)

Çevrimdışı emir_6161

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 31 Aralık 2012, 16:03:17 »
araca bugun baktırdım polen filtresi kuru herhangi problem yok aracın motorun da su eksiltme probilemi yok ön camın altındaki havalaındırmadan su almıyor tıkanıklık da yok paspaslarım  kaucuk lastik paspas yaptırcam belki halı tarzı paspaslarım ıslak kalıp nem yapiyor olabilir. mi acaba

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 31 Aralık 2012, 16:40:11 »
onlar çok nem yaptırır ben kışın üzerine kauçuk paspas koyuyorum o yüzden

yaptırmanıza gerek yok büyük marketlerde satıyorlar