Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: biri izah etsin lütfennn...(kalkış)  (Okunma sayısı 12638 defa)

biri izah etsin lütfennn...(kalkış)
« : 04 Kasım 2009, 20:59:43 »
ya arkadaşlar 1.6 fsı golf var. çok demiyeyim ama ağır kalkıyor. ışıklarda gelen geçen tokatlıyo ve bu durum beni çok gıcık ediyor. golf dediler şöyle böyle dediler. dünyanında yakıtını yakıyo. pek ekonomikde sayılmaz. ama belki benden daha az yakan araçlar çok süratli bir şekilde kalkabiliyor. üstelik bu araçlarda turbo da yok. bildiğiniz bir şey varsa ve ğaylaşırsanız çok memnun olurumm. teşekkürler.

Ynt: biri izah etsin lütfennn...(kalkış)
« Yanıtla #1 : 04 Kasım 2009, 21:44:12 »
sucu arabada arama belki senden kaynaklanan bişi vardır olabilir yani belki arabanın kavrama sisteminde bişi vardır belki sen ii götüremiosun nice golf kullanan arkadaslarımız  var hepsinin arabası canavar gibi gidio

« Yanıtla #2 : 04 Kasım 2009, 22:20:50 »
Elektronik gaz pedalı olduğu için bastıktan bir müddet sonra gaz yiyor araba.. Pati fln atmak çok zor arabada.. Aynı araçtan bendede var. Kalktıktan sonra güzel gidiyor, ben memnunum ama kalkışı o kadar atik bir şekilde olmuyor..

« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2009, 22:25:09 »
balata sıyırıyor olabilir, bujilerin değişmesi gerekiyor olabilir. dediğiniz kadar kötü değil FSI.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #4 : 04 Kasım 2009, 23:05:52 »
periyodik bakım gerektiren parçaların durumunun ne olduğunu arkadaşlar sormuşlar..

jant lastik ölçülerin orjinal mi  ?

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #5 : 04 Kasım 2009, 23:18:33 »
Size 2 önerim var:

biri gaz pedalının hassasiyetini arttıran bir zamazingo. pedalla beyin arasındaki iletişimi hızlandırıyor sanırım. kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım, abilerim var.

diğeri de ecu remapping. chip tuning de denilebilir. beyin yazılımını upgrade ederek aracın verdiği tepkileri, güç ve tork eğrisini, hava-yakıt karışımını vs değiştirerek arabayı daha canlı yürütebilirsiniz.

« Yanıtla #6 : 05 Kasım 2009, 00:12:44 »
O zamazingonun ismi nedir ? :D ayrıca ecu remapping i nerde yaptırabiliriz?

« Yanıtla #7 : 05 Kasım 2009, 21:10:37 »
sevgili oğuz benden kaynaklandığını sanmıyorum çünkü başka arkadaşlarımda kullandı. onlarda da aynı tepkiyi veriyor araç. jant ebatları orjinali ile aynı ama dangerfield in dediği gibi bujilerin sebep olabileceğini duydum.golf 4 kullanan bir arkadaşım vardı. onu aracıda bayağı yavaştı.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #9 : 05 Kasım 2009, 21:36:36 »
O zamazingonun ismi nedir ? :D ayrıca ecu remapping i nerde yaptırabiliriz?

aslında chip tuning yazısını gördüğün her yerde yapılıyor. Ama madem İstanbul'dasınız o zaman birçok kişi tarafından (benim için de geçerli) Türkiye'nin en iyi yazılım yapan adamı olarak gösterilen dr.ecu (Özgün)'e yaptırmanızı tavsiye ederim. Ama dediğim gibi herkes yapıyor kendince bişeyler  ;) Özgün ciddi anlamda kudurtuyor arabayı ama sadece yazılımla olmaz tabi bu iş. En azından cold air intake ve katalizör iptali + en az 51 mm'lik düz boru yapmak lazım caddede kullanılacak golf için.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #11 : 06 Kasım 2009, 02:37:28 »
Her marka modele uygun olanı var ;) araştırmak lazım  :)

« Yanıtla #12 : 06 Kasım 2009, 15:48:53 »
valla kalkışlarda benim araç gayet hızlı kalkıyor. Aracı yeni aldığımda birkaç kez sahilde denemiştim, bastın mı uçuyor araç.
Ama aldığım gün tüm bakımlarını da yaptırdım. Bujiler değişti, yağ , polen, benzin filtresi vs..
Ayrıca otomatik eski aracımda ( Polo 2000 comfortline 1.4 otomatik)  giderken gazdan ayağı çekip tekrar bastığında turbo gibi bir anda hızlanmaya geçiyordu. otomatik birçok araçta bu özellik varmış sanırım. Bunda da var.
Aracının kalkışlarda ağır olmasının başka sebepleri vardır muhtemelen sevgili Okan, fikrimce   ::)

Gaza fazla sert basarsan gereksiz yere zaten benzin harcarsın. yol  bilgisayarında o anki yakıt tüketiminde görürsün. Araç hızlanmış giderken ayağını sabit tut, düz bir yolda 4 - 5 litre / 100 KM  bile gösterebilir. Bende de fsi var. çıkışlı ve kötü yollarda tabi ki yakıt tüketiimi yolun durumuna göre artıyor. Ayağını gaza hafifçe basar hızlanmasını beklersen (zaten otomatik vites atar o) o şekilde normal yakıt harcarsın.  Lastiklerindeki az hava yüzünden bile aracın ağırlaşır, çekiş düşer fazla yakıt tüketilir. 1600 motor, 115 beygir otomatik bir araca göre 9.5 / 100 Km (ortalama)  bence normal. seninkinin de öyle olması gerekir.

Hemen hızlanması için ekstra ilave parçalara bakmamak gerek. Önce aracın normal bir şekilde kalkıyor mu değil mi önce bunu çözmek gerek. Sonuçta yarışlara katılmıyoruz.  :D
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2009, 16:32:12 Gönderen: tanra »

« Yanıtla #13 : 06 Kasım 2009, 20:31:24 »
Sonuçta yarışlara katılmıyoruz.  :D

:tamamdir
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM