Gönderen Konu: calismayan cruise control  (Okunma sayısı 4554 defa)

Çevrimdışı ordic

• Profili Görüntüle
calismayan cruise control
« : 01 Kasım 2012, 17:24:44 »
Arkadaslar 2004 golf 5 comfortline aldim bir haftadir bende istanbul icinde kullanma firsatim olmamisti dun denedim ama calismadi galiba bozukmu anlamadim. cruise control'u actigimda yesil isik felan yaniyor sorun yok gibi ama sol koldan cc 'yi actiktansonra gazdan ayagimi cekince aracin devri ve hizi dusmeye basliyor. Bilgisizligimden bos bir soru sorduysam affedin.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Ynt: calismayan cruise control
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2012, 17:35:36 »
Cruise control ü ilk defa kullanıyorsanız kullanmayı bilmediğinizi varsayarak nasıl çalıştığını anlatıyorum.

ON konuma getirdikten sonra diyelim ki 90 km ile gidiyorsunuz bu hızda giderken SET tuşuna basın ve ayağınızı gazdan çekin. Hız sabitlenmiştir. Bu esnada RES tuşuna basarsanız hızınız 2 km azalır SET tuşuna basarsanız hızınız 2 km düşer. 90 ile hız sabitleyici aktif şekilde giderken gaza bastınız ve 120 ye kadar çıktınız gazdan ayağınızı çekince hız yine 90 da gitmeye devam eder. Hız sabitleyici aktif iken debriyaj veya frene basarsanız devre dışı olur fakat arka planda çalışmaya devam eder (Yani siz OFF konumuna almadığınız sürece arka planda çalışmaya hazırdır). Frene veya debriyaja bastıktan sonra devre dışı kaldığı için tekrar eski hızına dönmek isterseniz RES tuşuna basın. Araç kendiliğinden siz gaz vermeden 90 km ye ulaşacaktır.

Ha eğer ki yukarıda anlattıklarımı biliyorsunuz ama yine de devreye girmiyor fren veya debriyaj müşirlerinizden en az birisi bozuktur değişimi gerekir.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2012, 19:41:00 »

metinmb407 nin söylediklerini resimle desteklersek, önce ortadaki ayar ON da mı diye kontrol et
sonra musait hız ve devirde SET e bas bırak. 
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı ordic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2012, 08:34:11 »
Arkadaslar cevaplar icin tesekkur edrim. daha once cruise control kullanmamistim. bugun tarif ettiginiz gibi deniyecegim. umarim bir sorun yoktur. cevaplar icin tekrar tesekkurler.

Çevrimdışı ordic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Kasım 2012, 08:22:24 »
Sonus pozitif arkadaslar meger bizim cruise calisiyormus :)

Çevrimdışı onur512

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Kasım 2012, 00:19:45 »
bende bugün denedim sorun var sanırım dedim kendi kendime yarın yukarıda yazılanları deneyeyim,  sanırım aktif edemedim bende :)